Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt hogyan lehet el mondani,...

Ezt hogyan lehet el mondani, meg értetni anyósommal, akit szeretek és tisztelek? (Jehova Tanúja)

Figyelt kérdés

3 éve ismerem, és Jehova Tanúja a leszanyósom és családja. A vallást a gyerekek nem szorgalmazzák, mert 18 éves koruk után már nem akartak menni gyülekezetbe. A párom sem, így elég érdekes volt elsőre, de valószínűleg a családi nevelés végett lett olyan a párom amilyen, és ennek nagyon örülök:erős testalkat, határozott ember, mégis vajszívű hozzám. :) Anyósom igazi határozott, irányító személyiség, de szegénynek az élet hozta így, mindig ő neki kellett cselekedni, az apai szerepet is valamilyen szinten ő tölti be. Csodák csodájára engem nagyon szeret, amit kivételnek is érzek, én is kedvelem :) Tudom sok volt a beszéd, nem ez a kérdésem, de ezt is le kellett írnom, mert sokan nem szeretik a Tanúkat.



Szóval anyósom engem soha nem akart tanítani míg nem szeretném, soha nem unszolt vagy zaklatott ilyesmivel. Mégis néha betekinést nyerhettem eme vallásba, mivel problémák esetén gyakran hozza fel a tanítást, volt hogy én kérdeztem tőle, vagy éppen a szántóföldi összejövetelkor csöppentünk be látogatóba. Nem lenne az az igazság kifogásom ellene, hogy én s a fia egyszer a gyülekezet tagjai legyünk. Fia nem hajlik rá, én pedig nagy dilemmában vagyok. Először is azért, mert a gyerekek is azért nem jártak 18 éves koruktól mert szerintük ha valaki ebben a vallásban van, vagy csinálja teljes szívvel, vagy ne menjen inkább mert úgy nem ér semmit. Tehát eleve egy súllyal bíró, eldöntendő dolog ez. Másrészt nem bízom benne hogy nem e csalódnom majd, magyarán igaz e a tanítás, amiért az ember sok-sok időt fektet be. Ezt a kételyemet az okozza, hogy én eleve nem vagyok vallásos,hiszek Istenben, sokáig jártam templomba, de egyet észre vettem minden vallásban. Mindegyik egy egy részben lekorlátozódik a maga kivételére. Ismerőseim más vallásokban hitük szerint buzdítanak ugyancsak hogy övék a legszebb, ők jutnak a mennybe, vagy övék a legtisztább, vagy épp az újjá születést hiszik. Apró részletek, mégis fontosak. Olyan érzés, mintha ezeket a dolgokat nem Isten, hanem az emberek gyártottak volna. És ha valaki tényleg hisz, nem mindegy hogy miben, s az sem jó dolog hogy divat vagy kedv szerint válasszon az ember hitet. Ezekre nincs konkrét válasz sehol, mindenki a maga hite szerint válaszolja meg, ami ismét egy gyanú hogy lehet ilyen a mesében sincs. :) Remélem értitek, bocsánat a sok szövegért!



2014. dec. 21. 08:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Igazándíból a te szívedben kétely van, csinálnád is meg nem is. Majd, ha egyely (egység) van az értelem meg érzelem között, akkor menj. Az, hogy sír, egy kicsit olyan, mint az érzelmi manipulálás, hogy meghatódj. Tudnia kéne, hogy mindennek rendelt ideje van. Nem attól fog valaki megtérni, hogy sírok. Amivel nincs belső békességed, azt ne csináld.
2014. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Ahogy már sokan is írták, ne felekezetet akarj választani, hanem a Bibliát kezd el tanulmányozni, az újszövetséget. Egy felekezetnél okvetlenül is elkezdik tanítani neked a saját nézeteiket és nem fogod tudni objektíven olvasni a Bibliát. Viszont ha őszintén szeretnéd megismerni Istent és olvasod a Bibliát, akkor Ő megnyitja magát előtted. Ilyen egyszerű. :)

2014. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Szia kérdező!


Ha jól értem köztetek jó a viszony, akkor őszintén mond el neki mit gondolsz.

Persze tapintattal - tisztelettel, mert a vőlegényed édesanya.

Ha olyan amilyennek írod, meg fog érteni és ő is őszinte lesz hozzád.


Sok sikert.

2014. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hmmm, a vőlegényed édesanya?
2014. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%
Jaj, merci:D
2014. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%

Vidiripi


"Ha azt mondjuk, hogy a Biblia önálló tanulmányozásával és minden pontos külső segítség nélkül megismerhetjük a benne rejlő isteni igazságot, akkor ellent mondunk Istennek, hiszen példák által biztosít bennünket arról, hogy az igazság megismertetése az új érdeklődőkkel, milyen módszerrel történt."


De nem mondjuk azt! Ezt te állíthatod de én nem állítottam.

Tehát ez a te meggyőződésed lehet. Viszont ne beszélj többesszámban mert én nem írtam hogy ez így lenne.

Te igazságról beszélsz én meg arról hogy meglehet ismerni Isten és Jézust a Bibliából.

Te akarsz belemagyarázni valamit ami nincs is ott. Hiszen írom hogy később majd eljut arra a szintre hogy közösséget keres mert nem kap választ az összes kérdésére. Te most tényleg ennyire felületesen olvastad el amit írtam vagy egyszerűen vak vagy?


"A tény az, hogy ha egyénileg értelmezzük a Biblia szavát, akkor annyiféle értelmezés születik, ahányféle ember! Ezek után mehet a delikvens és kereshet magának egy neki tetsző közösséget, mert ugyanis ez a módszer nem Istennek tetsző, hanem inkább a szabadelvű embereknek. A vége pedig a megosztottság."


Elgondolkoztál a kérdéseimen 6-os? Mert szerintem nem!

De ismételjünk egy kicsit.

"Költői kérdés a 6. válaszolónak. Mit gondolsz a kérdező miért pont a párja édesanyját kérdezgette?"

De hadjuk a költői kérdéseket. Próbáld megválaszolni a kérdést!!!!!!!!!!!!

Kiemelnék néhány részletet.

- A kérdező párjának az édesanyja AKTÍV JEHOVA TANÚJA!

- A párja tanú családban nevelkedett a testvére szintén.

- Több alkalom is volt hogy olyan alkalomkor látogatták meg amikor épp valamilyen összejövetel volt pl. "szántóföldi"!

- S a legfontosabb aprócska tényező: Kitől is kérdezett a kérdező? Egy Jehova tanújától.

Vagy talán úgy gondolod hogy egyéni véleményt mondott neki az anyós?????


"Az óraszámokat hagyjuk, erről már eleget vitáztunk veled Vidiripi."


Te gondolhatod így.


"Neked ez egy álérved, melynek írásellenes jelentősége nincs."


Miért lenne álérv? "Tegyük fel a kérdést miért is kellenek azok az óraszámok? Mi a jelentősége s milyen motiváció áll mögötte?"

Na jó majd kiírok egy külön kérdést! Aztán ha ott is írsz választ akkor majd kiderül hogy mégsem beszéltünk róla eleget! :)))


"Nem az órajelentéstől függ, hogy valaki félszívvel, vagy teljes szívvel szolgál-e!"


Ja hogy te azt gondolod hogy ebből a szempontból kell vizsgálni a dolgot. :)))

Amúgy igen egyet értek azzal amit most írtál.


"Ha nem lenne órajelentés, akkor is ugyanúgy lennének olyanok, akik csak félszívvel teszik Isten akaratát, majd ez miatt elesnek Isten előtt. Tény, hogy semmi írásellenes nincs az óraszámban, de mégis állandó álérved. Az nem a Biblia szelleme szerinti érv, hogy ha valami nincs benne szó szerint, akkor az helytelen!"


Így van. De nem is ez a lényege a dolognak. Én nem mondtam hogy helytelen. Inkább a hagyomány miatt hoztam fel példának. Hogy ez egy hagyomány pl. bejelentik a kongresszusokon hogy világszerte mennyi órát prédikáltak.

Mert én ezzel kapcsolatban hoztam fel nem azt feszegettem hogy írás ellenes e. Azt írtam hogy van e bibliai alapja de nem arra akartam utalni hogy ellentétes hanem inkább a hagyomány részét akartam ezzel kiemelni. De mind1 lényegtelen.

2014. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi neked nem fogják mondani, hogy csak ők mennek a mennybe :D


Viccet félre téve nem emberek döntik el, hogy melyik az igaz vallás, neked kell róla megbizonyosodni a Biblia által. Egyébként pedig semmi bajod nem lesz abból, ha pl. elkezdesz tanulni velük vagy elmész néhány összejövetelre. ;)

2014. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!


Én a helyedben nemcsak a leendő anyósommal beszélgetnék a hit dolgairól. Fontosabb lenne a pároddal megbeszélni, hogy miért nem keresztelkedett meg 18 éves kora után, hogy miért nem lett Tanú.


A mostani helyzeted ideális a kutatáshoz: bármilyen könyvet vagy internetes oldalt elolvashatsz büntetlenül, olyat is, amik komoly kritikával illetik a Tanúkat. Ha ezt azután tennéd, miután megkeresztelkedtél mint Jehova Tanúja, és kiderül, az már komoly szankcióval járna("hitehagyott" bélyeget sütnek minden kritikai írásra, ennek olvassa kiközösítéssem jár, amitől az új családod jobban szenvedne, mint te).

Leghitelesebb Ray Franz könyve, mivel ő a Vezető Testületben is szolgált, így belülről sokkal jobban átláthatott mindent, mint Magyarországon bármelyik felvigyázó, és éppen akkor támadtak komoly kételyei:


[link]


Ez egy izgalmas időszakaz életedben, jó kutatást és tartalmas beszélgetéseket kívánok.

2015. jan. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!