Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért borzalmasak a Jehova...

Ozmium42 kérdése:

Miért borzalmasak a Jehova tanúi által készített filmek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 13:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez például tök jó:

https://www.youtube.com/watch?v=ibu13sDegCU


De lehet, hogy csak azért, mert egy szót sem értek belőle.

2014. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
azért, mert nincs bennük erőszak, nem káromkodnak bennük állandóan, alig esik szó bennük paráznaságról, nincsennek benne erotikus jelenetek, és nem szakítják meg őket reklámokkal.Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok
2014. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Á, nem. Nem attól volt rossz, ami nem volt benne, hanem attól, ami benne volt. Jó amúgy, hogy ilyen árnyaltan látod a világot, szentek és ördögök harcának. Ezek szerint a demarkációs vonal nem más, hogy mint hogy tetszik-e a gagyi filmetek, vagy nem.
2014. dec. 14. 14:12
 4/22 anonim ***** válasza:
nem, csak általánosítottam, mivel nem felytetted ki, hogy szerinted miért borzalmasak. ha konkrétabb kérdést tennél fel, konkrétabban tudnék válaszolni. szerintem a szinkronuk a borzalmas.
2014. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A színvonal miatt. A készítőket jellemzi.
2014. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Vonatkoztassunk el a vallástól kicsit.

A filmjeik leginkább a művészfilmekre hajaznak. Kis közösségnek szóló üzenetek, melyek megértéséhez ismerni kell az említett csoport történetét/jelenét/perspektíváit. Egy akciófilm több millió embernek szólhat, hisz a tartalmát sokkal többen értik meg és képesek megemészteni, mint egy művészfilmnek, persze ez nem zárja ki, hogy akció legyen egy művészfilmben, csak egy példát mondtam. A művészfilmek nem a profitra mennek, éppen ezért a kivitelezéskor kis költségvetéssel számolnak, ami vissza is köszön az elkészült műben. A gond ott kezdődik, hogy a hollywoodi dömping mintájára reklámozzák, tehát egy mindenki számára érthető tartalommal bíró filmet, amit meg fog érteni mindenki. Egy művészfilmet sosem reklámozunk. Egy. Kettő, ha már vagyunk olyan buták, hogy reklámozzuk, akkor a célközönség berkein belül csináljuk, mert ők rendelkeznek olyan affinitásokkal, ami által kíváncsiak lesznek a filmre. Egy Atlético évösszefoglaló kisfilmet se egy Chelsea szurkolótáborban kell népszerűsíteni. Mivel az adott célközönségen kívül nem érint meg sokakat a téma és az alacsony költségvetés miatt egy alapvető ellenszenv van vele szembe, így az átlag filmnéző nem fogja jó produkcióként elkönyvelni az ilyen filmeket. Mivel úgy reklámozzák őket, mint mindenki számára befogadható tartalommal rendelkező filmművészeti terméket, holott még egyszer mondom alapvetően művészfilmekről beszélünk, így egy hatalmas bukta az eredmény.


A vallás bevonása nélkül is lehet elemezni ezt, nem kell egyik félnek se köpködnie, csupán alapvető médiaismeretek kellenek hozzá, hogy megértsük az ilyen filmek sikertelenségét.

2014. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Belenéztem, szegény lányka mindig szomorú.
2014. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Könyörgöm!


Melyik filmről van szó?

2014. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A Teremtés Csodái Feltárják Isten Dicsőségét


https://www.youtube.com/watch?v=81YNV-XdVDI


Jó szórakozást hozzá.

2014. dec. 14. 18:38
 10/22 openyoureye ***** válasza:
100%

"A Teremtés Csodái Feltárják Isten Dicsőségét


https://www.youtube.com/watch?v=81YNV-XdVDI


Jó szórakozást hozzá."


- Ha a jehova név zavar, tekints el ettől, de nem értem mi kivetni való van ezen kívül?

Elmesélnéd mi oly elfogadhatatlan a linkedben szereplő filmben? Most 11 percnél járok, de eddig tudományos megközelítésből próbálja magyarázni a teremtést. Ez olyan borzasztó?

2014. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!