Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tanít valójában a Biblia?...

Mit tanít valójában a Biblia? (W. T. B. S)

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésem lenne a Jehova Tanúihoz de most csak egyet választottam ki és ha erre megkapom a kielégítő választ akkor talán tovább lépek és felteszem a többit is.

-A kezembe akadt ma a "Mit tanít valójában a Biblia?" című Őrtorony által kiadott(2005-ös kiadás) sárga könyvecske.

Kíváncsian nyitottam fel és kezdtem el olvasni de ahogy egyre jobban belemélyültem az olvasásba annál inkább szomorodtam el és legszívesebben letettem volna,csakhogy a kíváncsiság végig olvastatta velem az ez egészet.

Nem szeretném a könyv mind a 19 fejezetét kritizálni(mert lenne mit) ép ezért egyetlen fejezetet választottam ki.


12.fej.

(Istennek tetsző élet)


Nem szeretném ízekre szedni ezt témát,úgyhogy csak két dolgot szeretnék megemlíteni.


1) Ezt olvasom:

"Milyen embernek a barátságát keresnéd? Bizonyára olyan valakinek a társaságára vágynál,aki hasonlóan gondolkodik,mint te,és akinek a tiédhez hasonló az érdeklődési köre, és az értékrendje. Akkor éreznéd rokonszenvesnek,ha jó tulajdonságaik lennének, mint például őszinteség,és a kedvesség."


Én ezzel mint ember,egyet is értenék!

Csakhogy van egy kis probléma-nem Bibliai tanítás!


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."(Mt.5:43-49)


És ezek Jézus szavai!

És itt egy másik:


"Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik.

És ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"(Luk.6:31-37)


Tehát a könyv arra buzdít,hogy (id.)/akkor éreznéd rokonszenvesnek../ítélkezzél,vagyis-hogy el ítéld azokat akik nem felelnek meg a te "standard" modellednek.

Viszont Jézus pont az ellenkezőjét tanítja.


2)Ezt olvasom:

"Ha Jehova kedvében szeretnénk járni akkor gyűlölnünk kell,amit ő gyűlöl,és szeretnünk kell,amit ő szeret(Róm.12:9)"


Az egyedüli dolog amit nem értek,hogy hogyan került oda a Róma 12,9!?


"A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz."(Róm.12:9)


És ha folytatom az igét akkor pontosan a könyvetek ellen fog tanúskodni!

Íme;


"Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.

Az igyekezetben ne legyetek restek; lélekben buzgók legyetek; az Úrnak szolgáljatok.

A reménységben örvendezők; a háborúságban tűrők; a könyörgésben állhatatosak;

A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.

Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.

Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.

Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban.

Senkinek gonoszért gonoszszal ne fizessetek. A tisztességre gondotok legyen minden ember előtt.

Ha lehetséges, a mennyire rajtatok áll, minden emberrel békességesen éljetek.

Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére.

Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg."(Róm.12:10-21)


Mint ahogy említettem már,nem szeretném ízekre szedni a könyvet de érdemes,meg ideje lenne elgondolkodni,hogy mit is tanít valójában a Biblia.

Nem kekeckedésből,se nem rosszindulatból kérdem de kíváncsi lennék,hogy hány öregotthont,gyerekotthont vagy menhelyet támogat a Társulat.

Elnézem ezeket a könyveket,hogy milyen minőségüek,és mindig megfordul a fejembe az a kérdés,hogy /vajon hány millió dollárt költenek ezekre a könyvekre,lapokra,stb/?-hát biztos,hogy nem keveset,de ha egy kicsit is visszafogottabban tennék,akkor biztos vagyok benne,hogy lenne pénz a rászorulókra is...csak gondolom ez a "biznis"nem erről szól,igaz?

Na mindegy az alábbiakban csak "hangosan gondolkodtam",viszont a fentebbiek azok érdekelnek.

Miért kell eltorzítani a Biblia valódi üzenetét?


Köszönöm!



2015. jan. 20. 15:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hogy ne higgyünk el mindent?
2015. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha a kérdéseidre feleletet akarsz kapni, akkor kérlek menj el az összejöveteleinkre a királyságterembe, ismerkedj meg velünk, akkor fogod azt is látni és tudni, kinek, mikor hogyan segítünk. :)


A katasztrófák sújtotta területeken is szintén az elsök között szoktunk lenni.


Azt hiába várod, hogy abbahagyjuk az irodalom nyomtatását és terjesztését, azért hogy szétadjuk azt a pénzt, amibe az kerül, mert pontosan ez az irodalom is nagymértékben hozzájárul, az emberek vigasztalásához.


Neked nem kerül egy forintodba sem, mert mi nem kérünk az adófizetök pénzéböl, mert saját magunk a saját zsebünkböl fedezzük a kiadásainkat.


Ingyen épitjük saját kezüleg a királyságtermeinket, mi fedezzük az irodalom a Biblia nyomtatását is.


És Te kedves kérdezö, hogyan mutatod ki a keresztény szeretetet? Lennél szíves beszámolni róla? :)

2015. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

szia


nagyon jó kérdés, de sajnos nem jól értelmezted ezt.

Ugyan is nem arról van szó ebben hogy a felebarátodat nem szeretheted, hiszen ahogy irtad Jézus a második parancsolatban jelölte meg ezt a parancsot.


itt arról van szó, hogy olyan emberek szoros barátságát keressük és élvezzük akik egy hiten vannak velünk.

másokkal is beszélgetünk és együtt lehetünk bizonyos keretek között, de nagyon szoros barátságot

meg kell válogatni ha megakarjuk őrizni keresztény szellemiségünket, és nem engedünk a romboló befolyásnak


A másik, hogy A bibliában Jézus nem a karitativ tevékenységre hivta fel a tevékenységet, mert bár segitséget kell nyújtani de nem ez az elsődleges cél, Jézus sem azért jött hogy etesse itassa az embereket akik aztán nem is váltak keresztény követőkké, csak fizikai ételért mentek hozzá


Jehova Tanúi mindig segitenek, amikor szükség van erre, ott voltunk a Japán cunaminál, a vörös iszap katasztrófánál, stb stb


mi nem üzletelünk kedves kérdező, sajnos nem tudsz a Tanúk anyagi javak kezeléséről, vagy rosszul tájékoztattak téged erről.


elsősorban szellemi segitséget nyujtunk Jézusnak is ez volt a legfontosabb, és enni csak azért adott kétszer, nem többsör az embereknek, mert messziről jöttek, és mire haza értek volna az éhségtől kidőltek volna


(Lukács 8:1) 8 Röviddel ezután elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságának jó hírét. És vele volt a tizenkettő,

(Lukács 4:43) . . .: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”

Sehol nem irja, hogy a segitség nyújtás a keresztények legföbb dolga, mert a világ vezetői rosszul kormányoznak

2015. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm,és azt kell mondanom,hogy van igazság abban amit írsz.


#2Köszönöm,viszont nem a kérdésre válaszoltál.

De ha már megkérdeztél akkor válaszolni is szeretnék. Biztos hallottál a Baptista Szeretetszolgálatról,nos,hogy hogyan és mivel,és mennyivel,és hol?-az maradjon az én titkom és Istené.

Viszont ha megértettél volna,hogy mit írok akkor nem támadtad volna személyemet,mert én sem téged vagy a magán embereket kérdőjeleztem meg,hanem a jw.org-ot vagyis a Társulatot.

Nem feltételezek semmit rólad,azt is elhiszem ha mondod,hogy minden hajléktalannak adsz egy ezrest,ha te mondod én elhiszem de a Társulat nem hiszem,hogy ennyire jószívű lenne.

Ami meg a kiadványokat illeti,egyetlen szavammal sem mondtam azt,hogy meg kellene szüntetni,én csak arra utaltam,hogy...van olcsóbb papír is,ha érted mire célzok,és talán akkor minden könyv után maradna pénz egy kenyérre is amit egy árva gyerek hálásan megköszönne,és Isten előtt nagyon tetsző cselekedett lenne.


Mit tanít valójában a Biblia?

Ez volt a kérdés,ha erre akarsz válaszolni szívesen elolvasom de a személyeskedésekre nem fogok többet reagálni,se neked se másnak.

Előre is köszönöm megértésedet!

2015. jan. 20. 18:28
 5/25 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm,és addig egyet is értek,hogy "Jó kérdés",de itt meg is szűnik az egyetértésünk mert amit írsz azzal nem tudok egyetérteni. Hogy miért?-hát például ezért:


"Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg."(Mt.25:35-40)


De van egy komolyabb üzenete is Jézusnak számunkra:


" Add el mindenedet, a mid van, és oszd el a szegényeknek, és kincsed lesz mennyországban; és jer, kövess engem."(Lk.18:22)

Miért fektet ekkora hangsúlyt,hogy "ADJ,ADD ODA AMID VAN"?

Persze ez egy elég kényes kérdés,amit nem is szeretnék tovább ragozni.


De ehelyett szívből ajánlom Ézsaiás szavait,és ha nem kőből van a szíved akkor megérted,hogy mit jelent adni:


"Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?

Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.

Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni;

Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted: feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél.

És vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, a melynek vize el nem fogy."(Ézs.58:6-11)


Biztos vagyok,hogy a szándékotokat egy nemes cél vezéreli,de sajnos azt kell mondanom,hogy nem teljes és egy fél igazsággal próbáljátok fenttartani igazságotokat,vagyis helyesebben fogalmazva a jw.org erőltet valamit ami nem igazán a felebaráti szeretetet tükrözi vissza.

2015. jan. 20. 19:47
 6/25 sandor76 ***** válasza:

Tenyleg jo a kerdesed,sokan felteszik de nem igazan kivancsiak a valaszra vagy csak immel-ammal.

Szerinted Jezus is mindenkivel kedves volt es mindenkinek segitett?

Nem nem tette,kiderul a Bibliai beszamolokbol.

Itt arrol van szo,hogy menekuljunk attol a vilagtol ami satan befolyasa alatt van,es igyekezzunk magunknakm olyan tarsasagot keresni akik Isten mertekei szerint szeretnenek elni.

Ugyanis nem mindenki,szereti az embertarsat,nem mindenki segit a masikon onzetlenul,nem mindenki hu es igaz,nem mindenki kedves es aranyos.

Sorolhatnank,de nem ez a lenyeg,hanem az hogy aki szeretne tudni Mit Tanit Valojaban a Biblia,az igyekszik olyan emberek tarsasagat keresni akik segitenek neki ebben es masban is.

A tarsulat nem most kezdte a mukodeset,kicsit regebben.

A leheto legjobban vannak megszervezve a koltsegvetesei es mindig Isten erdekeit tartja szem elott.

Isten akarata es erdeke,hogy ezen utolso napokban[ami meg az Isten itelete elott van],minden ember halljon arrol a jo hirrol amit Jezus valtsaga tett lehetove a bunos emberek szamara.

Ezert torekednek arra,hogy a leheto legjobb es legmegfogobb modon,kiadvanyok es mas informacios eszkozok altal keltsek fel az emberek figyelmet es erdeklodeset a megmentesuk erdekeben.

Egyebkent jol tetted,hogy elolvastad,de ez meg keves ahhoz,hogy pontosan ertsd is mirol van benne szo.

Engem egy idos asszony tanitott,es milyen jol tettem ,hogy figyeltem ra,pedig azt gondoltam olvasni en is tudok.

Jezus is elmagyarazta azt amit mondott mert nem mindenki ertette meg vagy ertette ugy ahogy Jezus szerette volna.

Sok Biblia versednek semmi koze ahhoz amire irod,egeszen mas a valodi jelentese.

Jehova Tanui ezert szoktak felajanlani az ingyenes hazi Bibliatanulmanyozast ami nem jar kotelezettseggel,es Jezus parancsa szerint van.

Itt az ilyen es meg mellyebb jelentesu kerdesekre mekapjuk a valaszt amit a Biblia alapjan igazolnak.

Ha erdekel latni fogod,Mit Tanit valojaban a Biblia.

2015. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ám ezek nem arra utalnak amire Te gondolsz

Mert sok tehetős keresztény volt Jézus idejáben és még az első században is és akkor máskép szólnának a versek:


(1Timóteusz 6:17) 17 Utasítsd azokat, akik gazdagok a jelenlegi világrendszerben, hogy ne legyenek kevélyek, és reménységüket ne bizonytalan gazdagságba vessék, hanem Istenbe, aki gazdagon megad nekünk mindent az élvezetünkre;

Őket senki nem utasitja hogy adják el mindenüket....


vagy vegyük Márkot, aki egy gazdag zsidó családból származott

I. sz. 44 táján, amikor is Jehova angyala csodálatos módon kiszabadította Péter apostolt I. Heródes Agrippa börtönéből, Péter „Máriának, a Márk nevet is viselő János anyjának a házához ment, ahol már jó néhányan egybegyűltek, és imádkoztak” (Csel 12:1–12).


a jeruzsálemi gyülekezet Márk édesanyjának az otthonában tartotta az összejöveteleket.

„jó néhányan” összejöttek, arra következtethetünk, hogy nagy házuk volt. Máriának volt egy szolgálólánya, Rodé, és ő ment ki, amikor Péter „a bejárati kapu ajtaján” zörgetett.

Tehát Márk anyja Mária tehetős asszony volt.


Jézus a szolga osztályt kinevezte a földi javai felé hogy ezzel az önkéntes adományokkal Jézus királyságának az érdekeire forditsák, hogy a munka jól menjen szerte a földön

S hidd el volt hogy a rászorulok pl Belgiumban sok ezer eurót ételt és egyébb segélyeket kaptak a Tanuktól akik mentek segiteni, csak mi nem megyünk a médiához, hirverést csinálni

2015. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm. :)

Ja szóval akkor én nem tudom mit beszélek és főleg azok az általam idézett igék csak úgy ott vannak, hogy szépítsék a Bibliát,csak egy szép irodalom-igaz?

Nem tudom,hogy hány éves vagy de nincs-kizárva,hogy annyi éves lehetsz ahány éve én "tanulmányozom" a Bibliát,persze az sincs kizárva,hogy ez pont fordítva van. :)

És most komolyra fordítva a szót,ne-hogy azt hidd,hogy én ellene vagyok annak amit tesztek,tudod hogyan fedte meg Jézus egy alkalommal a tanítványait?


"János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van."(Mk.9:38-40)


Ezt,és én úgy gondolom,hogy amíg Isten igéjét hirdeti valaki addig nincs gond,amivel gondom van azt már leírtam a fentiekben.

És most szeretnék válaszolni Jézussal kapcsolatos kérdésedre.

Segített e mindenkin Jézus?

Szerintem a következő ige mindent megmagyaráz ha elég nyitott vagy a befogadására:


"Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot.

És a nép megálla nézni. Csúfolák pedig őt a főemberek is azokkal egybe, mondván: Egyebeket megtartott, tartsa meg magát,"(Lk.23:34-35)


Olvasod?-szerinted segített rajtuk,azokon akik ott megfeszítették,akik ruháin osztozkodtak,és szerinted segített a latron aki ott mellette volt megfeszítve és akinek ígéretet tett?

Jézus mindenkin segített,de itt egy másik példa:


"És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik.

Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált.

Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.

Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!

Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.

Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, a mik az ő uroknak asztaláról aláhullanak.

Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

És onnét távozva, méne Jézus a Galilea tengere mellé; és felmenvén a hegyre, ott leüle.

És nagy sokaság megy vala hozzá, vivén magokkal sántákat, vakokat, némákat, csonkákat és sok egyebeket, és odahelyezék őket a Jézus lábai elé; és meggyógyítá őket,"(Mt.12:22-30)


Olvasod?-/és sok egyebeket/tehát nem válogat,mindenkit válogatás nélkül meggyógyít,ha izraelita ha nem,ha bűnös ha nem.

És még egy utolsó,mert ezt nem tudnám kihagyni:


"És látva ezt a farizeusok, mondának az ő tanítványainak: Miért eszik ez a ti Mesteretek a vámszedőkkel és bűnösökkel együtt?

Jézus pedig ezt hallván, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek.

Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."(Mt.9:12-13)


Személyválogató volt,vajon?

A "Mit tanít valójában a Biblia" pont az ellenkezőjére buzdít.


És ha már itt tartunk akkor ajánlom figyelmedbe:


"A KI BEDUGJA FÜLÉT A SZEGÉNY KIÁLTÁSÁRA; Ő IS KIÁLT, DE MEG NEM HALLGATTATIK."(Pl.21:13)

2015. jan. 20. 22:23
 9/25 A kérdező kommentje:

Elnézést az előző válaszom a Sándor nevezetű kommentelőnek szólt.(Furcsa megszokni,hogy itt van aki névtelen meg van aki nem :))

És most a #8(ha nem tévedek újra :))Köszönöm!


Érdekes,hogy mindig beszúrtok egy igét de nem mondjátok végig,vagy az elejét sem említitek,-de lássuk akkor azt az 1Timoteust egy kicsit bővebben,hogy mit is mond,hogy mások is megértsék,hogy miről is van szó.


"De valóban nagy nyereség az Istenfélelem, megelégedéssel;

Mert semmit sem hoztunk a világra, világos, hogy ki sem vihetünk semmit;

De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele.

A kik pedig meg akarnak gazdagodni, kísértetbe meg tőrbe és sok esztelen és káros kívánságba esnek, melyek az embereket veszedelembe és romlásba merítik.

Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal.

De te, óh Istennek embere, ezeket kerüld; hanem kövessed az igazságot, az istenfélelmet, a hitet, a szeretetet, a békességes tűrést, a szelídséget.

Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság előtt.

Meghagyom néked Isten előtt, a ki megelevenít mindeneket, és Krisztus Jézus előtt, a ki bizonyságot tett Ponczius Pilátus alatt ama szép vallástétellel,

Hogy tartsd meg a parancsolatot mocsoktalanul, feddhetetlenül a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenéséig,

A mit a maga idejében megmutat ama boldog és egyedül hatalmas, a királyoknak Királya és az uraknak Ura,

Kié egyedül a halhatatlanság, a ki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; a kit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat: a kinek tisztesség és örökké való hatalom. Ámen.


Azoknak, a kik gazdagok e világon, mondd meg, hogy ne fuvalkodjanak fel, se ne reménykedjenek a bizonytalan gazdagságban, hanem az élő Istenben, a ki bőségesen megad nékünk mindent a mi tápláltatásunkra;

Hogy jót tegyenek, legyenek gazdagok a jó cselekedetekben, legyenek szíves adakozók, közlők,


Kincset gyűjtvén magoknak jó alapul a jövőre, hogy elnyerjék az örök életet.

Óh Timótheus, őrizd meg a mi rád van bízva, elfordulván a szentségtelen üres beszédektől és a hamis nevű ismeretnek ellenvetéseitől;

A melylyel némelyek kevélykedvén, a hit mellől eltévelyedtek. Kegyelem veled! Ámen."(1Tim.6:6-21)


Így már mindjárt jobban megértjük,hogy mit is a mondanivalója.igaz?


A Cselekedetek 12:12 meg semmit sem bizonyít,csak annyit,hogy egy háznál sokan voltak aki könyörögtek,sőt azt inkább bizonyítja,hogy mindazok a keresztények akik éjnek éjszakáján ott voltak együtt,nem volt ahol lenniük máshol,ezt inkább bizonyítja mint az ellenkezőjét.

Itt láthatod,egy példa:


"József is, ki az apostoloktól Barnabásnak neveztetett el (a mi megmagyarázva annyi, mint Vígasztalás Fia), Lévita, származása szerint ciprusi.

Mivelhogy néki mezeje vala, eladván, a pénzt elhozá, és az apostolok lábainál letevé."(Csel.4:36-37)


Biztos vagyok benne,hogy volt házuk,de az nem egy gazdag emberé volt hanem mindannyiuké.

De ezen én nem igazán szeretnék vitatkozni mert ezt a mai ember nem igazán tudja megérteni.

2015. jan. 20. 23:07
 10/25 anonim ***** válasza:

Én beszélgetek nem vitatkozom, sokat lehet tanulni mindenkitől...


Ahogy irtad is az idézetben a pénz szeretete a baj nem az hogy van

Akinek az az első, és az Istene is a pénz


rossznak gyökere a pénz szeretete, vagy is mindennél jobban elsődlegességet élvez a pénz hajkurászása.


mi ugyan ugy kétkezi munkából élünk és nem mindenki duskál a javakban. azok pedig akik valóban keresztény életet élnek de olyan múljuk, vagy munkájuk van hogy többet keresnek azoknak szól a vers, hogy ne abba vessék a hitüket, és legtööbbjük a javait a királyság érdekekre vagy a szegényebb testvéreinek segitésére forditják.

Tapasztalatból beszélek, nekem kifizették a 150 ezer forintos villanyszámlámat egyszer, amikor msáok miatt ennyi adósságot csináltak a lakásban, de behajtani nem tudtam rajtuk....

2015. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!