Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit akar Isten az embertől?...

Mit akar Isten az embertől? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha az édenből kiűzettünk,a sátán kezébe ,uralma alá kerültünk,Isten nem tud beleszólni a földi rendszerbe emiatt cserben hagy...hagyja hogy irányítson ez a világ,a armageddonnál is csak 144 ezer menekül meg a többit elpusztitja a több száz milliót,akkor miért mondogatta hogy fontos neki az ember,mire volt neki jo ez az egész játszma,és főleg ennek tudatában milyen tiszteletet vár el?Ha többen maradunk akik követjük,még abból sem fog több a mennybe jutni,akkor nem értem valaki érti?

2015. jan. 23. 14:21
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
Egyáltalán mit várhat el a végtelen a végestől?
2015. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

szia


alaposan összeollóztál hallomásbeli részleteket de magad nem győződtél meg arról hogy mit mond erről a Teremtő


Nem a Sátán uralma alá lettünk kergetve, és a teremtő sok mindenbe bele tud szólni, s nem hagyott senkit magára, még az ellenségeit sem.


(Máté 5:45) 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.


aztán nem csak 144 ezer ember menekül meg ugyan is a földnek semmi baja sem lesz, sőt igazságos emberi társasalom fogja betölteni ahogy kezdetben eltervezte.


(Zsoltárok 37:11) 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Ézsaiás 45:18) . . ., az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: . . .



a fent emlitett számú emberek azért fognak az egi szentélybe jutni mert velűk külön szövetséget kötött Jézus a királyságára, hogy papok és királyok legyenek vele és együtt vezessék a földön lakó embereket a messiási királyságban


ennek fényében ahhoz hogy ott legyen valaki sok mindent meg kell tanulnia, és az életében alkalmaznia.

ha további kérdésed van irj a jw.org honlapra

2015. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Talán még annyit, hogy ha mindenkivel ilyen szövetséget kötött volna és mindenki királyként lenne a mennyben akkor a földi igéretek, és Isten eredeti szándéka hamis lenne, és azt sugallaná hogy a Teremtő nem tudja ezt a tervét megvalósitani.


(Jelenések 5:9, 10) . . ., s véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”

2015. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Legyen szíves a jehova tanui kíméljenek nen vagyok a költészetükre kíváncsi köszönöm!!
2015. jan. 23. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdésedet.

Most te azt várod, hogy mindenki írja le neked a saját vallási nézeteinek a katekizmusát?

Oké, a Jehova Tanúít kivéve, mert rájuk nem vagy kíváncsi. Na ezt az egyet értem :)

2015. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg de ez nem Jehova Tanúi költészete,


a Bibliádban megtalálod azokat a verseket amiket irtam, nem mi találtuk ki.

elég szomorú hogy ilyesmivel vádolod a teremtőt

2015. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö, kevered a fogalmakat, szidod az Istent, szemrehányást teszel neki, de ugyanakkor azt állítod, hogy te öt követed....


Például hol szeded ezt a hírt, hogy Armagaddonkor csak 144 000 ember menekül meg?


Olvastál a Jelenések könyvében a nagy sokaságról, melyek minden népböl és nemzetböl vannak és megmenekülnek?


Ne félj, a Biblia nem ír ilyen rémhírekröl, amit te leírtál, valaki téged nagyon becsapott. :(

2015. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves katy,én hol állítottam,hogy őt követem,nem mellesleg meg igen a jelenésekben van megírvamhogy minden nemzetből ennyit választ ki Isten ha akarod bemásolom..azt hogy félretájékoztattak az max a Biblia lehet,mert ez ott szoszerint meg van írva,bár nem tudom hogy mire gondoltál...
2015. jan. 24. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha isten mindenható akkor lehetősége lett volna a gonoszság meg nem teremtésére.
2015. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

légy szíves másold be :)


és nézd meg kérlek a fö kérdésed-ben mit írtál az utolsó mondatban. :)


Tudod a helyzet az, hogy a Jelenések könyve két csoportról beszél.


Az egyik akikröl Jézus így nyilatkozik, hogy a "kicsiny nyáj" és hogy tetszett a ti Atyátoknak, hogy nektek adja a királyságot.


A Jelenések erröl a "kicsiny nyáj"-ról ír, mikor meghatározza a számukat, hogy 144 000-en mint királyok és papok fognak Jézussal ezer évig uralkodni a mennyben.


A másik csoport: Jézus azt mondta, hogy "más juhaim is vannak nekem"


Ezekröl szól a Jelenések 7:9 verse. Ez egy "nagy sokaság", melyet senki nem volt képes megszámolni....."


Ezek azok, akik Földi reménységgel bírnak, és nem mennek a mennybe uralkodni.


Logikus, hogy nem lehet mindenki király és pap....ugye

2015. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!