Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki lehet hívő úgy, hogy...

Valaki lehet hívő úgy, hogy nem tudja biztosra megmondani, hogy létezik-e Isten?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 00:50
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
De akkor azt is tegyük még hozzá, hogy a matematika meg fizika is dogmákra épül. A matematikában ezeket az axiómákat kitalálják, a fizikában meg megfigyelésekre alapozzák. A teológiában is alapozhatják megfigyelésekre.
2015. jan. 29. 15:22
 22/40 anonim ***** válasza:

"Nos, ami a bizonyítást, bizonyítékot illeti, valóban nem tudok szabadulni attól, amit fizikábban megszoktunk, illetve amit a matematikában a bizonyításelmélet leír. "


Helyes!


" a dogma pedig nem szorul bizonyításra, mert megkérdõjelezhetetlen"


Valóban?


" I-ten létében kételkedni egyetlen ( vallásos ) zsidónak sem jut eszébe. "


Ezzel nem mondtál újat.


""Az elsô korty a természettudomány serlegébôl ateistává tesz, a serleg alján azonban Isten vár.""


Ezzel Heisenberg csak a saját ivási szokásait meséli el, nem függ össze a Nobel díjjal ez a mondása. Egy fasiszta tudóstól ennyi tellett.


"A matematikában ezeket az axiómákat kitalálják,"


és bizonyítják!


"A teológiában is alapozhatják megfigyelésekre"


A teológia áltudomány.

2015. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Ozmium42 ***** válasza:
Nincs igazad tzolko a matematikával kapcsolatban. Az axiómákat nem bizonyítják, azokat nem lehet más axiómákra visszavezetni. Axióma az, hogy a pontnak nincs kiterjedése. Ezt nem lehet bizonyítani, csak így van és kész, ebből indulunk ki, amikor mást bizonyítani akarunk. Nem is definiáljuk az axiómákat, csak belátjuk, hogy vannak, elfogadjuk, elhisszük. Végső soron ez azzal függ össze, hogy lehetetlen az elmén kívüli tapasztalás, az elmén belüli pedig feltétlenül szubjektív. Az axiómák közfelfogást, közmegegyezést tükröznek, és önkényesek.
2015. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

De közmegegyezésen alapulnak.

A vallás meg nem.

2015. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
Szerintem a hívőség a hitet jelenti, és aki nem hisz az nem hívő. Csak úgy lehet hinni valamiben, ha azt tudjuk biztosra. Én például soha nem láttam Istent, de hiszem minden pillanatban, hogy létezik.
2015. jan. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 maros83 válasza:
Szerintem a hívő szó folyamatosan hinni vmiben. És hát az ember nem csak Istenben hanem más dolgokban is hisz.
2015. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Argony válasza:
Minden további nélkül lehetséges hinni bizonyosság nélkül, mert a valamiben való hit egy olyan lehetőséget föltételez, ami bizonyosságal nem kizárható, ezért azon túl van. Egyébként ez igen veszélyes terület, ahol ha elragadja az embert a fantázia, a képzelgések tárházát IS találjuk, főként manapság. Régebben azért ennyiféle hülyeség nem volt e téren elterjedve.
2015. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Azt senki nem tudja biztosan megmondani, mert nem lehet, legfeljebb hihet benne!!!! Micsoda blőd kérdés!
2015. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

A hívő hisz...


,, A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.,, ( Zsid 11:1)


Kezdő gyülekezetbe-járóként inkább nem hittem, mint igen, majd azt tapasztaltam: nem tudom, hogy mi ez, de MŰKÖDIK :-)

Egyszer azt mondta egy pásztor, hogy Isten mindig munkálkodik, majd elmondatta velünk: mikor munkálkodik Isten? MOST! hát én inkább nem hittem, mint igen, de azt tudom, hogy igen nagy anyagi szükségben voltam - egy pár hónapos csecsemővel egyedül maradtam - s hazafelé nem a szokásos oldalon mentem, hanem valamiért a tóloldalon közlekedtem, s megláttam egy hirdetést, ami azonnali munkát adott, napi fizetéssel (rövid távú) és gyerekkel is lehetett csinálni. Életmentő volt!

Lehetne mondani, hogy véletlen volt, de azóta sok olyan dolog történt, ami egyre erősíti a hitet bennem :-)


Ja, egyébként a szeretet (meg a bizalom, ahogy valaki írta) sem kézzelfogható, mégis van. Be tudjuk bizonyítani? ...

2015. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 tonyka9422 válasza:
Nézd. Egy dolog hinni Istenben, és egy dolog Istent megérteni. Én szerintem senki ne keverje bele ebbe a témába az ateistákat, mivel ők azért képtelenek felfogni Isten létezését, mert csak abban képesek hinni, ami az orruk előtt van és a saját szemükkel látják. Egyébként meg logikusan, ha belegondolsz, lehetsz hívő, mert ugyan nem tudod biztosan, hogy létezik-e Isten, de abba sem vagy biztos, hogy nem létezik. Ez egy természetes elbizonytalanodás. Én szoktam erre ajánlani René Descartes meditációit. Abban van Isten bizonyítás és ezt kimondottan azoknak írta, akik nem hisznek Isten létezésében. Remélem tudtam segíteni.
2015. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!