Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki lehet hívő úgy, hogy...

Valaki lehet hívő úgy, hogy nem tudja biztosra megmondani, hogy létezik-e Isten?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 00:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Nem tudtál, de bizonyára nem tudsz róla, hogy Descartes - nek felhívták a figyelmét már a kortársak, hogy abból indul ki, amit bizonyítani akart és így kezdettől ostobaság minden, ami később jön.
2015. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

",, A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.,, ( Zsid 11:1)"


Ez a mondat mégis mit jelent?


"Ja, egyébként a szeretet (meg a bizalom, ahogy valaki írta) sem kézzelfogható, mégis van. Be tudjuk bizonyítani? ..."


Igen, be tudjuk bizonyítani.

2015. febr. 3. 14:07
 33/40 JaniB ***** válasza:

Én azért hiszek Isten létében mert logikus.

Istentelen világban nincs értelme az életnek.

Tudom a kérdés: miért kell értelme legyen!?

Pont azért amiért az embernek értelme van márha érted hogy értem ;-)

2015. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Attól ugye marha nagy értelme van, ha hiszel Istenben...
2015. febr. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

"",, A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.,, ( Zsid 11:1)"


Ez a mondat mégis mit jelent? "


Sok ember azt mondja, hiszem, ha látom! Nos, ha az ember LÁTJA, tapintja, akkor már nem kell hinni, mert akkor már nem hitről van szó, hanem ÉRZÉKELÉSRŐL. Hinni abban lehet, amit nem látunk, nem érzékelünk, de meggyőződésünk, hogy valamilyen módon mégis létezik. pl. hogy van valaki, aki gondoskodik rólunk, vigyáz ránk, békességet ad, ha az Ő útján megyünk (ez az út a Biblia). persze megpróbáltatások is vannak, de az is csak addig, amíg elbírjuk, s azzal is csak erősödünk :-)

2015. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
De az első felét nem értettem. Mi az, hogy a remélt dolgokban való bizalom? Mik azok a remélt dolgok és miért csak bizalom? Miért nem biztos tudás?
2015. febr. 4. 16:14
 37/40 anonim ***** válasza:
éppen ez a hit lényege, hogy nem tudod van-e isten, de hiszel benne, hogy van
2015. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A remélt dolgokban való bizalom... Megpróbálom kézzel foghatóan elmagyarázni: talán ahhoz hasonlít legjobban, mint amikor házasságot köt valaki...tele vagy reménységgel, várakozással, nagyon bízol abban , hogy a házastársaddal boldogságban, szeretetben fogtok élni. DE biztosra nem tudod! Hiszen, ha biztosra tudnánk, akkor nem lenne annyi válás... :-(

És ahogy egyre több "csoda" ( kisebb dolgokra gondolok) történik Veled, úgy erősödik a hit...

A házasságban pedig ahogy csiszolódnak egymáshoz az emberek, élnek át együtt eseményeket, úgy nő a kapocs erőssége köztük (jó esetben)

2015. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Jana2000 válasza:
Én hívő családban nőttem fel és én érzem a jelenlétét ha nagyon elméjülök az imában. Szerintem ha nem így neveltek volna is hinnék Istenben mert Istennek terve van minden emberrel. Veled is terve van és biztos annak is jelentősége van hogy ezt a kérdést feltetted. Ha megtapasztalod Istent te is biztos leszel benne.
2015. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
És Isten létezése remélt dolog vagy nem látható dolog?
2015. febr. 8. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!