Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki az az Isten, vajon a...

Ki az az Isten, vajon a szerető gondoskodó, vagy a féltékeny, bosszúálló?

Figyelt kérdés
Az igazság az,hogy mind.Nem mind a kettő,minden amicsak létezik.A jó,a rossz,egy massza,mely minden lehetséges gondolatformát(principium)tartalmaz.Te kinek gondolod,hogyan látod?
2010. febr. 13. 12:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem személytelen.
2010. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Ha személytelen,akkor nincsis akarata,ugye?

Vagy ez a válasz azt is jelenti,hogy nemhiszel Istenben?

2010. febr. 13. 13:14
 3/30 anonim ***** válasza:
27%
Szerető és gondoskodó veled. A bűnökkel kapcsolatban a második.
2010. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

"Ha személytelen,akkor nincsis akarata,ugye?"

- De, az van. Az akarat személytelen; nézz csak körbe a világban.


"Vagy ez a válasz azt is jelenti,hogy nemhiszel Istenben?"

- Nem teszek állítást olyan dolgokról, amelynek a létezését nem vallom, mert annak nem volna értelme.

2010. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
30%

Mind a két állítás egyszerre igaz.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%

"A Jézusba vetett hit reményt ad."


Miért? Miben reménykedsz?

2010. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
19%

Abban, hogy kapok Istentől türelmet elhordozni, hogy sokan lehülyéznek, esetleg elmebetegnek tartanak ezért, és hogy ezek ellenére is tudjam őket szeretni, és imádkozni értük.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

természetesen minden isten része,a gonoszság is,de a feljettség magas szintje csak a szeretet által következhet be,mert a rossz,negatív,az mindíg hátráltat,és mi is olyan lényeknek lettünk kitalálva,akik felfele törekszenek,tehát a szeretet a hatalmasabb erő..és ha az a hatalmasabb,valószínű,hogy a hatalmas isten egy szerető isten,akiben/amiben helye nincs a negatívnak,a rossznak,a gonoszságnak,és semmilyen gonosz írmagjának,mint ahogy mi is emberek erre törekszünk,(az értelmesebbik fele) hogy ne legyen bennünk rossz!!!

A féltékenység,bosszúállás egy civilizálatlan emberi tulajdonság,ami előbb vagy utóbb bajba sodorja az embert,rossz lesz..Isten pedig nem hiszem,hogy civilizálatlan emberi tulajdonságokkal rendelkezne!!Hogy nézne már ki az ilyen? :O

Akire ilyet mondanak,az nem Isten számomra..de ez csak az én véleményem..

2010. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

9:39-es vgyok!Mondok egy példát!Fáj a szívem nagyon,mert egy buliban voltunk szombat este,és a vőlegényemmel beszélgetett egy lány ismerősöm..már feltűnt,hogy sokáig beszélnek,többször néztem is őket,és végül odajött a párom hozzám,hogy induljunk el.Hazafelé mentünk,és elmondta,hogy azért beszélgetett ennyit a csajjal (az orrom előtt pár méterrel), mert a csaj,akinek vőlegénye van több éve(!) elkezdte mondogatni,hogy milyen jó lett volna,hogy ha ők ketten előbb találkoznak,meg hogy most lenne e esélye nálla...borzalmas fájdalom volt ezt hallani, de a kedvesemmel úgy egymásra találtunk,hogy minket soha senki nem szakíthat el,mondta,próbálta kedvesen,majd erélyesebben,aztán feladta.Hónapok óta ismerem a lányt,és mindíg nagyon kedves volt hozzám,csíptük egymást,eszem ágába se jutott volna,hogy a pasimra pályázik,mert hogy ők bizony félig nyitott kapcsolatban élnek,ami azt jelenti,hogy a vőlegénye őt megcsalhatja,de a csaj ő nem..(?)és képes lett volna szétszedni minket ezzel..ráadásul a szemembe meg nem merte elmondani,pedig a legmegértőbb ember vagyok,hogy mit érez a pasim iránt,amikor azt még meg is bocsájtottam volna,hanem inkább hátulról támadott..

Mi ebből a lényeg?van egy ismerősünk,akit a háta mögött szid,a szemébe meg nyájaskodik,elég agresszív asszony,nekem jó barátnőm,és ha megtudná hogy el akarta szedni a vőlegényemet,biztos péppé verné,márcsak a méretbeli különbségek miatt is!!!Hát még ha megtudná,hogy miket mond a háta mögött!!=BOSSZÚ!!!


Aztán ugye nyugodtan gondolhattam volna arra is,hogy más megy itt,és talán a kedvesem is cinkos,de el se tudnám képzelni róla,nem is jár nélkülem sehova..

Ez a bizalom,ami megvan köztünk.

Nos,ha elmondtam volna a barátnémnek,ogy ez a lány miket tesz,az bosszúállás lett volna,alig bírtam befogni a számat másnap előtte..de nem tettem,mert ez negatív dolog!Akkor felhívhattam volna a vőlegényét,hogy bizony ő is megcsal hamarosan,de szólj neki,hogy ne az én kedvesemet próbálja ellopni egy pásztorórára,hanem akkor keressen egy szinglit,mert m nem vagyunk olyanok!Természetesen a vőlegény is jól megverte volna,mert kinézem belőle,és a lakásából is lehet mehetett volna!!Tehát kompletten el tudnám rontani az életét,ha bosszúálló lennék,de nem tehetem,mert jó akarok lenni! Mert Istennek is ez számít!Hiába gonosz a lány,hiába tett ilyesmit,aki bosszút állm,az ugyanarra a szintre süllyed le,mint akin bosszút akar állni..


Ennyi lenne az egész,csak egy példa,miért nem lehet isten bosszúálló, sem féltékeny(mert ha valaki elviszi a kedvesemet mellőlem,akkor a kedvesem sem szeretett igazán,és akkor úgy kellett lennie,ha őneki akkor lenne boldogsága,akkor menjen,lépjen tovább rajtam,és kínok közt fogok törött szívvel szenvedni,de vígasztalni fog,hogy legalább ő boldog..)

2010. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Isten nem is lehet bosszuálló,azért,hogy az emberek cselekedeteikből tanulhassanak,azért hozta létre a karmát..amit okozunk másnak,azt hamarosan vissza fogjuk kapni..szerintem jobb,mint a pokol-elmélet,mert is félelmetes,de Isten van olyan jó,hogy megadja a lehetőséget a javításra...Persze rengetegen nem hiszik el,hogy az Isten ilyen jó,de ez van.
2010. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!