Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen igazságtalan az Élet?

Miért ilyen igazságtalan az Élet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy kicsit zavaros lesz amit írok..Előre is elnézést.

Tudom, hogy nem mindenki egyforma és , hogy minden ember szép a maga módján. De Isten miért úgy nem teremtette az embereket, hogy ennek ne legyen semmi baja mikor megszületik pl ha fogyatékos lesz a gyerek, vagy autista.

Miért nem lehet mindenki úgy szép, és nem különböző. Tehát úgy értem, hogy miért nem lehet mindenkinek szép bőre, szép alakja, magasság stb..

Miért kell egyáltalán különböznünk?

Tudom genetika meg minden, de most ettől tekintsük el, nem erre vagyok kíváncsi, hogy genetika így meg úgy...:D

Ez is kb olyan, hogy akkor lesz értelmes az életed, ha értelmet adsz neki, de ha eltekintünk attól aminek mi értelmet adunk akkor megint ugyanolyan értelmetlen lesz minden! Pl , ha leülsz a szobádba és csak étel van a közeledben történik valami? Hát, a nagy semmi.

Számomra érdekes az Élet, de még is értelmetlen!

És főleg azért, mert külsőleg mindenkinek rossz, ha nem úgy néz ki, mint a másik. Van aki szép, van aki kimondottan csúnya, átlagos.. De miért nem lehet mindenki szép ember? Ez is valamiféle büntetés?

Miért?


Aki tud érdemben válaszolni, az válaszoljon.


Köszönöm a válaszokat.


18L


2011. júl. 29. 15:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

De Isten miért úgy nem teremtette az embereket,'"


Miért nem úgy teremtette meg az embereket..?


Javítva

2011. júl. 29. 15:44
 2/18 Veky ***** válasza:
100%
Én nem hiszek Istenben, de a Biblia szerint azóta vannak betegségek/halálozások/fájdalmak, mióta Ádám és Éva megszegték az egyetlenegy parancsot, amit Istentől kaptak...
2011. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Veky ***** válasza:
88%

És igen, ez büntetés. Nem az első példa arra, hogy Isten megharagszik és lesújt. Noénak sem hiába kellett bárkát építenie. ;)


De ez a hit kérdése, mint előző kommenteben írtam, nem hiszek Istenben, mert ostobaságnak tartom.


Különbözőek vagyunk, és éppen ez az izgalmas és ezért éli meg élni. Mert, ha egyformák lennénk, annak semmi értelme nem lenne. :D

2011. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az egyformát sem úgy értettem, hogy mindenki egyforma arccal születne. Nem, dehogy is ! Csak mindenki SZÉPnek születne. Nem kellene magát hibáztatnia, hogy miért nincsen pisze orrom neki meg miért van, miért nincsen szép arcom neki bezzeg szép arca van... Tehát így értettem az egészet.

Mindenki különbözne, csak nem lenne olyan, hogy ez csúnya, a másik meg átlagos. Hanem mindenki szép ember lenne.

Arra én is gondoltam, hogy azóta van ilyen büntetés mióta Ádám és Éva megszegte a parancsot. =S

2011. júl. 29. 15:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is, kinek mit jelent, hogy szép? Lehet, hogy ami nekünk szép kinézetet jelent, arra a másik ember azt mondja, hogy csúnya, mert ahány ember annyi ízlés...tehát olyan már nem lehet, hogy mindenki szép legyen (külsőleg).De, ha jobban belegondolsz, valamilyen szinten minden ember szép, csak valaki külsőleg, valaki meg belsőleg.
2011. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy irreális amit írok sőt az, de épp az lenne a lényeg, hogy nem lenne olyan , hogy mindenkinek különböző lenne az ízlése, hanem hogy mindenkit szépnek születne.

Azért tényleg vannak olyan emberek, akik kifejezetten csúnyák(nem tehetnek róla, nem is azért írom, hogy bántsam őket) és sok embernek nem jönnek be. De a belsője pedig lehet, hogy szép és értékes, Csak az arcával lett megbüntetve. Ezért írom azt, hogy akkor nem létezne se az, hogy valaki csúnya, és az sem, hogy valaki átlagos.

Úgy is mondhatom ezzel megint irreálisat írok, de mindenki "tökéletes" lenne kinézetben.

Olyan embereket én is tudok mondani aki nekem szép, de pl másnak nem szép. De olyan ember is van aki tényleg annyira szép, hogy az összes embernek tetszik, és akkor az ő esetében nem beszélhetünk ízlésekről és pofonokról. =)

Na remélem így már jobban érthető lett. =)

2011. júl. 29. 16:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Áhám, így már értelek, és valóban nem rossz, mint ötlet:)

Bizonyos dolgok könnyebbek lennének, az szent igaz:)

2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, akkor örülök, ha megértetted=)

Bizony tényleg minden könnyebb lenne. Gondolom nem lenne olyan, hogy valakit csak a kinézete alapjában megítélni, vagy csúfolni mert bizony van ilyen is főleg általános iskolákban.

De talán ezzel tényleg büntetett minket Isten, valamit tanulnunk kell ebből (is).=S

2011. júl. 29. 16:11
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem érdemes olyasmin agyalni, amin nem lehet változtatni.

Olvasd el Lázár Ervin A Hétfejű tündér című meséjét, abból meg fogod érteni, hogy nem az a fontos, hogy külsőleg hogyan nézel ki, hanem az, hogy mi van a szívedben.

Üdv: Annazara

2011. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 napietus ***** válasza:
100%

ha nem létezne csúnyaság, nem létezne szépség sem, mert nem lenne mihez képest szépnek lenni. azon kívül, ha mindenki alapvetően szép lenne, akkor is lenne a szépek között kevésbé tetszetős, és akkor őket tartanák csúnyának. a másik: az Isten emberfeletti lény. ez egy olyan dolog, hogy Te pl. ha szereted a kutyákat, szépnek látsz minden kikutyát. de ők egymást vajon szintén egyformán szépnek látják? ez valószínűtlen.


a betegségekről: lehet az emberiség bűneinek következménye, és lehet próbatétel, felfogás kérdése. azon kívül ha mindannyian egészségesek lennénk, nagyon gyorsan túlszaporodnánk, nem? és nézd meg az ószövetségi "kiválasztott nép" történetét, csupa háború, rabság, szenvedés, néha egy-egy jó időszakkal, amikor a nép Isten felé fordul. végül egy idézet: "az Úr Illésként elviszi mind/kiket nagyon SÚJT és SZERET" (Ady Endre: Illés szekerén)

2011. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!