Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudunk hatni a környezetünkre...

Tudunk hatni a környezetünkre anélkül, hogy kommunikálnánk? Néha csak gondolok valamire és bejön, megtörténik. Nektek nincs ilyen?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudsz nem kommunikálni.

Egyébként igen, néha bejön, már csak statisztikai alapon is.

2010. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
A halottak nem kommunikálnak.
2010. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

"Tudunk hatni a környezetünkre anélkül, hogy kommunikálnánk? "

perzse, gondolj arra, hogy kivágsz egy fát. Ehhez nem kell senkivel megbeszélned, csak odaálsz a láncfűrésszel, azt uccu neki, kivágod a fát. Nem kommunikáltál, mégis hatottál a környezetedre. És még sorolhatnám a milliónyi hasonló példát.

2010. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia szerint Isten tudja a gondolataidat is. Dávid írja az egyik zsoltárban, még nyelvemen sincs a szó, te már tudod Uram. A másik dolog, amit tanít a Biblia, hogy gondolatok jöhetnek a szellem világból is. Ezeket sugalmaknak nevezi. És jöhet Istentől ép úgy mint a sátántól. Ez a képessége meg van neki is. Ahhoz nincs képessége, hogy minden gondolatodat tudja, erre csak Isten képes. De súlyos esetben arra is képes, hogy hangokat halj a fejedben, ehhez azonban már komoly démoni megszálltság kell, nem normális dolog. És azt is tudjuk, nem minden gondolatunk válik valóra, szerencsére. És mind két oldalról jövő sugalomnak mondhatsz nemet. Ezt hívják szabad akaratnak. Jónásnak például azt mondta Isten, menj Ninivébe. Jónás meg elindult homlok egyenest a másik irányba.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már ide is beírtál, Jézuska? A fanatizmusod, meg hogy fejből nyomod a bibliát, egyszerűen félelmetes. Épeszű emberről ilyet nem tudnék elképzelni.


Amúgy a kérdezőnek: keresd a Titok című filmet, videoplayeren fönt van. A bibliával ellentétben ezt nem kötelező elhinned.

2010. febr. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Ezzel szerintem minden ember így van.Előfordul, hogy néha minden bejön, néha viszont nem.Ilyen a sors.Nincs különösebb jelentősége, ha gyakran megtörténnek a dolgok amikre gondolsz és annak sem, ha nem.Úgy értem, ha nem gondolsz semmire,akkor is történik valami.Néha viszont tényleg előfordulnak furcsa, már már hihetetlennek tűnő megérzések.Abba most nem mennék bele, hogy ezek külső sugallatra, vagy belső megérzése történnek e.Velem már többször megtörtént, hogy egy évek óta nem látott ismerősömre gondoltam és pár perc múlva találkoztunk.Ki tudja, hogy az agyunk milyen dolgokra képes, milyen láthatatlan hullámokat érzékel és juttat el esetleg másokhoz.Minden esetre, ne csodát keress a háttérben.
2010. febr. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
87%
Ne piszkáld már, nem írt semmi sértőt, vagy rosszat és most röviden válaszolt a kérdésre is, a hite alapján.
2010. febr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
igen,nem szabad bántani szegényt,mert abban hisz amiben akar!Én is a Titok c. könyvet vagy filmet ajánlom,a gondolat teremtő erejéről van szó benne,de ha rosszra használnád,figyelmeztetlek,legjobban magadnak ártassz vele!
2010. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

igen,nem szabad bántani szegényt,



Szabad, de mi lesz jobb vele? Sem egészségesebb, sem gazdagabb sem boldogabb nem leszel. Miért nem elég annyit írni, amit te mondasz, az szerintem hülyeség. Ez egy korrekt válasz, most gondolod álmatlanul forgolódom esténként mert valaki, aki semmit nem tud rólam, azt mondja hülye vagyok?



A valláskritika rovatban meg miért ne írhatnám:


A Jézusba vetett hit reményt ad.



Hisz ez a keresztyén hit lényege. Ha ezt nem hinném, nem lennék keresztyén.

2010. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha már veszekedtek, akkor elmondanám hogy én is hülyén tettem fel a kérdést,


01:58 a kérdésbe is bele lehetett volna kötni,

de lényeg, hogy értettétek.


Köszönöm a válaszokat.

2010. febr. 19. 14:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!