Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Buddha az igazi Jézus?

Buddha az igazi Jézus?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hülye kérdés tudom, de hasonlítsuk össze őket!(már ha feltesszük, hogy mindkettő létező személyiség volt, úgy ahogy meg vagyon írva)


Jézus ugyan a békét hirdette (pl.: ha megdobnak kővel...), de ugyanakkor kardot is hozott, és az volt a célja, hogy szembefordítsa az embereket. A tanai által vezérelt embereknek köszönhetjük a vallási háborúkat, az inkvizíciót, és keresztes háborúkat is többek között.)


Buddha meg sohasem buzdított háborúra senkit, nem akart senkit sem szembefordítani senkivel sem...



2015. márc. 18. 17:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"A tanai által vezérelt embereknek köszönhetjük a vallási háborúkat, az inkvizíciót, és keresztes háborúkat is többek között.)"


Nem.A akik ilyesmiket tesznek,azok nem Krisztus követői.A "kardot hozott" nem azt jelenti,hogy háborúra biztatott bárkit is,hanem,hogy az ő viselkedés,és azé aki követi őt,az megbotránkozást fog kelteni egyes emberekben,mert nem a megszokott sémák szerint élnek.És ez igaz volt Buddhára is szintúgy.

2015. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag létezik egy nagyon kicsi, elszigetelt tibeti irányzat, amelynak követői azt vallja, hogy Jézus is egy Buddha - nem a történeti Buddha, Sziddhárta Gautama (akit a részvét Buddhájának tartanak), hanem Maitreya Buddha (a szeretet Buddhája). Más buddhista irányzatok azonban kb. 5000 évet tesznek Gautama és Maitreya közé, tehát szerintük utóbbinak még van egy kis ideje a megérkezésig (persze ezek sem egységesek).


Amúgy meg a buddhizmus nevében is öltek embereket, Jézus is a szeretet fontosságát hirdette, nem a tanításokkal van a baj, hanem, hogy avatatlan fülek félreértelmezték.

2015. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Budda az az Budda,Jézus pedig Jézus.De valóban közelebb áll a valódi kereszténység a buddizmushoz mint az amit ma annak neveznek.
2015. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Jézusnak nem volt ilyesmi, nem rontotta el az életét, még gyerekkorában, vagy fiatal felnőtt ként sem. "


- Az igazság az, hogy Jézus fiatal éveiről alig tudunk valamit.

2015. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 pelgrim ***** válasza:
100%

«az volt a célja, hogy szembefordítsa az embereket.»


Szerintem Jézusnak nem az volt a célja, hogy az embereket egymás ellen szembefordítsa, az tanításának csak a következménye volt. Célja szerintem az volt hogy felemelje az emberek (ön-)tudatát, hogy azok képesek legyenek szellemi fejlődésüket saját kezükbe venni.


Gautama Sziddhártha, a Buddha célja szerintem ugyancsak az emberi (ön-)tudat felemelése volt. E két nagyjaink tanítása közt a legnagyobb különbség szerintem az, hogy míg Buddha a vágyak kiküszöbölését szorgalmazta, Jézus éppen a vágyakat látta a szellemi fejlődés hajtóerejének. Erről szól a hegyi beszéde: „Boldogok akik ...”

2015. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézus nem hirdetett olyat, "ha megdobnak kővel".


A laikusok nem tudnak róla, de a "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" szlogen nincs bent a Bibliában, csak Jézusnak tulajdonítják.

2015. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vicces volt, ahogy felhasználtad a kérdésedben a MÁTÉ 10:34-es idézetet és valaki számon kérte rajtad, hogy hogy gondolhatsz ilyet Jézusról, hogy az a célja, hogy szembefordítsa az embereket. :D


Ugyanakkor kétlem, hogy szó szerint értette volna. Az egész élete és cselekedetei másról tanúskodnak. Ezalatt inkább azt értette szerintem, hogy szembe kell fordulni a régi hagyományokkal.


A vallási háborúkat pedig nem jó Jézussal összemosni. Hataloméhes emberek vezettek hadjáratokat, Jézus követőinek hazudva magukat.

2015. márc. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!