Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges keresztény robotot...

Ozmium42 kérdése:

Lehetséges keresztény robotot építeni?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan képzelnéd el? Be lehetne egyértelműen programozni a Biblia alapján, vagy minden felekezet saját szoftvert írna?


Ha nem, mi lenne az elvi akadálya, hogy megépüljön, működésbe lépjen?


2015. márc. 28. 19:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%
Igen, lelocsolja benzinnel és felgyújtja a hitetleneket.
2015. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A Hitgyüli köreiben elég sok robot van, az üzemeltetésük is olcsó, csupán napi egy adag Németh Sándor koncentrátum és 30 deka kenyér kell hozzájuk és onnantól kezdve máris kezdetét veheti a produktív munkájuk, mint előre programozott droid.
2015. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem.Zsidó-keresztényt talán.Az olyan Terminátor szerű lenne.
2015. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ne poénkodjátok el, gondoljatok bele a lehetséges következményekbe.


Képzeljétek el, hogy a távoli jövőben csak azt az egyházat jegyeznék be hivatalosan, amelyik le tudja úgy modellezni a hittételeit, hogy egy robotot arra programoz be. Ezen aztán lehetne vizsgálódni.


Vagy: egy robot, ami teljesen megfelel a hittételeknek, élő példa lenne a hívők előtt, hittérítők kezében. Persze a robotnak nem lenne szabad akarata, mert akkor pont úgy viselkedne, mint egy ember, azt meg nem kell építeni. Viszont szemléltetésnek kiváló lenne.


Reprodukálni lehetne tökéletes krisztusi erkölcsöt.


stb.


Mindez attól függ, hogy elvileg lehetséges-e megépíteni.

2015. márc. 28. 20:07
 5/32 anonim ***** válasza:

4


"Reprodukálni lehetne tökéletes krisztusi erkölcsöt."


Hát ilyet nem lehetne csinálni.Például az ingyenkegyelmet hogyan programoznád be egy számítógépbe?Sehogy.Az lehetetlen.

2015. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Miért lenne az?
2015. márc. 28. 20:16
 7/32 anonim ***** válasza:

# 6


Azt írtad nem lenne szabad akarata.Mégis hogyan proramoznád bele?Hiszen az racionálisan semmiféle módon nem magyarázható.A legtöbb ember sem képes rá.Mi alapján számolná ki azt a gép vagy miből tudná,hogy az mi ?

2015. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul értem magát a fogalmat. Amúgy az ingyen kegyelem nem Istentől jön? A robotnak nem kellene átvennie Isten szerepét, csak azt, amit a vallás az emberektől elvár.


Egyébként meg: mi olyan megfoghatatlan az ingyen kegyelemben? Mondjuk azt nem értem, hogy a robottól miféle kegyelmet várnál egyáltalán? Keresztény emberek hogyan kegyelmeznek egymásnak? Szerintem ez a büntetés elengedését jelenti. Ha ennek van ára, akkor nem ingyen kegyelem, ha nincs ára, akkor ingyen kegyelem. Ha feltesszük (csak a vitathatóság miatt), hogy Isten az emberekre ruházza az ítélkezést legalább bizonyos esetekben, akkor a robot úgy kegyelmez, hogy nem hajtja végre az ítéletet (egyáltalán, és soha, körülményektől függetlenül), vagy végrehajtja, ha bizonyos feltételek teljesülnek (ekkor már nem "ingyen" a kegyelem, csak simán kegyelem).


Szabad akarat szerintem nem létezik, így szerintem problémásabb az, hogy az embernek van-e szabad akarata, és nem csak bonyolultabb robot-e. Az emberek között akkor van ingyen kegyelem, ha valami érzelmi szál kerül a képbe: sajnálat, szeretet. Ez is programozható elvileg, csak azért írtam, hogy ne olyan robotot építsünk, ami pont úgy viselkedik, mint egy ember viselkedne, mert akkor meg lenne válaszolva a kérdés (nem kérdés, hogy létezhet-e vallásos ember). A robot ingyen kegyelme tehát emberi szempontból eléggé mechanikus lenne, de ha ez zavar, akkor fejtsd ki, hogy miért, és miért jobb az emberi vagy isteni ingyen kegyelem? (esetleg szintén fejtsd ki, ha félreértettem valamit).

2015. márc. 28. 22:41
 9/32 anonim ***** válasza:
Akkor Jézus robot kell. Ő saját példával tanított, a követése annyit tesz, hogy követni a példáját. Elég kreatív életet élt, nem biztos, hogy a mai fejlettségi szintünkön összejönne ez robotból, főleg hogy még ténylegesen használható tanácsadókat is nehéz ügy lenne találni. :D
2015. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

8

"Lehet, hogy rosszul értem magát a fogalmat. Amúgy az ingyen kegyelem nem Istentől jön?"


De.Elvégre Jézus példát mutatni jött,hogy hogyan kéne emberhez méltóan élni.

Úgy tudok adni,hogy cserébe nem várok semmit .(És az ellenségeimnek is.)De hírverést sem.Ennyi.Ez az az emberként gyakorolható ingyenkegyelem.Ez lenne az ember ismérve is.Amíg erre nem képes addig csak egy szőrét vesztett csupasz majom.

2015. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!