Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki miért nem szereti a kereszt...

Ki miért nem szereti a kereszténységet?

Figyelt kérdés
Én azért, mert elmebeteggé tette anyámat...

2015. ápr. 10. 22:42
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

A keresztény vezetők miatt nem szeretem,eltorzítják azt a szeretetet amiről Jézus beszélt,tőlük indul minden probléma,ami a kereszténységgel kapcsolatos.Tisztelet a kevés kivételnek.

Kihasználják az emberek félelmeit,gyengeségeit.Nem valódi erőt,és felemelkedést adnak nekik,holott meglenne hozzá a tudásuk.De nem ez a cél,hanem az,hogy függők legyenek az emberek a dogmáiktól.Elbutítják őket,meggyőzve közben,hogy okosak,és bölcsen cselekednek,ez megnyilvánul pl.a modortalan térítésben,enyém az egyetlen igaz vallás,te tévedsz,hazudsz,a Sátán szolgája vagy,mert nem értesz velem egyet.És persze amikor az emberek megszólják őket,mert nem esik jól nekik ez a bánásmód,akkor sem ők a hibásak,hanem a másik,tehát el van intézve ez is,nem kell felelősséget vállalnunk a saját beszédünkért,tetteinkért.És igen,azért is amit te is írsz kérdező,tönkretesznek családokat,kapcsolatokat azáltal,hogy agymosott fanatikusokat képeznek ki.

2015. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egyfolytában vitatkozik más felekezetűekkel, mindenkire ráordítja, hogy a pokolba fog jutni."


Márk 9:50 Jó a só, de ha a só ízét veszti, mivel adtok ízt neki? Legyen bennetek só, és legyetek békességben egymással.

Róma 12:18 Ha lehetséges, amennyire rajtatok áll, minden emberrel békességben éljetek.

Zsidók 12:14 Törekedjetek mindenkivel a békességre és a megszentelődésre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat,


A Biblia alapján kérdez meg anyukádat hogy ő miért nem törekszik a békességre.


Róma 12:16 Egymással egyetértésben éljetek, ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat, ne legyetek önteltek.


(1Korintus 12:30 - 13:13)

Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok, vagy pengő cimbalom. Lehet prófétálótehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat; hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. Szétoszthatom bár mindenemet a nélkülözők között, odaadhatom a testemet is égő áldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.


A szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Megismerésünk most még töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, véget ér az, ami töredékes. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyermek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek meg mindent, ahogy most engem ismernek.


Most még megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet.

2015. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

"Utálod Csontvárit és a festményét is, mert 1 graffitis összefújkálta?

Most akkor ki a hibás? Mert ez történt a kereszténységgel is."


A vallás maga termelte ki a borzalmakat, ahogy a kommunizmus is és közben átlényegült. A szöveg az megvan, de a gyakorlat más.

Csontvárynak magának kellene elrondítania a képet, sántít a hasonlatod, mert ezek az eszmék is magukban hordozzák azt, ami megtörtént. A kommunizmus esetén, de sokan a vallás kapcsán is már levonták a következtetést. Nem megoldások, mert nem oldanak meg semmit és csak a baj van belőlük.


" a felvilágosult egyházak (pl katolikus) nem teszik az embereket őrülté."


Egyrészt mitől felvilágosult? Mert már nem vesz mindent készpénznek az ókori dajkamesékből? Másrészt őrültté talán nem tesz, az állandó kontrollal a kétezer éves gyakorlattal vissza, visszarángatják az elszállni készülő híveket, de azért az alapok megvannak ott is, most attól függetlenül, hogy szerintem is a katolikus lett mára a legkevésbé elszállt vallás, legalább is Európában, mert máshol azért az is elég durva.

2015. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Sajnálatos ami édesanyáddal történt, de ez nincs összefüggésben a kereszténységgel. Érdemes különbséget tenni a tényleges és a névleges között, mert tévútra kerülsz, akár # 7.

2015. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

@14:53


"Egyrészt mitől felvilágosult?"


-->Vicces szó, ez a "felvilágosodás". A modern tudomány alapjainak a lerakásában ugyanis - az ókori görög bölcseken kívül - a középkori és később élt katolikus tudósok nagy szerepet vállaltak. Ha jártas vagy a témában akkor Nicolaus Cusanus vagy Georges Lemaitre nevei ismererősen lesznek számodra, ha meg nem, akkor feleslegesen idézek másokra, mert ugyanazt a hatás lesz az eredmény = semmi. De ha már felvilágosodás: A Katolikus Egyháznak nincs baja az olyan tudományos elméletekkel (ősrobbanás, evolúció) ami ellen a szekták harcolnak. Egy valláshoz képest, amely elfogadja a transzcendens létezését ez bizony felvilágosodás, akárhogy is nézzük.


"Mert már nem vesz mindent készpénznek az ókori dajkamesékből"


-->Az ókori irodalom nem ismer olyat, hogy "dajkamese". Ha arra célzol, hogy nem értelmez szó szerint mindent a Bibliából, akkor abban igazad van, na persze ebben fontos szerepet játszik az, hogy valamit (Pl a Genezis 1-11; Jób stb...) műfajából adódóan NEM LEHET szó szerint értelmezni. Az, hogy bizonyos szekták szó szerint értelmezik, az legyen az ő bajuk. Aki ismeri az ókori irodalmat, az egyértelműen tudja, hogy a szöveg önmagában jelzi felénk, hogy mi az, ami historikus történetírás, és mi az, ami nem. Tehát a szent szerzők nem voltak buták, csak a későbbi laikusok, akik nem jártasak az ókori irodalomban olyan érelmet tulajdonítottak a szövegeknek, amit maguk a szerzők sem hittek. A katolikus teológia azonban ezeket a szövegeket is úgy értelmezi, ahogy kell.


"Másrészt őrültté talán nem tesz, az állandó kontrollal a kétezer éves gyakorlattal vissza, visszarángatják az elszállni készülő híveket,"


-->Nem kontrollál senkit sem, aki nem akat katolikus lenni, az mehet ahová akar, és pont. A "2000 évre" meg nem értem, minek hivatkozol. A történelemben a szervezeteknek fontos a hagyomány, függetlenül attól, hogy állami vagy vallási szervezet. A magyar államnak is megvannak a maga hagyományai, amiket tisztel, és természetesen a Katolikus Egyháznak is. Sőt: kapaszkodj meg: A mai kultúra lényegében tökéletes másolata a római korszaknak, mindössze annyi a különbség, hogy társadalmunk modern köntösbe van öltözvetve. De az olyan elvek, mint a "panem et circenses" és társai ma is vígan élnek tovább, beépülve a kultúránkba.

2015. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Még valami: A "borzalmak" - most a kereszténységről beszélek - akkor keletkeznek, amikor eltérnek Kisztus tanításaitól. Ha tanulmányozod Jézus tanításait, akkor saját magad győződhetsz meg róla, hogy Ő senkit sem buzdított a másképp gondolkodókkal szembeni erőszakra, hanem az ellenség szeretetére tanította a követőit. Aki mégis a kereszténység neve alatt azonban olyanokat követnek el, amiket Krisztus nem parancsolt, és elítélt, azok NEM keresztények. Ha visszafordítod ugyanis ezt a görög szót = christianos = Krisztus követője, krisztusi, akkor nyilvánvaló, hogy az erőszakos vallásos emberek nem méltóak erre a címre.
2015. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Üdv kérdező!


"Ki miért nem szereti a kereszténységet?"


Hát......

Így magával a kereszténységgel nincs bajom.

De viszont vannak hülyék.

Pl. jó most lehet azt mondani :"hogy jaj biztos a karizmatikusok ,"meg stb.....

Sajnos az a gond ,bármennyire tetszik ,bármennyire nem a katolikusok között is vannak hülyék (és nem is kevés.....).

Pl. "felvilágosult"...... Mitől?

Mitől lenne a katolikus kereszténység felvilágosult?

Az ,hogy már az "eretnekek" után nem "vadásznak" és nincsenek inkvizítorok.

Ha ez azt jelent ,hogy "felvilágosult" akkor igen az.

De ,ha másra érted EGYÁLTALÁN nem az.

Ami azt illeti nem csak a kereszténységnél vettem ezt észre ,hanem más vallásoknál is.

Pl. ilyenek a sábbátisták v. az Iszlám nemzete.


Meg aztán ott vannak az "apokalipszisták" is.

Meg ezek a hülye össze esküvés elméletek.

Meg azoktól is tele van a tököm aki mellett úgy ne tudj egy kib___ott kávét meginni ,hogy ne jöjjön a faxságaival.

Meg a fanatikusok is.


Habár az én nagymamám nem olyan "helyzetbe" van mint a te anyukád ,de ő is nagyon fanatikus.

Pl. A testvéreivel is össze veszett a vallás miatt.Meg ha vitatkozik valakivel mindig a teremtővel jön.

Meg azt mondja nekem ,hogy CSAK keresztény zenéket hallgassunk.


Több mint (és most nem viccelek) 10 ÉVIG CSAK keresztény zenét hallgathattam.

Más zenét én nem ismertem.

Meg aztán a szüleim nem engedik a húgomnak ,hogy Disney-es meséket nézzen.

Mert láttak valamilyen videót YT-n ahol egy presbiter arról prédikált (mármint pofázott) ,hogy gonosz dolgok vannak benne ,meg egyéb hülyeségeket.......

Után minden ilyen DVD-t,CD-t,kazettát össze roncsoltak és ki dobtak.

Sőt még a játékokat is kidobták.


De most már "kissé megenyhült" a szívük.


Szóval nekem nincs bajom a kereszténységgel és a többi rendes vallással sem (pl. iszlám,judaizmus,bahá'í stb...)

Csak az a gond ,hogy sokan meg torzitják.

És az a gond ,hogy NAGYON DE NAGYON sok ilyen van.


ÜDV!


UI: helyesírásért ,bocs.

2015. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Nekem nagyanyámat hülyítették be, aki tönkretette apám gyerekkorát és most én szívok miattuk.

Az öregasszony többet volt templomban, mint amennyit a saját gyerekeivel foglalkozott, ezért teljesen elidegenedtek egymástól, apám elkallódott és a nővére is.


Köszönöm, drága keresztyínyek.

2015. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

17-es vagyok


Elfelejtettem.


Ferenc pápát NAGYRA becsülöm!

Rendes ember.

(Habár azzal amit a gyerek nevelésről mondott azzal nem értek egyet.)

2015. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

@16:01-es válaszoló!


"Pl. jó most lehet azt mondani :"hogy jaj biztos a karizmatikusok ,"meg stb.....

Sajnos az a gond ,bármennyire tetszik ,bármennyire nem a katolikusok között is vannak hülyék (és nem is kevés.....)."


-->A karizmatikusok kifejezetten veszélyes szekta, ha láttál már egy ottani alkalmat, akkor ezt magad is tudhatod. A neten van egy pár videó, ha érdekel, keress rá, hogy mit tartanak a Szentlélek jelenlétének. Őrjöngések, epilepsziás rohamok, ezen felül állandóan Izraelt dicsőítik. A katolikus liturgia legalább normálisan zajlik le. Egyéni szinten természetesen a katolikusok is hibázhatnak, de azt nem kell az Egyházra kenni. Én katolikus családból származom, és ebből semmilyen bajom nem származott. Nem kényszerítettek, hogy menjek misére, ha mentem, akkor örömmel mentem.


"Pl. "felvilágosult"...... Mitől?

Mitől lenne a katolikus kereszténység felvilágosult?"


-->Fentebb már tisztáztam ezt a kérdést, olvasd el a választ. De ha tovább akarunk játszani a szóval: Önmagában egy ember lehet felvilágosult pusztán azért, mert vallástalan? Aligha. Sztem ha megkérdeznénk 10 embert az után tudná, hogy ki az a Nagy Kürosz, holott valszínű, még Nagy Sándornál is nagyobb történelmi személyiség. Ha pedig belenézünk a médiába, akkor ott buta emberek sokaságával találkozunk, akiknek nem lehet túl nagy a lexikális tudásuk. Vajon csak azért, mert - esetleg - ők vallástalanok (ami valszínűsíthető az életükből), felvilágosultabbak lennének? Ugyanmár...


"Az ,hogy már az "eretnekek" után nem "vadásznak" és nincsenek inkvizítorok."


-->Az inkvizíció köré sok monda és mítosz keült az elmúlt évszázadok során, de ami igaz, azt senki nem tagadja. Mellesleg a középkor és a modern korszak előtti időszak egy olyan korszak volt, ahol ismeretlen volt a lelkiismereti és a vallásszabadság. Amikor olyan hatalom került protestánsok és az ateista mozgalmak kezébe, amit használhattak mások ellen, akkor ugyanúgy visszaéltek ezzel, és felléptek a másként gondolkodókkal szemben.


Ja, és még valami: NEM vagyok katolikus vallású.

2015. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!