Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok hogyan bírják...

A katolikusok hogyan bírják ki maszturbálás nélkül? Mit kell csinálniuk, ha mégis megteszik?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit sem megsérteni a kérdésemmel, csak érdekel. Huszonéves ateista fiú vagyok, pubertás korom óta hetente legalább egyszer önkielégítést végzek. Ha jól tudom, a legtöbb keresztény felekezetben ez bűnnek vagy legalábbis kerülendő magatartásnak számít.


Akik katolikusok, azok hogyan bírják ki, hogy ne maszturbáljanak? Ha mégis megteszik, akkor meg kell gyónniuk?



2015. ápr. 14. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem a konkrét kérdésre adott konkrét válasz, de ez az írás elég jól rámutat arra, hogy hogyan is van ez az egyházban:

[link]

2015. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanúgy rárántanak a bránerre.
2015. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Én naponta szoktam. Ritkán 2x, ritkán kimarad 1-2 nap.
2015. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Önuralom kérdése. Régen sem maszturbáltak állandóan a fiúk, ez csak most annyira fontos. Ők is inkább csak tini korban.


30/F

2015. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Régen sem maszturbáltak állandóan a fiúk"

Ja, nem, persze.

Illyés Gyula: Puszták népe

2015. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
66%
2015. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Múltkor hasonló nadrágban voltam, mint ez a gyerek :D

Csak túl gyorsan futottam és amikor felugrottam a járművre, kivételesen akkorát csúztam hogy dobhatom a kukába most már.

A térdemen meg lett egy bazi nagy gennyes seb. Ma kezdett el csak pirosodni. Tegnap még csak a hús látszott ki. De azért még lenyomtam vele félóra futást.

Jó kis nap volt. Ráadásul előtte a bunkó villamosvezető rá akarta csukni az ajtót a leszálló emberekre, és pont a bal kezemmel téptem vissza az ajtót. 1 mp-ig úgy éreztem, hogy infarktusom lett. De utána az elégedettségből fakadó endorfin mindent megoldott :)

2015. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
58%
Legközelebb óvatosan, Lucifer!
2015. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Úgy, hogy megnősülnek. Addig meg bűnbánó képpel gyónnak. Akik meg kibírják, néhány hetente alsógatyát cserélnek reggelente, és lelkiismeret furdalásuk van attól az álomtól, amit álmodtak. Nagyjából ennyi.
2015. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
A pokolban kell égniük, mert Isten szereti őket.
2015. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!