Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA létezik Isten miért nem ad...

HA létezik Isten miért nem ad lehetőséget arra, hogy bizonyítsak?

Figyelt kérdés

Miért nem ad rá lehetőséget,hogy megmutassam hogy én is vagyok valaki??

Miért miért miért és miért?

Miért kell az időt húzni?

Mikor ad rá lehetőséget? 70 éves koromba?


2015. ápr. 18. 20:20
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

És mi lenne ha azt mondanám hogy pénzt akarok?

Vagy csak úgy írtad,hogy azzal kellett volna "kezdenem" ?

2015. ápr. 18. 21:47
 12/34 anonim ***** válasza:

Csak nem értettem, hogy mit akarsz bizonyítani Istennek.

De most már értem. Az a bajod, hogy rossz emberek kapnak pénzt, te meg osztogatnád.

2015. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert Istennek az a célja, hogy szenvedjünk.

Mit gondolsz, miért teremtett és tart fenn olyan világot, ahol szenvedés jár mindenkinek, ha csak nem elég ravasz és alattomos ahhoz, hogy felküzdje magát elég magasra és onnantól kezdve jól éljen mások vérén és kínjain hízva?


Ezért is kell Lucifer mellé állnunk, mert ő próbált megmenteni minket az Édenkert létrehozásával, azonban sajnos Isten lefülelte őt és azóta is szenved.

2015. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy akkor menjek el imádkozni?"


Nincs igazság...hogy én nem nyerhetem meg a lottó ötöst, csak azért, mert én még csak meg se veszek egy rohadt szelvényt, hogy kitöltsem...bezzeg mások...

Miért, miért, miért!?


Na jó, azért az igazság kedvéért, ha imádkoznál azért, hogy rohadt sok pénzed legyen (ilyen mentalitással), valószínűleg akkor sem kapnád meg, mert valószínűleg Isten sokkal jobban szeret annál.

Még annak ellenére is, hogy ugyanúgy, ahogyan most, akkor is valószínűleg Istent vádolnád a "kudarcért", amiért nem működött jó automata módjára, annak ellenére sem, hogy te bedobtad a pénzt...

2015. ápr. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Egyébként, amennyiben ma is felkeltél, és gyanítom, illetőleg remélem is hogy igen, és olvasod ezt a választ, akkor úgy gondolóm ma is kaptál lehetőséget Istent. És még csak bizonyítanod sem kell most. Csak bíznod kéne esetleg kezdetnek. De a 'ha Isten létezik, hogyan lehet ilyen (szemét) velem?!' Jellegű hozzáállás, annak ellenére hogy nem tartom Valószínüleg hogy Isten ezen különösebben megsértődne, mégsem érzem kifejezetten a hit, illetve a bizalom jelének...
2015. ápr. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
* lehetőséget Istentől...
2015. ápr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

szia


Nos Isten mindenkinek ad lehetőséget a bizonyitásra, de hogy hogyan arra Ő ad feladatot hogy végezd, És ne Te találd ki mit kell tenned....


Jézus elinditott egy feladatot a keresztények, vagy is a követői számára s ezen a gondolaton megy végig a biblia is

Isten nem a Karitativ segitséget gondolta ki legelső sorban és Jézus sem ezt a nézetet alkalmazta, jó lehet kétszer megvendégelte az embereket, de nem azért, hogy ez legyen a legfőbb feladata egy kereszténynek


ugyan is hiába adsz pénz vagy ételt valakinek ha továbbra sem fog Jézus tanitása szerint keresztény életet élni.

az étel egy darabig fent tartja az életét, de amikor a keresztény életével kell elszámolnia, hogyan élt akkor mit fog mondani?


Egy keresztény pedig aki úgy él az bár nem könnyű az élete Sátán világában, de soha nem engedi a hűségeseit élelem nélkül erre igéretett tett, és be is tartja


(Máté 6:31–33) 31 Soha ne aggódjatok hát, és ne mondjátok: »Mit fogunk enni?«, vagy: »Mit fogunk inni?«, vagy: »Mit fogunk felvenni?« 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Hisz tudja a ti égi Atyátok, hogy szükségetek van mindezekre. 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.


Isten népe megkapja az élethez szükséges dolgokat ráadásként.

2015. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
a pénz szeretete mindenfajta ártalmas dolognak kezdete. Isten mennyi pénzzel teremtette meg ádámot? mennyi lakbért fizetett? mennyi volt egy kiló banán akkoriban? A PÉNZT NEM ISTEN TEREMTETTE, HANEM SÁTÁN. a test kívánsága, a szem kívánsága, és az életben bírtokolt javak látványos fitogtatása nem Istentől származik. MUTASD MEG PÉNZ NÉLKÜL, HOGY MIRE VAGY KÉPES.
2015. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 pelgrim ***** válasza:

Azért mert Isten nem egy valaki, és te nem teremtménye vagy, hanem fejleménye. Úgy mint ahogy a fa levele nem a fa teremtménye, hanem fejleménye – és ahogy a fa nedve, élete jelen van a teljes fában, tehát a leveleiben is, úgy Jelen van Isten benned is. A te életed a bizonyíték Isten létezésére.


Én vagyok, kell, hogy Isten legyen, hiszen én Isten leg-előbbre haladt fejleményeinek egyike vagyok.


A lehetőség, hogy Isten létezését bizonyítsad megvan, az időt csak te húzod, nem ő. Ébredj már isteni kilétedre, az Isten egyszülött Fiára/Leányára, az Én Vagyok-ra és hozd a Krisztust kifejezésre. Akkor egy nagyszerű módon bebizonyítottad Isten létezését, erre nem kell 70 évet várni.

2015. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 pelgrim ***** válasza:

Tovább olvasva látom félreértettem a kérdésedet, nem Isten létét akarod bizonyítani, hanem saját magadat. Előző válaszom mindamellett lehet hasznos, mert ha végbe viszed, nem fogsz semmiben hiányt szenvedni. Még csak bizonyítani se kell semmit, de kell, hogy legyen bizalmad saját isteni kilétedben, abban, hogy isteni kiléted gondoskodik rólad, de ne felejtsd el, hogy saját hozzájárulásodra szükség van. Vedd tudomásul, hogy Isten gondoskodik rólad, végezd ezzel a tudattal minden teendődet, így téve a bőség kapui nyílnak meg előtted.


Mt 25.29

Mert annak, akinek van, még adnak, hogy bőven legyen neki; akinek meg nincs, attól még amije van is, elveszik.

2015. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!