Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, keresztények! Miért...

Ateisták, keresztények! Miért győzködtek egymást?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a kérdés, amiben isten létéről vitatkoznak. Az rendben, hogy az embereket érdekli mások véleménye, én is tettem már fel olyan kérdést, ahol kíváncsi voltam, hogy hogy állnak hozzá más emberek. vagy meg akartam valamit érteni. De egyes kérdéseknél azt látom, hogy az emberek nem megérteni akarják a válaszokat, hanem pont hogy meg sem akarják érteni. Sok esetben az az érzésem, hogy inkább meg akarják egymást győzni az emberek. Például az olyan kérdéseknél, ahol bemásolnak egy linket mondjuk egy videóhoz, és azt állítják, megváltozik az életem, ha végignézem. Ilyen van ateistában is, vallásosban is. Néhány kérdésen egyértelműen érzem az arroganciát, hogy majd ő megmondja nekik.


Én személy szerint ateista vagyok, de nem értem, miért pofázunk bele mások életébe. Minek akarjuk megmondani a keresztényeknek, hogy ne legyenek keresztények? Tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik nagyon elborult agyúak, de róluk azt gondolom, hogy hülyék maradnak mindenképpen. Ha nem a vallás tételeit használnák hülyeségekre, akkor találnának helyette mást. Őrülten feministák lennének, vagy mit tudom én, már egy korty alkoholért a fejedet vennék. Szóval az ilyen típusú emberek ilyenek maradnak, mindegy, miben hisznek, vagy mi a mániájuk. Az intelligens katolikusokat meg minek térítgetjük oda-vissza, vagy ők minket? Köztünk is van ostoba meg okos persze. De tényleg, minek beszélünk bele mások életébe?


A személyes véleményem szerint egyébként sosem fogunk megegyezni, mert az Istenben való hit egyfajta hajlandóság, nem olxasmi, amiről döntesz. Én úgy gondolom, és másoktól is hallottam már hasonló véleményt - tudósoktól is, ami persze nem azt jelenti, hogy kőbe van vésve, csak örülök, hogy nem csak én gondolom ezt -, hogy van, aki egyszerűen nem olyan beállítottságú ember. Szerintem ez kábé olyan, mint a nyelvérzék vagy a művészeti érzék. Valakinek vagy van vagy nincs, és az hogy van vagy nincs neki, nem teszi őt jobbá.


2015. ápr. 25. 20:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem próbál semmilyen dogmát ráerőltetni a gyermekeire, hanem arra tanítja őket hogy világosan lássanak mindent ami történik a világban és ahhoz az ideológiához,valláshoz vagy életszemlélethez kötődjenek ami nekik a legjobban megfelel.
2015. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek általában azért győzködik a másikat a saját világnézetükről, mert ez híveket szerezhet nekik és erősíti a pozíciójukat. Minél többen hisznek valamiben, annál jobban érzik magukat a hívek - mivel bizonyosság ugye a hitben nem létezik. Isten nem jön le, nem jelenik meg, nem ad bizonyosságot.


Az ateista részéről pedig az is valós félelem, hogy pl. erőszakkal kötelező hittant vezetnek be, vagy netán az adójából a megkérdezése nélkül egyházi célokra költenek, vagy pl. neki is betiltják az abortusztablettát (pedig ő nem is vallásos), vagy pedig nagyon megnehezítik az őssejtkutatást.

Ezen kívül attól is fél, hogy ha a vallás ismét megerősödik, akkor tovább is mennek: pl. bevezetik a sarija szerinti törvénykezést vagy az inkvizíciót.

2015. ápr. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm, jól összefoglaltad.
2015. ápr. 26. 09:10
 24/35 ceri ***** válasza:
60%

Én győzködöm mind2 oldalt -és pontosan azért amit te írtál- hogy ne pofázzon bele senki a másik életébe. Másrészt azonban vannak olyan eszmék amelyek ártanak az embernek.

Mindig is hangsúlyozom, hogy a hit magánügy, de csak addig amíg nem ártunk vele másoknak.

Egyébként az őszinte, jó szándékú eszmecserének lehet hozadéka is. A világot a pro és kontra érvek ütköztetése előre viszi, ha az eszmecsere és a hozzáállás eleve nem ellenséges. Ez itt elég ritkán valósul meg.

2015. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 ceri ***** válasza:
100%

22-es Ne félj! semmi okod rá. A világ -még akkor is ha bevezetik a hittant- arra halad amerre te szeretnéd.

Félni inkább nekem kellene -mert én pl. gyilkosságnak tartom az abortuszt. Bár bevallom, fiatal koromban nálam is ott volt a zsebben egy tabletta, hogy adni tudjak a lánynak. Azóta átértékeltem ezt a dolgot is. Most abban a helyzetben vagyok, hogy megértem azt aki használja -mindenesetre nem ítélem el- de én már más -inkább az élet megfoganását akadályozó- módszereket alkalmazok. Ha pedig bekövetkezik a dolog, akkor azt sztem be kell vállalni annak aki felelős a dologért, és nem kioltani egy életet - azét aki nem felelős. De mint említettem, én sem voltam ilyen "felelős" gondolkodású a születésem pillanatától.

2015. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én Shrek-ben hiszek!
2015. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

"Egyébként az őszinte, jó szándékú eszmecserének lehet hozadéka is. A világot a pro és kontra érvek ütköztetése előre viszi, ha az eszmecsere és a hozzáállás eleve nem ellenséges."


Ez így van, én nem is az intelligens vita ellen vagyok, de ahogy te is mondod, itt ilyet ritkán látni. Na meg vannak kérdések, melyek kiírása szerintem önmagában provokatív.


Utolsó, köszönjük az elmélyült gondolatot, mindenki okosabb lett.

2015. ápr. 26. 17:03
 28/35 anonim ***** válasza:
Azért, mert minél kevesebb a keresztény, annál kevesebb a problémánk is.
2015. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Szerintem az ellenérveim már elhangzottak ezzel kapcsolatban.
2015. ápr. 26. 23:34
 30/35 anonim ***** válasza:
72%

Nekem tetszik az oldal.

Évezredekig nem lehetett a vallás dogmáival szemben sennit sem állítani, azonnal megpörkölték a kritikust.

Az internet előtt meg ízléstelen volt a vallásosakkal vitázni,

Baráti vagy családi körben most is tabu. Ateista többségű a családom, de van a sógorságban katolikus és református szárny, ők mindig piszkálják egymást, de az ateisták ilyenkor megkukulnak, még elnézően el is viselnek egyet, mást, például a szemünk sem rebben az asztali áldás hallatán, össznépi találkozón, főleg, ha rövid a szentencia.

Azt viszont nem értem, hogy van ez, csak a vallásosaknak szabad téríteni? Ők hogyhogy nem tisztelik az ateisták istentagadását? Nekik lehetnek akár profi misszionáriusaik is? Nekik szabad bárkit győzködni, propagandafüzeteket nyomtatni, prédikálni, egyszerűbb embereket megtéríteni?

Végre hosszú idő után lehet bírálni a vallást és ki lehet téríteni a hitükből a normálisabbakat, felvilágosítani, észre téríteni azt, aki még nem lett fanatikus.

Ugyan mi ebben a rossz? Miért nem próbálnék lebeszélni arról mondjuk egy Jehova Tanúját, hogy a semmiben higgyen?

Csak pontosan azt teszem, amit ő, az ellenkező oldalról.

Egy ideje látogatom ezt az oldalt (a vallás rovatot nagyon ritkán) és nekem tetszik, sokat tanultam itt és érdekesnek találom a vallásosak reagálását, a sajátos gondolkodásukat és természetesen a válaszokat.

Nekem szükségem volt erre, mert annyira távol éltem az ilyen emberektől, hogy képtelen voltam megérteni őket, de ez most már egyre jobban sikerül, annak dacára, hogy időnként még így is meglepődöm.

Végeredményben mindenki a saját szemszögéből nézi a világot, nem könnyű azt megérteni, hogy más ember más dolgokat tud, vagy nem tud és más a gondolkodása, a világnézete, a látásmódja.

Legalább ti is megismertek néhány ateista véleményt.

2015. ápr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!