Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, keresztények! Miért...

Ateisták, keresztények! Miért győzködtek egymást?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a kérdés, amiben isten létéről vitatkoznak. Az rendben, hogy az embereket érdekli mások véleménye, én is tettem már fel olyan kérdést, ahol kíváncsi voltam, hogy hogy állnak hozzá más emberek. vagy meg akartam valamit érteni. De egyes kérdéseknél azt látom, hogy az emberek nem megérteni akarják a válaszokat, hanem pont hogy meg sem akarják érteni. Sok esetben az az érzésem, hogy inkább meg akarják egymást győzni az emberek. Például az olyan kérdéseknél, ahol bemásolnak egy linket mondjuk egy videóhoz, és azt állítják, megváltozik az életem, ha végignézem. Ilyen van ateistában is, vallásosban is. Néhány kérdésen egyértelműen érzem az arroganciát, hogy majd ő megmondja nekik.


Én személy szerint ateista vagyok, de nem értem, miért pofázunk bele mások életébe. Minek akarjuk megmondani a keresztényeknek, hogy ne legyenek keresztények? Tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik nagyon elborult agyúak, de róluk azt gondolom, hogy hülyék maradnak mindenképpen. Ha nem a vallás tételeit használnák hülyeségekre, akkor találnának helyette mást. Őrülten feministák lennének, vagy mit tudom én, már egy korty alkoholért a fejedet vennék. Szóval az ilyen típusú emberek ilyenek maradnak, mindegy, miben hisznek, vagy mi a mániájuk. Az intelligens katolikusokat meg minek térítgetjük oda-vissza, vagy ők minket? Köztünk is van ostoba meg okos persze. De tényleg, minek beszélünk bele mások életébe?


A személyes véleményem szerint egyébként sosem fogunk megegyezni, mert az Istenben való hit egyfajta hajlandóság, nem olxasmi, amiről döntesz. Én úgy gondolom, és másoktól is hallottam már hasonló véleményt - tudósoktól is, ami persze nem azt jelenti, hogy kőbe van vésve, csak örülök, hogy nem csak én gondolom ezt -, hogy van, aki egyszerűen nem olyan beállítottságú ember. Szerintem ez kábé olyan, mint a nyelvérzék vagy a művészeti érzék. Valakinek vagy van vagy nincs, és az hogy van vagy nincs neki, nem teszi őt jobbá.


2015. ápr. 25. 20:15
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Igazad van a dolog egy részében: fontos a másik oldal megismerése/megismertetése, én is ezt gondolom. Engem igazából az lep meg, hogy egyrészt ismeretleneket minek győzködök úgy általában bármiről is, másrészt vannak direkt provokatív kérdések.


"Az internet előtt meg ízléstelen volt a vallásosakkal vitázni,

Baráti vagy családi körben most is tabu. "


Na, ezt én sem értem. Mármint hogy miért tabu, szerintem rosszul teszi, aki erre tabuként tekint, rossz, hogy erről nem tudsz beszélni a családtagokkal. Az én családom nem kifejezetten vallásos, de meg vagyunk keresztelve a testvéremmel, ennyi a viszonyom a valláshoz, nem vagyunk egy vallásos család. Viszont a fent említett erősen vallásos ismerősöm szeret róla beszélgetni, és előszeretettel érvel más vallású emberekkel szemben/mellett.


Akik megállítanak, és meg akarnak téríteni, n az nagyon idegesít. A szomszédban jehovások laknak (laktak, most mér csak egy idős néni, ő "ártalmatlan"), hát idegesítő, az tény, de felfogták, hogy velünk nem mennek sokra.

2015. ápr. 27. 20:00
 32/35 anonim ***** válasza:

Miért tabu a szoros környezetben, a családban a vallás?

Nézd, én a szomszédra is mindent ráhagyok, ha kér valamit, adok, de én soha nem kérek tőle semmit. Rossz szomszédság török átok, tartja a mondás. A vallásból rettenetes dolgok szoktak születni, mindig is megosztotta az embereket, gyűlölködés, utálat jár a nyomában és azok teszik ezt, akiknek a szentencia szerint szeretniük kellene még az ellenségeiket is, a valóságban meg meggyűlölik a saját rokonaikat, ha az ellenkezik velük.

Nem lett ez a tabu kimondva, talán csak a szüleim, akik engem meg sem kereszteltek, szóval az ő bölcsességük irányította így a dolgokat, amit próbálok az utódaimnak továbbadni.

Azt hiszem, hogy a kezdeti tapogatózás után a vallásosak is átvették valamennyire ezt a szokást, bár ők azért néha eleresztenek valami istenes dolgot, de vagy úgy teszünk, mintha nem is hallanánk, vagy ha konkrétan letámad valamelyik, tőmondatokra szorítkozom, igen, nem, ennyi a válasz, lehetőleg minél kevesebb, amibe bele lehet kötni.

A szó esetenként lehet éles, mint a kés és nagy fájdalmakat, maradandó nyomot lehet vele okozni és miért nehezíteném meg például a fiam helyzetét a vallásos anyósával? A sógornőm is vallásos, de a bátyám dolga őt helyretenni, aki továbbra sem hisz Istenben, de azért a templomi esküvő miatt alkalmazkodott a szerelméhez anno és most, hogy a szépséges sógornőből undok szipirtyó lett a korral haladva, még kevésbé ajánlatos őt cukkolni, elég ha csitítjuk, ami nem kis feladat.

Magunk között meg annyira ritka, ha valami vallásos dolog egyáltalán az eszünkbe jut, hogy szinte mindig más a téma.

Egyébként én már egyedül élek, azért is szoktam néha idelátogatni, talán unalmamban, meg talán azért, mert ugyan érdekel még mostanában is sok minden, de kissé lusta vagyok felállni a székből, ez meg valamennyire értelmesnek tűnik, olyan, mintha beszélgetnék valakivel.

2015. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hosszú választ. Igazából azért nem tudom, mit mondjak, mert nálunk nem tabu ez, hanem úgy nem jut szerintem eszünkbe. Bár anyukám néha-néha megpendítette, mikor kicsik voltunk, de nem voltunk rá nyitottak.
2015. ápr. 29. 17:23
 34/35 anonim ***** válasza:
Csak a lényegre szorítkozva: Ateista vagyok. Nem érdekel, ki, kiben hisz. Ha valaki keresztény, hát váljék egészségére. De a hitét senki ne akarja rám erőltetni.
2015. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Persze, ne akarja, nyilván én is kölcsönösen gondoltam.
2015. máj. 4. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!