Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szcientológusok a vallásuk...

A szcientológusok a vallásuk szerinti őstörténetet Xenu Nagyúrról meg a vulkánba dobott ufókról miért kerülgetik, mint a forró kását?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy hivatalosan a Xenu-s történetet csak bizonyos nagyon magas rangú OT-szintű szcientológusokkal közlik. Más emberek csak azért ismerik, mert valamikor a 70-es vagy 80-as években elhangzott egy amerikai bírósági tárgyaláson és a bíróságon elhangzott beszédek jogilag közösség számára hozzáférhető státuszúak.


Ez nem olyan, mintha mondjuk a kereszténységben csak a Pápával meg az érsekekkel közölnék a Teremtés történetét vagy Jézus feltámadását?



2015. ápr. 27. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom (nem biztos tehát) hogy azért mert ez náluk titkos tanítás, csak a nagyon magas szintre jutottak értesülhetnek róla, a köztudatba mégis eljutott, kiugrottakon keresztül (tehát az említett vallást elhyagyók akik már ezen a szinten álltak mondták el újságíróknak)
2015. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Azért tartják titokban, mert ők is érzik, hogy oltári nagy baromság.
2015. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
a szintlépés csak bizonyos összeg befizetésével lehetséges, ezért probléma a történet kiszivárgása, ami egyébként hubbard ötlete volt. gyakorlatilag egy gyengén megírt scifi
2015. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Megnéztem a wikit, mert semmit sem tudtam eddig róla, de semmit nem ír Xenuról és a vulkánokról.

Amit ír, abból viszont vegyesek az érzelmeim.

[link]

Az anyagiasság már eleve nem szimpi és fura dolognak tűnik, de ettől függetlenül egy fokkal jobb, mint az ókori vallások, nincs annyira elszállva, nem annyira légből kapott, sokkal modernebb eszme.

Na bumm, ha hisznek az UFOkban, az még nem bűn, végül is lehetségesek, mert egy példa már van élet kialakulására. Ha itt a Földön van élet, akkor máshol is lehet az univerzumban, én is azt mondom, hogy nagy a valószínűsége, de persze hinni azért nem hiszek benne, hiszem, ha látom, vagy legalább is ha megbízható emberek kézzelfogható bizonyítékokat prezentálnak.

Az is szimpi, hogy eleve jónak látják az embert és a tudatosság fejlesztése sem rossz, vele együtt az erkölcs magasabb szintre emelése jobb, mint az ábrahámi vallások, mert ezek az ókori erkölcsi tézisek már jó ideje nem elégítik ki az emberiséget.

Mit mondjak a logosz végződést azért túlzásnak találom, de hát a kereszténységnek is volt pár ezer éve, hogy kiforrjon, ha az Ószövetséget is beleértjük, ez még nagyon az elején van, ötszáz, ezer év múlva megnézném, bár valószínűleg akkorra már ez is le lesz körözve, mert megmerevedik, mint minden vallás.

Annyi bizonyosnak látszik, hogy agyas pacák volt a Hubbard, ha adókedvezmény miatt alapította a szektát, akkor is, ez nem von le az értékéből és ettől még sikeres is lehet. Ki tudja, ha Pál apostolt idejében előléptetik főtisztviselőnek a vámosok, akkor hol tartana ma a kereszténység?

Nekem aztán tök mindegy, Jézus, vagy Xenu, én ateista vagyok és a vulkánba dobással elért halál sem rosszabb a keresztre feszítésnél. Talán még azt is megoldják, hogy pici működő vulkán lesz a jelképe, érdekes lehet nyakba akasztva.

A tanok tartalma meg cseppet sem zavar, szeretem a tanulságos történeteket, a scifi meg modern műfaj, ideje volt már magasabb szintre emelni.

Mese, mese, meskete, eddig még a szocializmus volt a legjobb, bár én abban sem hittem, az is csak egy vallás volt, de azt szívesebben látnám működőképesen megvalósulni és úgy, hogy tényleg ne legyenek különbségek az emberek között, legalább is ne túl nagyok.

2015. ápr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Itt van egy videó is ennek a megfilmesítéséről:

[link]

2015. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerencsére nagyon sok könyv megjelent már a pszichésen és anyagilag tönkretett volt tagok tollából, így akit érdekel, olvasson utána. Tudom ajánlani a következő könyveket:

Bonyai Péter: Szcientológus voltam

Norbert Potthoff: A szcientológia labirintusában

Margery Wakefield: Út Xenu felé

Veér András: A szcientológia mocsarában, Bolondok űrhajója, Magyarország a szcientológia pókhálójában;

És ami az alapító valódi életrajzát és az azt érintő hazugságainak leleplezését illeti:

Russel Miller: Arcátlan messiás (itt bele lehet olvasni a könyvbe: www.shirokuma.hu/upload/Bare-faced%20Messiah_HU_sample.pdf)


Ha valaki szívesen olvas aongol nyelven is, rengeteg könyvet talál az interneten, én csak egy pár magyar nyelvűt soroltam fel.


Egyébként meg akárhány szcientológiát érintő kérdés jelenik meg itt a gyakorikérdéseken, mindig megjelenik egy szcientológus, hogy védje az "egyházát". Ahelyett, hogy élne az internet adta lehetőséggel és ő is inkább utánanézne a dolgoknak. Pl. annak, hogy hogyan is halt meg Hubbard, hány gyereke van valójában (pl. Quentin Hubbardról senki sem beszél a szervezeten belül, nem is tudnak róla, pedig Hubbard legkisebb fia, aki apja jobb keze volt az Apolló-n, együtt dolgoztak, Quentin V-ös szintű auditor volt és OT V. Nos, ő öngyilkos lett. Homoszexuális volt, ami apja szerint egy szexuális aberráció. Már csak az a kérdés, hogyan lett egy aberrált ember OT V. Ha OT V volt, mégis hogyan lett öngyilkos? Miért nem tudta megoldani az élet problémáit? Ez már a clear szint fölött van jóval. Róla is ír Russel Miller a könyvében. Aki pedig vitatná, hogy egyáltalán létezett, nos, egy 1968-as Auditor magazinban van egy kép róla és egy cikk, amelyet ő írt, épp az OT-szintekről beszél benne.


Ajánlanám elolvasásra a Penthause magazin által Hubbard másik fiával, ifj. L. Ron. Hubbard-del készített interjúját, amelyben az őszintén beszél apjáról és a szcientológiáról, és arról, milyen módszereket alkalmazott az apja az emberek megszerzésére: lptr.metacortex.hu/szcientologia/dewolf-interview.pdf


21. században élünk, nézzünk már utána a dolgoknak...mielőtt késő lenne.


A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.

# 34/35 Időpont ma 11:37 Privát üzenet Ez a te válaszod.

Ja, és ajánlom még a Míg végül semmid sem marad c. filmet (YouTube-on megtalálható), illetve a Going Clear (Szcientológia, a hit börtöne)c. film megtekintését. Utóbbi most jön a magyar mozikba (2015 november közepén)3 Emmy díjat kapott, és a készítők 150 ügyvéddel készültek, mert tartottak a szcientológia támadásaitól.

A Going Clear egy dokumentumfilm, megszólal benne rengeteg volt tag is, megtekinthető magyar felirattal itt:

[link]

vagy itt: https://www.youtube.com/watch?v=Yfke2JjpGYE


Persze a magyar szinkronnal ellátott valószínűleg sokkal élvezhetőbb lesz a mozikban.

2015. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!