Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti hogyan jöttetek rá, hogy...

The Vault Dweller kérdése:

Ti hogyan jöttetek rá, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik volt az a pont az életetekben - már ha volt ilyen - amikor rádöbbentetek arra, hogy a vallások ígéretei üresek?


Nekem egy hosszú folyamat volt, ami azzal kezdődött, hogy ugyan nagyon vallásos nevelést kaptam, sosem éreztem jól magam az istentiszteleteken. Nem értettem, hogy miért. Ahogy az iskolában egyre többet megtanultam, egyre több kérdésem lett, amire egyszerűen hiába kérdeztem anyámat, és a többi hívőt, egyszerűen nem kaptam választ, vagy csak olyan válaszokat kaptam, amelyek finoman szólva hiányosak voltak, de kénytelen voltam elfogadni őket, ami valahogy rossz érzéssel töltött el. (Akkor még nem ismertem a kognitív disszonancia fogalmát)


(pl.: a kérdésemre, hogy "Ha a világ csak 6000 éves, akkor hogyan láthatjuk a több százezer fényévre lévő csillagok fényét?" azt a választ kaptam igen hívő nagybátyámtól, hogy "Azt csak a Jóisten tudhatja")


Aztán jött az egyetem, majd a "munka világa" megélhetési gondok, végül kivándoroltam Angliába, megszakadt a kapcsolat az übervallásos családi háttérrel, teljesen más környezetbe kerültem. Már nem jártam istentiszteletekre, mivel úgy éreztem, hogy az én tudok hinni Istenben úgy is, hogy nem járok templomba. (Ez így utólag igen vicces)

Aztán egy vasárnap eszembe jutott pár kérdés, és úgy gondoltam, hogy akár az interneten is utánanézhetnék ezeknek, hátha valaki tud ezekre választ. Hát tudott, találtam rengeteg oldalt, ahol annyira erőltetetten próbálták beleilleszteni a Biblia szövegét a modern tudományos ismeretek közé, hogy egyszerűen olvasni is fájdalmas volt, még az én minimális tudományos ismereteimmel is.


Aztán rátaláltam a Rational Wikire, ahol egy olyan válaszra bukkantam, ami addig eszembe se jutott: hogy egészen egyszerűen nem igazak a Biblia állításai, és azért nem is lehet őket beilleszteni az ismereteink közé. Most lehet röhögni, de tényleg el sem bírtam addig képzelni, hogy esetleg a Biblia nem igaz, viszont ahogy elképzeltem, hogy mi van, ha nem igaz, tulajdonképpen maradéktalanul választ kaptam az össze kérdésemre a csillagok fényétől kezdve Káin gyermekeinek misztikus anyján át egészen a Bábel tornyának képtelenségéig. Egy baromi nagy tehertől szabadultam akkor meg, aminek a létezéséről nem is tudtam.


Olyan sok időt töltöttem aznap olvasással, hogy másnap alig éltem a munkahelyemen, de nem bántam meg.


Másnak is van ilyen története, vagy csak nekem volt ennyire specifikus élmény a hittől való megszabadulás?



2015. máj. 13. 06:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 fairi1 ***** válasza:
88%

openyoureye

"Miért ne lehetne, csak a megfelelő eszközök kellenek hozzá."

Ha meg van a megfelelő eszköz, és azt találod nincs akkor is mondhatod mindig, hogy nem igazi a módszer.

Ha valamit találnak akkor is mondatod hogy ez a nem igazi, mert máshogy képzelted el.

isten nevű fogalom az emberi vágyakhoz és képzelethez hapcsolódik.


" ha a mai világban nem tudunk valamit kimutatni akkor az nem is létezik. "

nem erről van szó. isten mindig az emberi képzeletvilághoz kapcsolódott,sose potenciálisan kimutatható vagy mérhető megjósolt jelenséghez.


vagyis bármilyen jó kísérletet csinálok, ás bármilyen eredményt kapok, az mindig le lesz tagadva valaki által, és sose lesz elfogadva vagy simán félre lesz magyarázva.


Valahogy a blaszfémia törvények jutnak eszembe, ha valaki nem tetszőt mond istenedről, akkor jogi eszközökkel akarod védeni istent? Elég furán hangzik, inkább arról van szó emberek nem bírják elviselni ha valaki mást gondol egy számára fontos dologról....


"Győzködhetsz életed végéig, hogy te mit láttál álmodban, nem fogom elhinni, bizonyítani meg nem tudod, szal a te logikád szerint nem is álmodtál semmit, hiába láttad, nincs a kezedben bizonyíték"

pár évek kérdése is lehet majd kiolvasni az agyból az álmokat. Máskülönben amikor álmot mesélsz annak fele nem igaz. Mikor felébredsz a álmodban látott képeket utólag összekapcsolód és egy történetet szősz köré.

Máskülönben tudom ha álmodsz, úgy hívják REM szakasz. Akár beszélhetsz is közben. MRI-vel akár ki is olvashatom mi játszódik a fejedben, pár alapkísérletet már elvégeztek páréve. [link]


ROSSZ példa! 20 év se kell és ki lehet olvasni az álmot megfelelő eszközpark esetén.

2015. máj. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 ceri ***** válasza:
100%

"ROSSZ példa! 20 év se kell és ki lehet olvasni az álmot megfelelő eszközpark esetén."


Húha, mi vagy te - látnok, varázsló?


Megfelelő eszközpark esetén istent is ki lehet mutatni. :D

Nesze semmi, fogd meg jól!


Amúgy meg -szokás szerint- semmit nem értettél meg most pl Open érveléséből. Vagy csak terelsz, csúsztatsz?

De tegyük fel, majd lesz ilyen gépezet. És akkor mi van ha a gép mást mutat, mint ami az álmodó állít?

Tudod a hazugságvizsgáló gépet is át lehet verni, pedig az sokkal egyszerűbb törvényszerűségek alapján működik.


De mint mondtam nem is erről van szó.


Ami meg a kérdést illeti.

Arra nem lehet rájönni, hogy valami nincs. Csak arra lehet rájönni, hogy amiről azt gondoltam, az a valami nem az. Tehát elnézted kedves kérdező. Délibábot kergettél. Bemesélték neked, vagy bemesélted magadnak, hogy a távolban egy gémeskutat látsz. Aztán rájöttél, hogy tévedtél. Ebből pedig arra következtettél, hogy egyáltalán nincs is kút. Nem ott, hanem sehol.

Hibát hibára halmozol, mint mindannyiunk sokszor. Nem vagyunk tévedhetetlenek. De a legnagyobb tévedés, ha azt gondolod, hogy most már biztos, hogy tévedhetetlen vagy, és kizárod a továbbiakban az igazság keresését.

2015. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
13%

Ezek a komoly filozófikus szövegek egyáltalán nem támasztották alá azt az elképzelést, hogy nincs Isten. :) Mindenki a saját hitét, meggyözödését beszéli el.


Azt sem értem miért kell ezért ennyire mérgesnek lenni.


Hittöl való megszabadulás írod kedves kérdezö.


Jézus ezt mondta: Megismeritek az igazságot és az igazság szabadokká tesz titeket. János 8:32


A sok vallásos meg egyébb hit, amikor helytelen nézeteket tesz magáévá az ember tényleg veszélyes.


Veszélyes az is, ha annyira meg vagyunk gyözödve a saját magunk igazságáról, hogy amiatt nem veszünk észre valami életfontosságút.


és megkérdezhetlek, hogy a csillagok fénye, hogyan gyözött meg Téged arról hogy nincs Isten?

2015. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 fairi1 ***** válasza:
75%

ceri

"Megfelelő eszközpark esetén istent is ki lehet mutatni. :D

Nesze semmi, fogd meg jól! "

fMRI kell, és nagy számítóképességű PC és mesterséges intelligencia. Komplex idegi mintázatból kell visszafejteni hogy kiolvastassuk milyen képek vannak az alany fejébe generálódva.

Moore elv szerint 20 év múlva meglesz a kellő számítási kapacitás és szoftver.


Odaadom a cikket [link]


"De tegyük fel, majd lesz ilyen gépezet. És akkor mi van ha a gép mást mutat, mint ami az álmodó állít? "

valszeg így lesz, mert a mesélő mindig utólag állítja össze a történetet. Visszaemlékezel képekre és rézésekre,amit utolag egységbe teszel mikor mesélsz.


"De a legnagyobb tévedés, ha azt gondolod, hogy most már biztos, hogy tévedhetetlen vagy, és kizárod a továbbiakban az igazság keresését.

"

nem inkább a vallásosak pontos leírása van itt? hívők évezrede kergetik istenüket, közben egy vallás kihal (isteneivel együtt) és utána más istent kergetnek, és közben azon acsarkodnak kinek istene az igazibb.

Közben 21.századra kiderült hogy isten nélkül is jól meg lehet magyarázni mindent.Ami sokáig lehetetlen volt.

Közben isten jobban "degradálódik",és egyre nehezebben megfogható lesz.Már nem Olimpusz hegyén él, hanem valami extradimenzionális térben. és egyre körmönfontabb zavarosabb elméletek vannak róla. Főleg mióta a keleti és nyugati elképzeléseket egyre jobban kombináljuk, tudományos ízű elemekkel.


Istenek egy helyen léteznek (biztosan) a fejedben,emberek (kollektív) képzeletében. Kb annyira valóságos mint a kommunista utópia. érdekes tradeoff, ahogy vallás, és isten elképzelései hanyatlottak valahol, úgy jelentek meg a politikai elképzelések. Igy végül 20. században olyan politikai irányzatok is lettek, amelyek szinte vallásszerűek voltak.

2015. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
75%
Kinyitottam a szemem.
2015. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

WTF, hát köszönöm a sok választ, kaptam néhány értesítő e-mailt, de nem gondoltam volna, hogy ennyi reakció jött. :D


Ahogy lesz rá erőm, végigolvasom. :)

2015. máj. 19. 21:22
 67/70 anonim ***** válasza:
54%
Én arra jöttem rá, hogy létezik. Alapból úgy voltam, hogy nem létezik.
2015. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim válasza:
Én úgy látom a világot,és az életet is mintha egy mérleg lenne.Vagyis történnek jó és rossz dolgok is egyaránt,és az Isten azért van hogy egyensúlyban tartsa a világot.Hiszen nem történhetnek csak jó vagy csak rossz dolgok az életünkben.Azért van a jó hogy legyen rossz is.És azért van a rossz hogy jó is legyen.
2015. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim válasza:
100%

Honnan gondolom, hogy isten nem létezik? Elvégre nem az a baj, hogy nem látjuk, hanem nem tesz értünk semmit és úgy nem látjuk

Milyen alapon látjuk, hogy nem tesz semmit

Azon, hogy nincs semmi jel ami arra utalna, hogy segít

2021. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy értelmi beteggé tett, úgy!
2021. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!