Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni dadogás...

Mit lehet tenni dadogás ellen? Sok mindent kipróbáltam, de ha nagyon ideges vagyok akkor aztán elszabadúl a pokol! Annyira dadogok hogy már közben elsüllyednék a föld alá!

Figyelt kérdés
Mit tehetnék az ellen h ne legyek ideges,és ne kelljen szégyenkeznem!hogyan tanúljak meg szépen,értehtően beszélni?
2009. máj. 25. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert ha ideges vagyok (elég gyakran) akkor én is dadogok. Elég ciki, amikor vissza akarok szólni valakinek és nem tudok kimondani egy szót :D :s
2009. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
igen erre én is kiváncsi lennék
2009. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Irány a logopédus! Szépen megtanítja a lassú, érthető beszédet és magatok is tudtok gyakorolni. Én nagyon hadartam, ami onnan eredt, hogy gyerekkoromban tele voltam élménnyel és közlékenységgel, ám mindig elhallgattatak, nem voltak rá kiváncsiak. Én azért is eldaráltam. Saját akaratomból, sok olvasással, szótagolással sikerült leszoktatnom magamat.
2009. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
KISKOROMBAN NEM IS BESZÉLGETTEM SENKIVEL SZINTE,MOSTANRA MÁR NAGYON KÖNNYEN BARÁTKOZOK , A BARÁTAIMAT NEM SZOKTA ZAVARN(VAGY NEM AKARNAK KELLEMETLEN HELYZETBE HOZNI:)) EZ A DADOGÁS DE ENGEM NAGYON:PRÓBÁLOK ODAFIGYELNI RÁ,DE NÉHA ANNYIRA BELEGABAJODOK A MONDANIVALÓMBA HOGY INKÁBB UTÁNA MEG SEM SZÓLALOK,MERT ÉGŐ!!!JÁRTAM PSZICHOLÓGUSHOZ,AZT MONDTA H OLVASSAK HANGOSAN.AZÉRT DADOGOK MERT NEM OSZTOM BE A LEVEGŐT!!........
2009. máj. 26. 21:43
 5/9 anonim válasza:
100%
Én is dadogok. 17 éves fiú vagyok. Néha zavar, de mára már beletörődtem, hogy így kell leélnem az életemet. Sokan gúnyolnak de nem érdekel :) Akik fontosak a számodra azok úgy is megértik és kivárják amit mondani szeretnél. Nem az a lényeg ahogy mondod, hanem az hogy mit mondasz...
2009. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

sziasztok!

en is dadogok en ezzel is szulettem,a szuleim egyik sem beszed hibas,engem nem nagyon zavar csak ha masokon is erzem hogy zavarja.Szerintem annak sokkal roszabb akivel beszelek.Igazabol azt veszem eszre hogy az eletben nem vagyok hatalmas hatranyban ez miatt,4 evet eltem amerikaban egyedul,most meg nemetbe dolgozok egy gyarban mint csoport vezeto,az angol nyelv tudas persze elonyt jelentett.Az emberek altalaban megertoek de van sok taho is.Hat talan a mi terhunk nagy de mivan a vakokal,benakkal,es meg sorolhatnam....KITARTAS MINDEN SORSTARSAMNAK!

2010. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MAGNE B6-ot próbáld ki
2010. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én speciel kiskorom óta dadogtam...voltam több tucat kórházban, pszihiáternél, logopédusnál mégsem segített...nem tudom hogy, de mióta ezeket a rap zenéket hallgatom és én is énekelek rá, eltünt a dadogásom. Mostmáá ha ideges is vagyok simán leordítok, vagy káromkodok bárkit!:D
2010. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én is dadogok és engem is nagyon zavar,ma jutottam el odáig hogy belefáradtam ezz egészbe mindent kipróbáltunk már de semi sem segített :(
2010. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!