Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem ezt az ószövetségi...

Ozmium42 kérdése:

Nem értem ezt az ószövetségi részletet. Az egész várost kardélre kell hányni egy-két ember miatt?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, 13. fejezet végén van ez a részlet:


Ha valamelyik városodban, melyet Jehova, a te Istened ad neked, hogy ott lakj, azt hallod, hogy ezt mondják: "Semmirekellő emberek támadtak közötted, hogy megpróbálják elfordítani a városuk lakóit, ezt mondva: "Menjünk, és szolgáljunk más isteneket", akiket ti nem ismertek", kutass és járj utána alaposan; és ha ez igaznak bizonyul, vagyis ilyen utálatosságot tettek közötted, akkor hányd kardélre annak a városnak a lakóit. Add pusztulásra mindenestől, ami benne van, a háziállatokat is hányd kardélre. Minden zsákmányt gyűjts össze a közterén, és égesd meg tűzzel a várost és minden ott szerzett zsákmányt is teljes felajánlásként Jehovának, a te Istenednek, és legyen az romhalmazzá időtlen időkre. Ne építsék fel soha többé. Ne ragadjon semmilyen tilalommal megszentelt dolog a kezedhez, hogy Jehova elforduljon lángoló haragjától, és irgalmas legyen hozzád, irgalmazzon neked, és megsokasítson téged, ahogy megesküdött ősatyáidnak. Hallgass hát Jehovának, a te Istenednek szavára, tartsd meg minden parancsolatát, melyet ma parancsolok neked, és tedd, ami helyes Jehovának, a te Istenednek a szemében.


2015. máj. 25. 22:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Miért, az a rész, hogy több tízmilliárd embernek kell szívnia azért, mert az első két ember evett valami gyümölcsöt, az nem elég kemény?
2015. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Csak rákérdeztem, mert nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ezt jelenti. Esély a kimagyarázásra, érted.
2015. máj. 25. 22:58
 3/26 A kérdező kommentje:
Pont felette van egy másik bekezdés, amit úgysem tudnak kimagyarázni.
2015. máj. 25. 22:59
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

készültem, hogy írjak, de lassan fél 11, hosszú lenne, ozmiumot amúgy is a nyitottságáról és az értelmes hozzászólásairól ismerjük, és ezúttal is látom ,hogy felesleges gépelés lenne, mert csak a kötekedés a cél, a vita nem...


had kárdezzek meg akkor valamit, nem idevágó, de azért összefügg valamennyire


Miért olvasol bibliát ha ennyire tévesnek tartod az egészet?


illetve még egy kérdés, mikor döntöd el, hogy kifejezetten véresszájú kötekedő agresszív ateista leszel, vagy a fölényes felsőbbrendű f*** aki nem ereszkedik le arra szinte, hogy más véleméményét meghallgassa, még akkor sem ha szakértői véleménnyel érkezik (pl történész véleményével) ?

2015. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Ozmium nagyon is értelmes, csak egész egyszerűen képtelen szellemi párbajt vívni hozzád hasonló fegyvertelenekkel.
2015. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

"Miért olvasol bibliát ha ennyire tévesnek tartod az egészet?"


Mert ismerni kell az ellenséget. Ez hasznos dolog.

2015. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Most az a baj, hogy olvasom, vagy az, hogy szembesítelek vele, hogy mit olvastam? Bocs, éppen egy város kardélre hányása a helyes az istened szemében. Nem én írtam le. Csak arra kérdeztem rá, hogy tényleg az egész városnak néhány tagja miatt kell meghalnia, vagy ez esetleg csak az én Sátántól eluralt elmém szüleménye, mert sosem lehet tudni.
2015. máj. 26. 00:03
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

"illetve még egy kérdés, mikor döntöd el, hogy kifejezetten véresszájú kötekedő agresszív ateista leszel, vagy a fölényes felsőbbrendű f*** aki nem ereszkedik le arra szinte, hogy más véleméményét meghallgassa, még akkor sem ha szakértői véleménnyel érkezik (pl történész véleményével) ?"


Kíváncsi vagyok, hogy milyen történész az, aki jó dolognak tartja egy város maximális kiirtását, valamint egy vallást védelmez, amiben beszélő-égő csipkebokrok és tengereket kettényitó varázsbotok vannak.

2015. máj. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
ha van egy kosár almád, és találsz benne egy két rosszat, ki kell dobni az összeset. a tanúk szerint... sokszor úgy érzem én is, hogy az ószövetség törvénykező Istene láttán, hogy nem véletlen az, hogy az egyik angyalból sátán lett... vagy mintha a Teremtő valóban visszavonult az édenből, és onnantól kezdve Krisztusig nem is Ő lenne az...
2015. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Fanatikus vallásos sose fog értelmesen gondolkodni vallási kérdésekben... ne is várj tőle ilyet.

Ha az ő istene elpusztít egy várost pár ember miatt - abban is igaza van.

Mert, csak.

Vagy, ha mégsem, akkor pedig joga van rá.

Csak tudnám, hogy a jogrendben hogy hívják ezt a fajta jogot:

Erőszak joga?

Szabad pallosjog?

2015. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!