Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem ezt az ószövetségi...

Ozmium42 kérdése:

Nem értem ezt az ószövetségi részletet. Az egész várost kardélre kell hányni egy-két ember miatt?

Figyelt kérdés

Mózes 5. könyve, 13. fejezet végén van ez a részlet:


Ha valamelyik városodban, melyet Jehova, a te Istened ad neked, hogy ott lakj, azt hallod, hogy ezt mondják: "Semmirekellő emberek támadtak közötted, hogy megpróbálják elfordítani a városuk lakóit, ezt mondva: "Menjünk, és szolgáljunk más isteneket", akiket ti nem ismertek", kutass és járj utána alaposan; és ha ez igaznak bizonyul, vagyis ilyen utálatosságot tettek közötted, akkor hányd kardélre annak a városnak a lakóit. Add pusztulásra mindenestől, ami benne van, a háziállatokat is hányd kardélre. Minden zsákmányt gyűjts össze a közterén, és égesd meg tűzzel a várost és minden ott szerzett zsákmányt is teljes felajánlásként Jehovának, a te Istenednek, és legyen az romhalmazzá időtlen időkre. Ne építsék fel soha többé. Ne ragadjon semmilyen tilalommal megszentelt dolog a kezedhez, hogy Jehova elforduljon lángoló haragjától, és irgalmas legyen hozzád, irgalmazzon neked, és megsokasítson téged, ahogy megesküdött ősatyáidnak. Hallgass hát Jehovának, a te Istenednek szavára, tartsd meg minden parancsolatát, melyet ma parancsolok neked, és tedd, ami helyes Jehovának, a te Istenednek a szemében.


2015. máj. 25. 22:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

hát Ozmium, válaszoltam, de látom nem olvastad el, vagy nem érdekel amit írtam.

Ahogy egy kis hajtása van a hamis imádatnak azt a Teremtő gyökerestül elveti, hogy ne nőjön tovább.

Mindenkorban halottak, tudtak Jehováról, hogy milen Isten és elveti a hamis Isteni tanitásokat, és sok nemzetnek bizonyitotta, hogy az Isteneikhez képest hol áll Ő


Ennek ellenére nem változtattak,az életükön.

de van ellen példa, Ninive.

Ők váltiztattak, pedig Jehova már elhatározta a pusztulásukat, .de változtatott az itéleten mert látta az őszinte megbánásukat, és változtatásukat.


Ha mindig igy hagyná vagy hagyta volna, akkor az igaz imádat soha nem hogy elterjedne, hanem mindig vallások ezrei lennének továbbra is.

a figyelmeztetés elhangzik most is, utána reklamációt nem tud elfogadni.

2015. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

20-as válaszolónak.

valamit elértettél, itt nem a keresztényekről van szó, ha megnéznéd a verset a Judaizmus idejében történik az esemény.

2015. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem:

(Mózes V. 22:13-21)

13. Ha valaki feleséget vesz, és bemegy hozzá, és meggyűlöli azt,

14. És szégyenletes dolgokkal vádolja, és rossz hírbe keveri azt, mert ezt mondja: E feleséget vettem magamnak, és hozzá mentem, de nem találtam ő benne szűzességet:

15. Akkor vegye azt a leánynak atyja és anyja, és vigyék a leány szűzességének jeleit a város vénei elé a kapuba;

16. És mondja a leánynak atyja a véneknek: Leányomat feleségül adtam e férfiúnak, de gyűlöli őt;

17. És íme szégyenletes dolgokkal vádolja, mondván: Nem találtam a te leányodban szűzességet; pedig ímhol vannak az én leányom szűzességének jelei! És terítsék ki a ruhát a város vénei elé.

18. Akkor a város vénei fogják meg azt a férfit, és ostorozzák meg őt;

19. És bírságolják meg száz ezüst siklusra, és adják ezt a leány atyjának; mert rossz hírbe kevert egy izráelita szűzet; és legyen annak felesége, és el nem bocsáthatja azt teljes életében.

20. Ha pedig igaz lesz a vádolás, és nem találtatik szűzesség a leányban:

21. Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál. Így tisztítsd ki közüled a gonoszt.


Még egyszer:

Ha pedig igaz lesz a vádolás, és nem találtatik szűzesség a leányban: Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon


Na, kinek hány ismerőse érdemelné meg a biblia szerint, hogy az apja háza elé hurcolják, és ott brutálisan kivégezzék?

2015. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Esetleg a kérdésre is válaszolna valaki?"


Én már válaszoltam.Sötétségben élő,elbutított emberek találták ki ezt az istent,és tettek ilyen dolgokat.

Milyen válasz kellene még?

2015. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok válaszolni:


Csodálom, ogy még nem tudod, hogy az, hogy "jehova" egy értelmetlen betûsorozat, nem egyéb, tehát, ha egy szövegben ezt látod, tudhatod, hogy ott valami baj van.


Itt egy helyes fordítás ( csak az eleje, mert ott van a ferdítés ):


"Ha hallod városaid egyikében, melyet az Örökkévaló, a te Istened neked ad, hogy ott lakjál, mondván: Kijöttek alávaló emberek közepedből és eltántorították városuk lakóit, "


Érted? "eltántorítotTÁK városuk lakóit", tehát már az egész váaros bûnös, de legalább is a nagy többség.


Ez Dr. Bernstein Béla fordítása [link] , de megnézheted a MBT, a SzIT, vagy bármely komoly fordítást. Pl: [link]


Ami pedig az elõzõ bekezdéstt illeti, tehát a kísértés a családban, gondolj Izsák megkötözésére. Igaz, végül csak megköötzte, csak próba volt.


Viszont bizonyára elkerülte a figyelmedet, amit az ítélkezésrõl rendelkezik a Tóra.

Volt halálbüntetés, de az ítélet kimondasának igen szigoru feltételei voltak:

1) Több szavahihetõ tanú kellett, hogy állítsa, hogy látták, tapasztalták, hogy a bûn megtörtént.

2) A bûn csak akkor bûn, ha tudva követik el. ha nem tudta, hogy nem szabad, nem ítélik el.

3) Hogy tudta, az csak akkor biztos, ha megmondták neki és azután követte el.

4) Hogy megmondták neki, azt is több szavhihetõ tanú kellet, hogy állítsa.


Így nyilván ritkán fordult elõ halálos ítélet, egy rabbi azt mondta, a Talmud valahol írja, hogy, ha egy városban 70 év alatt egynél több halálos ítéletet mondank ki, akkor ott valami nagyon nagy baj van.


Mégegyszer: óvakodj a jehovistáktól!

Részletek: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6.. - nneddudgi # 28 Időpont 2015-02-01 15:52 ; # 39 05-18 22:42 és a következõ

2015. máj. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig soha nem beszélt sem Jehováról apjaként"


Vagy mégis?


János

8,54 Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, a ki [rész 12,28.] dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,


Olvassátok el a környezetet, a zsidó farizeusokhoz beszélt Jézus.


Itt a másik: János

8,44 Ti az ördög [1 Ján. 3,8.] atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott [Júd. 1,6.] meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.


Ellentmondás nincs. Isten az ószövetség Istene is, de az ember a bűneset óta az "ördög atyától van". (1 János 3,8 A ki a bűnt cselekszi az ördögből van). Hittek az igaz Istenben a zsidók is, de azt nem fogadták el, hogy bűnösök és az ördögtől vannak, mint mindenki, aki meg nem tér Jézusban, így ezt sem fogadták el:


János

3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


A zsidók ott tévedtek, hogy azt hitték, mert megkapták a törvényt, alapból igazak és üdvözülnek. Jézus őket nevezte ördögtől valónak, ők meg Jézust

2015. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!