Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az igazság a kiközösítésről?

Mi az igazság a kiközösítésről?

Figyelt kérdés

"Senkire sem szabad ráerőltetni egy olyan vallást, amelyet elfogadhatatlannak tart, illetve senkit sem szabad arra kényszeríteni, hogy válasszon a hite és a családja között." Ébredjetek! 2009. július, 29. oldal


"A szeretett családtagodnak inkább azt kell látnia, hogy az a szilárd elhatározásod, hogy Jehovát minden más elé helyezed, még a családi kötelékek elé is ... Ne keress ürügyet arra, hogy kapcsolatot tarts a kiközösített családtaggal, például e-mailben." Őrtorony (tanulmányozásra szánt kiadás) 2013. január 15., 16. oldal


2015. máj. 28. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy a vallás éppen ezért egy métely minden formájában.
2015. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fenti idézeteket a w.t. libaryban találtam, szerintem az egyik ellentmond a másiknak. Vagy nem? van-e valaki, aki fel tudná ezt az ellentmondást oldani?
2015. máj. 28. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
de igen, jól is teszed hogy tanulmányozod, jehova tanúi nem fogadnak el semmiféle kritikai írást róluk ,de ha saját kiadványik alapján bizonyítod, hogy a vezetőségük menyire ellentmond magának talán azzal segíthetsz.
2015. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most persze hallgatnak az oldal jehovistái...
2015. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Mint a dedóban."

2015. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia


Nem nem halgatunk, nem kell gonoszkodni.

Nincs ellent mondás, ugyan is a kettő nem ugyan az.

kiragadtál két témát, és ezekte akarod egybe mosni egy témára.


az első arról beszél, hogy nem kötelező Jehova Tnaújának, vagy bármi másnak lenni, szabad akaratod van.

Viszont aki tanúlt és megkeresztelkedett, az tisztban van mit vállalt, hiszen a keresztelkedéskor fel lett téve a kérdés, mielőtt alámeritkezik, hogy megértette-e?


egy megkeresztelt személy tudja, hogy ha hibát követ el, azt a Biblia alapján megfeddik.

sajnos ezeken a témákon lovagoltok ezért nem haladtok előre az értelemben mert folyamatosan hibát kerestek mindenben. Sajnálom.

2015. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kiragadott idézet, de a 2. ìgy önmagában is ellentmond annak a krisztusi tanításnak, hogy "arról ismerjék meg, hogy tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt". Jézus minket arra tanít, hogy a bünösöket is szeressük és ne csak szavakkal a levegõben, hanem tettekkel. (De az én hitem és az én felekezetem a bibliaellenes...)
2015. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az idézetek nem kiragadottak. megadtam a forrásanyagot, a lényeg: az egyiket akkor mondják, amikor tanulmányozol, vagy nyílvánosan tanítanak (nyílvánosságnak szánt kiadvány). a másik a tanúk belső kiadványa, amit nem osztogatnak. mert bizony így megy ez a tanúknál.
2015. máj. 29. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!