Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mózesi törvények szerint a...

A mózesi törvények szerint a házasságtörést elkövető asszonyt meg kell ölni? Van aki ma is így gondolja? A férfiakkal miért nem kell hasonló módon bánni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Mert férfiak írták.

Ha nők írták volna, akkor a férfiakat hosszú, gyötrelmes kínzás után kellett volna megölni.

2015. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

két része votl a kérdésednek:

első: nem gondolom így

második: ha elolvasod a többit is, magad is láthatod, hogy a férfiakat is ugyan így ki kell végezni, sőt a férfiaknak még egy esetben nehezebb is, ha pusztában vagy olyna helyen történik szexuális erőszak ahol nem hallja valaki ha segítségért kiálltanak, akkor a nőről előfeltételezik ,hogy ő valóban erőszak áldozata lett, a férfit viszont, lévén nehezebb egy nőnek egy férfit megerőszakolni, autamatikusan kivégezték.

2015. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mégvalami: az első követ mindig a sértett házastársnak kellett dobnia, aki ugye mint írtam nő is lehetett ha épp a fickó lépett félre, de ha nem dobta el hanem magam ellé ejtette ezzel jelezve, hogy megbocsájt akkor más sem bánthatta
2015. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megkövezik.
2015. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as! Ez tök jó, de ilyet nem olvastam a törvényben. Ez nem emberi szokás volt? Vagy van erről valami idézeted?
2015. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 schocko ***** válasza:
Ma már más törvények vannak, a régi törvények érvénytenek és nem lehet rájuk hivatkozni, ezért foglalkozni sem kell velük...
2015. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Léviták Könyve 20.8-22:


" És tartsátok meg az én rendeléseimet, és cselekedjétek azokat. Én vagyok az Úr, a ti megszentelőtök.

9

Mert valaki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon; atyját és anyját szidalmazta; vére rajta.

10

Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő.

11

Ha valaki az ő atyjának feleségével hál, az ő atyjának szemérmét fedi fel: halállal lakoljanak mindketten; vérök rajtok.

12

Ha valaki az ő menyével hál, halállal lakoljanak mindketten, fertelmességet követtek el; vérök rajtok.

13

És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.

14

És ha valaki feleségül vesz valamely asszonyt annak anyjával egybe: fajtalankodás ez; tűzzel égessék meg azt és azokat, hogy ne legyen köztetek fajtalankodás.

15

Ha pedig valaki barommal közösül, halállal lakoljon, és a barmot is öljétek meg.

16

Ha valamely asszony akármely baromhoz járul, hogy az meghágja őt: öld meg mind az asszonyt, mind a barmot, halállal lakoljanak; vérök rajtok.

17

És ha valaki feleségül veszi az ő leánytestvérét, atyjának leányát, vagy anyjának leányát, és meglátja annak szemérmét, és az is meglátja az ő szemérmét: gyalázatosság ez; azért irtassanak ki népök fiainak láttára, az ő leánytestvérének szemérmét fedte fel: viselje gonoszságának terhét.

18

És ha valaki havi bajos asszonynyal hál, és felfedi annak szemérmét, és forrását feltakarja, és az asszony is felfedi az ő vérének forrását: mindketten irtassanak ki az ő népökből.

19

A te anyád leánytestvérének, vagy az atyád leánytestvérének szemérmét se fedd fel; mivelhogy az ő vérrokonát takarja ki: viseljék gonoszságuk terhét.

20

És ha valaki az ő nagynénjével hál, az ő nagybátyjának szemérmét fedte fel: viseljék gonoszságuk terhét, magtalanul haljanak meg.

21

Ha pedig elveszi valaki az ő fiútestvérének feleségét: vérfertőzés az; az ő fiútestvérének szemérmét fedte fel; magtalanok legyenek.

22

Tartsátok meg minden rendelésemet és minden végzésemet, és azokat cselekedjétek, hogy ki ne okádjon titeket az a föld, amelybe én viszlek be titeket, hogy ott lakjatok."


-------


Második Törvénykönyv 22.29:


" Ha rajtakapnak valamely férfit, hogy férjes asszonynyal hál, ők mindketten is meghaljanak: a férfi, aki az asszonynyal hált, és az asszony is. Így tisztítsd ki a gonoszt Izráelből.

23

Ha szűz leány van jegyben egy férfiúval, és megtalálja azt valaki a városban, és vele hál:

24

Vigyétek ki mindkettőjöket annak a városnak kapuja elé, és kövezzétek meg őket kővel, hogy meghaljanak. A leányt azért, hogy nem kiáltott a városban, a férfit pedig azért, hogy meggyalázta az ő felebarátjának feleségét. Így tisztítsd ki a gonoszt Izráelből.

25

De hogyha mezőn találja a férfi a jegyben járó leányt, és erőszakoskodik rajta a férfi és vele hál: csak maga a férfi haljon meg, aki azzal hált;

26

A leányt pedig ne bántsd, mert a leánynak nincsen halálos bűne, mivel olyan ez a dolog, mint amikor valaki felebarátjára támad és azt agyonüti.

27

Mert a mezőn találta őt; kiálthatott a jegyben járó leány, de nem volt aki megoltalmazza őt.

28

Ha valaki el nem jegyzett szűz leánynyal találkozik, és megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják őket:

29

Akkor a férfi, aki vele hált, adjon a leány atyjának ötven ezüst siklust, a leány pedig legyen feleségévé. Mivelhogy meggyalázta azt, nem bocsáthatja el azt teljes életében."


És igen, a vége szerint a nemi erőszak isten által rendelt házassági rítus, amit nem lehet felbontani. Mondá a bibliai istenség,

2015. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én erre lettem volna kíváncsi:

"az első követ mindig a sértett házastársnak kellett dobnia, aki ugye mint írtam nő is lehetett ha épp a fickó lépett félre, de ha nem dobta el hanem magam ellé ejtette ezzel jelezve, hogy megbocsájt akkor más sem bánthatta"


Érted már, hogy mire vagyok kíváncsi? Ezt tudnád idézni?

2015. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanis ez ellentétben áll azzal, amit idéztél a törvényből, ott nincs pardon!
2015. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt a férfit is kivégezték, tehát rosszul gondolod, a férfi is megbűnhődött. Szintén megkövezéssel.

Jézus idejében azonban érdekes módon csak az asszonyt kapták rajta.

2015. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!