Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ez miért lenne...

Keresztények, ez miért lenne bizonyíték a ti igazatokra?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt hozzátok fel az Istenetek létezése melletti érvként, hogy szét kell nézni a világon, hogy mi mennyire rendezett és hogy ez magától nem jöhetett volna létre.

Fogadjuk el, hogy így van. Már csak azt nem értem, hogy miért pont a ti Istenetek teremtette meg ilyenre?

Honnan veszitek, hogy nem egy másik isten volt? Allah? Zeusz? Odin? Ozirisz? Vagy esetleg valaki, akiről nem tudunk? Miért éppen a tiétek?


Amúgy meg, szerintem ennél lehetne sokkal rendezettebb is a világ, már ha valaki szándékosan oda rakott mindent, ahol lennie kéne.

Kb. olyan a mai világunk, mintha egy kőműves összerakott volna egy házat, ami tényleg háznak néz ki, csak éppen közelebbről megnézve mindenben van 10-15 centi eltolódás, vagyis elég kontár munka.


2015. jún. 18. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

én keresztény vagyok, szerintem ez nem bizonyíték én nem szoktam ezzel érvelni:D bár szerintem is fellelhető a természetben Isten jelenléte és munkája valamilyen nehezen megfogható formában (kb mint h magyarázd el tisztán intellektuálisan milyen érzés szerelmesnek lenni, nem igazán lehetséges, azért én sem tudom ezt most pontosan elmagyarázni)


meg nemhiszem h Isten ilyennek teremtette a világot, hisz csomót változott az idők során és msot is változik, bár van aki szerint a teremtés egy dinamikus dolog, hát nem tudom így 00:20-kor kevés vagyok ehhez

2015. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Én is hívő vagyok, bár én másképp látom ezt az egészet. Én nem hiszem hogy Isten tökélyre akarta volna fejleszteni a földet, vagy azt hogy köteles az emberiséget megóvni.

De tényleg amúgy: egy csomó minden van, amit nem lehet megmagyarázni. Példákat lehetne mondani dögivel, gondolok én az ősrobbanásra, a feketelyukakra meg hasonlókra. Olyan dolgok ezek, melyeket ép elme nem képes felfogni.


Ami pedig Zeuszt, Odint és Oziriszt illeti:D

ki tudja, nem-e ugyanaz az Isten?:D Az emberiség mindig hitt istenekben vagy istenben. Mindegy hogy hívják, mindig hittek benne, csak minden civilizáció másképp képzelte el.

2015. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szóval a lényeg, hogy nem kell semminek se tökéletesnek lennie.

Meg aztán ki tudja milyen is Isten igazából? Lehet teljesen más mint ahogy elképzeljük.

2015. jún. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne bizonyíték Isten létezésére, akkor nem hitről beszélnénk, hanem tudományról. De nem is akarok meggyőzni senkit, én magam is csak félig-meddig vagyok hívő. Viszont azt látom a környezetemben hogy aki a mindennapjait hívő keresztényként éli, az sokszor boldogabb mint a nem hívők. És ezen az sem változtatna ha a végén kiderülne hogy nincs is Isten, vagy máshogy hívják.
2015. jún. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szét kell nézni a világban, és rájövünk, milyen tökéletesnek, hatalmasnak kell lennie annak, aki megalkotta ilyenre. Most rá kell nézni istenre, hogy mennyire rendezett és hogy ez magától nem jöhetett volna létre. Ez érv isten nemlétére.

Azt kijelenteni, hogy nem olyan, mint képzelik az emberek az egy nagy öngól. Mi értelme a hitnek, ha nem olyan, amilyennek elképzelik. Tehát mindenki csak a saját képzeletének tárgyában hisz, aminek semmi köze a valósághoz. Akkor pedig mi végre pazarolja erre az ember rövidke idejét.

2015. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:

Holnap fogok államvizsgázni, és van egy olyan tételem, ami a DNS és RNS-ről szól. Persze korábban is tanultam már, de mindig ámulatba ejt ezen kicsiny, egyszerű dolgok összetettsége, látszólagos intelligenciája. Példaként kiragadva a hibajavító mechanizmust, amit a DNS polimeráz nevű enzim végez: A DNS kettőződése baromi gyors folyamat, és néha-néha becsúszik egy hiba, tehát rossz bázis épül be a szálba, ezt érzékeli az enzim, felbontja, és jót rak a helyére.

Mindez kémiai és fizikai törvények mentén. Elgondolkodtató, hogy egy ilyen, alapnak tűnő dolog önmagában mennyire "összetett" milyen intelligenciát hordoz. Persze lehet, hogy ez az évmilliárdok folyamán a nagy számok törvénye alapján alakult ki így, mondjuk azt, hogy "ezt dobta a gép", de én ennek ellenére lélegzetelállító dolognak tartom, hogy ez így, ilyen módon képes működni.

2015. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert Jehova felfedi kilétét, beszél magáról, és a terveiről, tudományosan is otthonosan mozog hiszen mindent Ő hozott létre, és a szavában a korát megelőző tudományos dolgokról is felvilágosítást ad, jól lehet nem tudományos könyvnek készült.

Történelmileg is iteles, pontos, és az előre megmondottdolgok is oúgy történnek, senki más nem tudja az eseményeket befolyásolni, Ő igen


azonkívűl minden amit leíratott vagy amit tesz bizonyságát adja, hogy Ő az


Marianne

2015. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ceri ***** válasza:
0%

"Csak éppen közelebbről megnézve mindenben van 10-15 centi eltolódás, vagyis elég kontár munka."


Hát persze, mondja ezt egy istennél is istenibb lény. Nevetséges vagy !!!

Csináld meg jobban okoska, vagy maradj csendben.

És ne hogy azt hidd, hogy én vallásos vagyok. Nem a mundér becsületét védem. Csak azt gondolom, hogy egy hatökör ne beszéljen bele abba amihez nem ért.

2015. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ceri, én meg is csinálnám, csak adasson meg nekem a végtelen hatalom és intelligencia!

Olyan világot teremtenék nektek, hogy a tíz ujjatok megnyalnátok utána!

2015. jún. 18. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:

kérdező én erre már válaszoltam egy másik kérdésnél.

az aposolok mártírhalála a tanokért szerintem elég ütős bizonyíték. te kínhalált halnál mert ragaszkodsz egy ateisták által csak mesének csúfolt dologban????

miért a keresztények vállán van állandóan a bizonyítási teher? hol van Jézus földi maradványa?hogy az nincs hoppá akkor az ateisták meg a nem keresztények sem tettek le semmit az asztalra....mert azért azt elárulom hogy Jézus egy ókori ugynevezett celeb volt....megosztó volt a személyisége de nem véletlen hogy számon tartják hogy hol (melyik hajlékban gyerekeskedett) meg ilyesmi. tehát ezt nem lehet annyival lezárni hogy hát milyen sok más személyről nem tudjuk hol nyugszik...

2015. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!