Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi közül, aki a parancsok ellenére mégis él nemi életet házasság előtt, azt rögtön kizárják, majd utána a nyakára járnak és sokkolják mindenféle módon?

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

nem zárják ki rögtön. ugyanis a biblia szerint csak azt kell kiközösíteni, aki nem gyakorol megbánást. na most ezt a bibliai utasítást a tanúk úgy értelmezik, hogy ha a vének nem látják rajta a megbánást. ne tudd meg, ez mikhez vezet... az esedezve zokogón sem veszik észre a megbánást, ha úgy akarják, máskor meg a kordinátor gyermekének konkrét újmutogatását is a megbánás jeleként értékelhetik.


konkrét kérdésedre: nem sokkolják semmiféle módon. megvan ehhez a nyelvi repertoárjuk, tudják, hogy kell bűnbánatot ébreszteni az emberben: ha ezt anyád látná... ezt tanultad a tanúlmányozódtól... Jehova sír fenn az egekben, megszomorítottad a szívét... ja, és ez persze csak akkor van, ha te ezt elmondod nekik. nem akarlak elkeseríteni, de a tanúknál nincs gyónási szentség.... elmondasz valamelyik vénnek valamit, BIZALMASAN, csak neki, külön kérve, hogy másnak ne adja át, holnap az egyik pletykafészek úttörőtestvérnőtől hallod vissza, MERT A GYÜLEKEZET ÉRDEKE FELHATALMAZZA A VÉNT, HOGY MEGOSSZA MÁSSAL A MEGGYÓNT TITKODAT... a nyakadra fognak járni, hacsak nem örülnek neki, hogy megszabadultak tőlled... ezek általában mind nagyon emberfüggő dogok, láttam már vént , akiben valóban a szeretet élt, és az szinte csodákat is képes volt megtenni. de, sajnos csak egy ilyet, a többi teljesen megváltozik, ha bíróvá változik. szóval erre nem lehet általánosan igent, vagy nemet mondani.

2015. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Már csak azt nem tudom, hogy honnan szereznek tudomást a házasságon kívüli szexuális kapcsolatról, a szabályokkal való szembemenésről.
2015. júl. 3. 14:02
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
pedig leírtam. csak akkor, ha te elmondod. vagy nem volt valaki, aki látta az esetet, de neked akkor is be kell vallanod. általában a lelkiismerete indítja erre az embert, hogy elmondja, de Istennek kell erről beszámolni, és nem embereknek.
2015. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen az információt.
2015. júl. 3. 14:06
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

egyik testvérünk például kitúrta a szennyesből a huga bugyiját, ami véres volt, holott a leányzónak nem volt az adott héten menzesze... a leányzót elkapták a szülők, írány a kisterem, elő a bizonyíték, meg a tanú... vannak még jó szándékú személyek, akik odafigyelnek a lelki üdvödre... pusztán csak a biblia hibák elrendezésére vonatkozó tanácsát hagyják figyelmen kívűl, de ezt felülírja, hogy piros pontot szerezhetnek a duplántisztelendő véneknél. 5 bemószerolás = megdícsérik hűségedet a körzetfelvigyázó előtt. 10 bemószerolás= férfiaknál kinevezés, testvérnőknél bevesznek a klubba, ha nem vagy még tagja, ha tagja vagy, megkaphatod a tuti sütirecepteket.

(irónia... vagy mégsem?)

2015. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ez komoly, családi ügyekből közösségi megszégyenítés... Ha ez így halad tovább, kitérek a hitemből, mert télleg jön a világvége!!!
2015. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom ismerős e az az írás szöveg ai erről szól:


(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


Armageddonig eltitkolhatod, embereket becsaphatsz, Istent nem.

2015. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

tiszta sor tesó. és mod csak, hol van az a rész, hogy a véneknek kell megvallani? sehol, ugye? ugyanis Istennek kell megvallani.

nem tudom, ismerős e ez az írásszöveg:


13 Menjetek hát, és tanuljátok meg, mit jelent ez: »Irgalmasságot akarok, és nem áldozatot.« Mert nem azért jöttem, hogy az igazságosakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam.”

2015. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

nos itt van:


(Jakab 5:13–15) . . .. 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki.


amikor valaki hibát követ el ami Bibliai alapelvet sért, akkor nincs olyan állapotban, hogy Jehova meghalgassa.

ezért a felvigyázók nyújtanak segítséget, mert helytelenségbe keveredett, vagy is "beteg." s itt nem fizikai betegségről van szó.s ha megbánta és elhagyta akkor újra helyeselt állapotba kerül Isten előtt.

2015. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

végre, végre végre. igy kell beszélgetni, így kell vitázni, így kell érvelni. gratulálok. egy kérdésre egy válasz, és azt alátámasztani egy bibliaversel. végre.


nézzük meg azonban a szövegkörnyezetet is, ahonnan ez az írásszöveg származik, jó? konkrétan az előtte lévő, és az utánna következő verseket us, mert talán úgy pontosabban lehet érteni, mit is akart itt jakab.


13 Szenved-e valaki valami rossztól köztetek? Kitartóan imádkozzék. Jókedvű valaki? Énekeljen zsoltárokat. 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki.

16 Valljátok meg azért egymásnak nyíltan bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.



megfigyelted? a hitből való ima gyógyít... én is megvallom a bűneimet, ne aggódj, de mostmár megválogatom, kinek. aki kikürtölte mindenkinek, pedig kértem rá, hogy maradjon köztünk, annak, ha megengedet, nem mondok soha többé semmi bizalmast. úgy gondolom, ezzel semmi íráselleneset nem teszek, sőt. valljátok meg egymásnak bűneiteket... azaz bárkinek megvalhatod, de mégis, legfőképp:


Vesd a terhed Jehovára,

És ő fenntart téged.

Sosem engedi, hogy ingadozzon az igazságos

zsoltárok 55:22


úgyhogy neked is igazad van, de szerintem nekem is. te mit gondolsz?

2015. júl. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!