Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi közül, aki a parancsok ellenére mégis él nemi életet házasság előtt, azt rögtön kizárják, majd utána a nyakára járnak és sokkolják mindenféle módon?

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 12:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Bibliai alapelvek elleni helytelenséget kell be vallani,

az emberi tökéletlenség az csak Jehovára és rád tartozik


tisztán mutatja a vers, hogy ha olyan alapelvek ellen vétkezel ami "halálos" bün, az már veszélezteti a gyülekezet tisztaságát is.

van halálos bűn és nem halálos bűn.


Nos ezek tartoznak a vénekre, mert akkor Jehova nem halgatja meg az imádat, nem vagy olyan állapotban, ezért kell hogy olyanok imádkozzanak feletted, akik kinevezettek és méltók erre. s nem kell ezeket mindenkinek elmondani, ez csak a felvigyázokra tartozik, nem a többiekre.

2015. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

köszönöm a válaszod. elgondolkodtató. megtennéd, hogy alátámasztod ezt az állításodat a bibliából:


"mert akkor Jehova nem halgatja meg az imádat, nem vagy olyan állapotban, ezért kell hogy olyanok imádkozzanak feletted, akik kinevezettek és méltók erre."


nagyon érdekelne, mire alapozod ezt?

2015. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Lehet helytelen a felvetésem, de nem erre van Jézus váltságáldozata, és ezért kell ő mint közbenjáró? Mármint most kifejezezten arra reagálva, hogy imáink nem hallgattatnk meg, csak a vének által, ha olyan az ,,állapotunk". Szerintem csak Jézus által hallgattatnak meg imáink, nem? Ezért is ő a közbenjáró. Vagy ha egyik nap épp csak kicsit voltam rossz akkor Jézus közbenjárásával lehet imát mondani, de ha halálos bűn akkor Jézus már kevés? Nem kötözködni szeretnék, csak komolyan nem értem ezt a felállást.
2015. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13as voltam. Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról írtam.
2015. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
CSAKHOGY: a tanúk szerint Jézus CSAK A 144 000 közbenjárója. a többieknek csak pásztora.
2015. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

szia

ha ez így volna akkor ennek a versnek nem lenne hitele, feleslegesen íratta volna le a teremtő

egyébként vannak a Bibliában olyan esetek, amikor az imát nem halgatja meg. Jézus halálát pedig nem lehet kifogásként keresni, ellenben semmi értelme az egésznek, Jézus meghalt kész ennyi, meg vagyunk mentve.


PL:(1Péter 3:7) . . .hogy imáitok akadályba ne ütközzenek.


Bár itt a feleséggel való kapcsolatban ír de ez minden másra is értendő, hiszen az egész Biblia összhangban van önmagával, és a Régieket sem halgatta meg ha olyan rosszak voltak

(Példabeszédek 28:9) 9 Aki elfordítja fülét a törvény hallásától, annak még az imája is utálatos.

(Ézsaiás 1:15) 15 Amikor kiterjesztitek kezeteket, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én meg nem hallgatom; vérontással van tele a kezetek.


(Héberek 10:26) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért,


Jézus halála nem lehet kifogás a bűn gyakorlására, és mentegetőzésre.

2015. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
értem. nos, az én véleményem szerint sok olyan vén van, akinek az imájinál a legújjabb bibliatanulmányozó imája is messzemenőbben elfogadható Isten előtt. tudod, a kinevezásek nem Istentől jönnek, általában a jól irányítható, hozzájuk közel álló személyeket nevezik ki. sajna, mert nem így kellene lennie. de nem akarlak megingatni a hitedben, majd megteszik ezt helyettem mások a gyülekezetben. a cselekedeteikkel.
2015. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

nem világos számomra, hogy vajon a közbenjárós dologra válaszoltál-e? ezek szerint nem kerested ki a 86-os örtoronyból azt, amire kértelek, amit be is másoltam, és amit kérdésnek is beírt valaki. ok. biztos van

"legnagyobb ember" (gt) könyved, ugye? kérlek, csapd már fel az "emlékvacsora) résznél: ezt olvasod te is?


"Jézus Krisztus a közbenjáró a két fél között — egyrészről Jehova Isten, másrészről a 144 000 szellemtől nemzett keresztény között."


ha nem, kérlek jelezd.


de ha az örtorony könyvtáradba beírod, hogy közbenjáró 144 000 érdekes dolgokat találsz. mondom, ne nekem higgy! higgy a szervezetednek. szerintük neked és nekem nem közbenjárónk krisztus, csak a pásztorunk. (kivéve ha felkent vagy persze)

2015. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

talán annyit még, hogy Amit Jézus Péternek mondott, azt később elismételte tanítványainak.


(Máté 18:18) 18 Bizony mondom nektek, hogy bármit köttök is meg a földön, az meg lesz kötve az égben, és bármit oldotok is fel a földön, az fel lesz oldva az égben.


Ezért a vének bármit bocsátanak is meg, illetve nem bocsátanak meg, Jézusnak a Máté 18:18-ban található szavainak az értelmében teszik

. Döntésüknek pontosan azt a módot kell visszatükrözni, ahogyan Jehova és Krisztus tekinti az ügyet. Amit ők jelképesen ’megkötnek’ (bűnösnek találnak) vagy ’feloldanak’ (ártatlannak találnak) a földön, az már meg lett kötve vagy fel lett oldva az égben — ahogyan azt az Isten ihletett Szavában megírtak feltárták.

A szövegösszefüggés azt mutatja, hogy Jézus itt arról az ügyintézésről beszélt, melyet a hívők és a gyülekezet között kellett alkalmazni, a bűnbánatot nem tartó gonosztevőktől való tisztántartás érdekében (Máté 18:15–17).

Az Isten törvényét súlyosan megsértő ügyekben a gyülekezet felelős embereinek ítélkezniük kellett, hogy a gonosztevőt „megkötik” (bűnösnek találják), vagy „feloldják” (felmentik)

2015. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

1991 2/15-ös örtorony, "áron vásároltak meg titeket"


8 Tehát a váltságáldozat az alapja az újszövetségnek, amelynek Közbenjárója Jézus. Pál ezt írta: „Mert egy az Isten, s egy a közbenjáró Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki önmagát adta megfelelő váltságul mindenkiért — ez az, amiről tanúskodás történik a maga idejében” (1Timótheus 2:5, 6). Ezek a szavak sajátosan a 144 000-re vonatkoznak, akikkel az újszövetség megköttetett.



képben vagy-e már?

2015. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!