Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyházak azt...

A keresztény egyházak azt tanítják, hogy Jézus megváltott a bűneinktől, de ha valaki meg sem született, csak később, akkor annak a bűneit is megváltotta?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen, ha minden bűntől megváltotta a keresztényeket, akkor egyre kevesebb bűnnek kellene lennie,

miközben azt látjuk és tapasztaljuk, hogy nem hogy kevesebb, hanem egyre több bűn történik.



2015. júl. 3. 15:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mielőtt ateisták nekemesnének (ilyen jellegű kérdések sajnos megesik), a keresztyén egyházak állásponjtát írom le (amire a kérdező is rákérdez)...


"de ha valaki meg sem született, csak később, akkor annak a bűneit is megváltotta?"

Igen, ezért is nagy dolog. Ádám és Éva történetéből tudjuk, hogy az ember természeténél fogva bűnös. Tehát lehet hogy Pisti még meg se született, de mikor megszületik ő is "csak" tökéletlen ember lesz.


"Tulajdonképpen, ha minden bűntől megváltotta a keresztényeket, akkor egyre kevesebb bűnnek kellene lennie,

miközben azt látjuk és tapasztaljuk, hogy nem hogy kevesebb, hanem egyre több bűn történik."

A megváltás megbocsátást jelent. Senki nem teszi meg nem történtté, vagy meg nem történhetővé bűneinket.

2015. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Jézus az Isten által kimondott ÁTOKTÓL váltott meg minket azáltal, hogy BETÖLTÖTTE A TÖRVÉNYT. Jézus váltsága mindenkire érvényes, aki addig élt, aki akkor élt, és aki azután élt. ez nem azt jelenti, hogy az emberek büntelenné válnak, hanem azt, hogy Jézus váltsága alapján Isten meg fogja ezeket bocsájtani. azaz mindenki 1 dénárt fog kapni, ahogy a bibliában olvashatjuk. Isten nem az e világrendszer beli, sátán által befolyásolt életünket fogja megítélni, hanem az armageddon utáni viselkedésünket és életünket. Jézus nélkül mindenki pusztulna, esélünk sem lett volna Istenhez közeledni. hála neki, örökkön örökké.
2015. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintük Jézus halálától aki megbánja bűneit, az megváltódhat ezen áldozat által. Akik előtte haltak meg, azoknak viszont pechjük volt.

Kreacionisták (pl Ken Ham) e miatt is mennek neki az evolúciónak, ugyanis ha az emberiség korát 10 ezer években mérhetjük, akkor rengeteg ember nem üdvözülhetne, de ha csak 6000 éves, akkor a bűnhődés "csak" 4000 év embereit érintené.

2015. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Jó, oké, korrekció: lehet, hogy Jézus megváltotta a korábbiakat is, de akkor egyes embereknek akár 10 ezer évig is bűnhődniük kellene, így meg csak 4000 évet.
2015. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én mikor kapom meg az 1 dénárom?!?!? MOSTAKAROM!
2015. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jézus megváltott minden bűntől. Azaz mehetsz megerőszakolni az első pasit aki azutadba kerül, nyilván nem ítél el érte senki (keresztény országvagyunkugyebár), pláne nem csuknak börtönbe érte.
2015. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Isten nem az e világrendszer beli, sátán által befolyásolt életünket fogja megítélni, hanem az armageddon utáni viselkedésünket és életünket"


Ezt mégis honnan vetted? Ez alapján mindenki úgy élne ahogy akarna és szabadon elkövethet minden bünt, mert hogy nem számit. Hülyeséget beszélsz. Pont hogy az evilági életünk alapján itél meg minket Isten.

2015. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#1


"Igen, ezért is nagy dolog. Ádám és Éva történetéből tudjuk, hogy az ember természeténél fogva bűnös. Tehát lehet hogy Pisti még meg se született, de mikor megszületik ő is "csak" tökéletlen ember lesz. "



Nem értelek, ezek szerint Isten "tökéletleneket" tud teremteni? Nem értem, miért nem tökéleteseket, ha már egyszer Isten, nem? Nem tudna esetleg tökéleteseket teremteni, ez nekem egyre zavarosabb.



"A megváltás megbocsátást jelent."

Szerintem a megváltás szó nem ezt jelenti, hanem azt, hogy eltörölte, megszüntette, nincs többé.

2015. júl. 3. 16:09
 9/22 A kérdező kommentje:

#2


"Jézus az Isten által kimondott ÁTOKTÓL váltott meg minket azáltal,"


Brr...


Nekem úgy tűnik, hogy azt gondolod az istenről, hogy egy szadista, aki képes megátkozni saját gyermekeit is? Elképesztő, én köszönöm szépen, de egy ilyen istenből nem kérek.

Milyen apa lenne az az ember, aki képes lenne saját kölkét elátkozni? Ilyesmire még egy gazember sem lenne képes, szerintem.

2015. júl. 3. 16:13
 10/22 anonim ***** válasza:

"Nem értelek, ezek szerint Isten "tökéletleneket" tud teremteni? Nem értem, miért nem tökéleteseket, ha már egyszer Isten, nem? Nem tudna esetleg tökéleteseket teremteni, ez nekem egyre zavarosabb."


Isten nem robotokat teremtett.


"Szerintem a megváltás szó nem ezt jelenti, hanem azt, hogy eltörölte, megszüntette, nincs többé."



Nem szó szerint azt jelenti, hogy nem követünk el többé semmi rosszat, hanem... (bemásolok inkább egy definíciót wikiszótárból, az pontosabb):

"Az embert a jelenlegi – anyagba és bűnbe süllyedt, leromlott erkölcsi – állapotából a tiszta szellemi létezésbe visszahelyező folyamat vagy tett. Ez magában foglalja a bűnöktől, azok következményeitől való megszabadulást, az ember és a Teremtő (az Isten), illetve a világ egésze közötti harmónia visszaállítását."

2015. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!