Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért pattog itt mindenki a...

Miért pattog itt mindenki a Jehova Tanúin?

Figyelt kérdés

Itt mindenki azt osztja 24/7, hogy a jehovások milyen hülyék, meg mennyire nincs igazuk, meg, hogy totál őrültek blablabla...

Akik magukat okosabbnak tartják náluk (és az őket szapulók egytől-egyig annak tartották eddig magukat), akkor ők miért süllyednek le egy általuk lenézett csoport szintjére? Hol itt a logika? Nem úgy van, hogy "okos enged, szamár szenved"? Akkor az állítólagos okosok miért viselkednek ugyan úgy szamárként, mint az általuk olyannyira megvetett szamár? Nem vagyok Jehova tanúja, sőt vallásos se vagyok, de azért szorult belém annyi jó ízlés, hogy nem provokálom állandóan azokat, akiknek a világnézete eltér az enyémtől, ellenben itt sokan nem osztják az én nézőpontom és magukat szuper intelligens fénylénynek gondolva csípőből alázzák ezeket a figurákat és napról-napra saját magukról állítanak ki a saját szellemi képességeikről szegénységi bizonyítványt.


2015. júl. 8. 08:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%
Általánosítás és bulvár hőzöngés amit kiolvasok a kérdésből. Szerintem ennek fuss neki egy másik nézőpontból!
2015. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 ceri ***** válasza:
89%

A dolgok soha sem véletlenül, ok nélkül történnek. A tanúkat sokan erőszakosnak tartják, amellett, hogy ókori kövületek, és ezt a minőségüket akarják ráerőltetni a többiekre.

Ettől függetlenül nem kellene túlértékelni sem az erőszakosságukat, sem a másságuk okozta esetleges feszültségeket. Épp az előbb írtam a transzvesztita kérdésre. Végül is itt is hasonló a helyzet. Semmi baja sem lenne velük sztem az embereknek, ha nem vonulgatnának -igaz nem olyan nagy csoportban, mint a nemi akárkik és nem olyan hangosan, viszont sokkal sűrűbben- és persze osztják az észt, hogy kinek miről mit kellene gondolni.

Ezzel van itt is a baj és nem a másságukkal. Amíg a magán szférában marad a dolog, addig senkivel semmi baj. Mert nem is lehet. Ha viszont megosztja velem a nézeteit -kiviszi az utcára- akkor mindenkinek szíve joga, hogy a véleményét kifejezze azzal kapcsolatban amivel szembesítik. JT-it agresszívnak tartják, és ennek megfelelő a reakció is. Ha valóban a saját lelki üdvükkel foglalkoznának mint teszik azt sokan mások, akkor a kutya sem foglalkozna velük. De nyilván ők ezt nem akarják, és ezért "szerepelnek". A közönség pedig értékeli a kéretlen előadást értékrendje szerint.

2015. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%

A kereszényektől mit vársz? Már a középkorban is megkínozták, akik nem tértek át hozzájuk vagy csak simán eretnekek (túl értelmesek) voltak:


[link]

2015. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Fasom tudja, én is kérdeztem már párszor ilyet, de még most sem tudom. Mondjuk mindenki az igazságát a saját tanain keresztül akarja a másik elé tárni, mondván neki van igaza, csak az ő felfogása jó. Na ebből vannak a bajok. Sokszor ott van a büszkeség is, hogy az ember látja, hogy nincs igaza, de már olyan régóta védi a vélt igazát, hogy már megalázó lenne azt mondani, hogy a másik jobban tudja, mert akkor vereséget szenvedne. Vagy egyszerűen nem tud válaszolni a kérdésre és az is haraggal tölti el. Én a jó tapasztalat Jehovista kérdésre tudtam pozitív választ adni.
2015. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%

#3-as


Válaszul az általad belinkelt weboldalra:


[link]

2015. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 KZitus ***** válasza:
30%

Szervusz


Bár nem tanúknak tetted fel a kérdésedet, remélem nem probléma, ha én is hozzászólok:-)

A válasz a KÉRDÉSRE amit kiírtál, nos azért "pattog" mindenki itt, ahogyan te érdekesen fogalmaztad, hogy beteljesedjenek az Írások rajtunk, és rajtuk is.

Ha nem üldözne sokféleképpen minket a világ, nem lennénk Isten népe:-) Krisztus sokszor, sokféle módon való üldözésre figyelmeztette a követőit és azokat is, akik majd azzá akarnak válni.

Az üldözésnek nem csak fizikai formái vannak. Ez itt, amit folytatnak ellenünk, az egy szellemi harc, amiről Pál apostol írt. Ha megfigyelted nem emberek ellen harcolnak itt, hanem az ellen "pattognak", hogy ragaszkodunk Isten alapelveihez, és ha ez így van, akkor maga Isten törvényei ellen "pattognak". Ezért senki sem veszi ezt személyes sértésnek, persze fáj az, hogy a Teremtőnket Jehovát ennyi rágalom éri. De ez nem tartozik ránk, ezt majd a maga idejében Isten elrendezi.


Gondolom egyetértesz velem, hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Ehhez joga van mindenkinek.

De nincsen joga egyetlen embernek sem ezt a személyes döntést felülbírálni.

Képzeld el, ha én most elkezdenélek szapulni azért, mert azt írtad nem vagy vallásos. Na és???

Ez a te személyes döntésed, és senkinek semmi köze hozzá.

A vallásnak, vagy hitnek mindig Istenhez van köze, és egyedül Ő jogosult arra, hogy erről véleményt alkosson. De mint látod, itt elég sokan elveszik(el szeretnék venni) Istentől ezt a jogot.

Ha házról házra prédikálnak, akkor ezt bírálják, ha állnak a guruló állvány mellett csendben, akkor ezt...

Hofi jut eszembe erről, aki azt mondta egy műsorában "ha sapka lesz rajta azért verjük meg; ha nem lesz, akkor azért"

Az üldözésünk a bibliai próféciák szerint nem fog megszünni Armageddonig, sőt fokozódni fog:-)

Ezt mindjárt megtapasztalhatod:-)

Ezzel együtt vállaltuk Krisztus követését.

2015. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

KZitus ,


Tudod ezt már hány felekezetben hallottam, hogy azért üldözi őket a világ, mert a Mesterrel is ezt tették. Bárhol megfordultam, mindenhol ezt mondták. Már az ember könyökén folyik ki. Hit Gyüli, autonomók, szövétnek gyüli, adventistáék stb stb mind erre hivatkoznak, hogy mivel Iszen munkáját csinálják, ezért üldözik és kritizálják őket........ez már hányinger

MInden felekezet erre hivatkozik közben Istennel meg nincs közösségük csak a tudáshalmaz

2015. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
azért, mert keresztényi kötelességüknek érzik rámutatni a báránybőrbe bújt farkasra. kötelesnek érzik felhívni a figyelmet arra, hogy meghamisított bibliával járnak házról házra. hogy félretájékoztatják az embereket. stb, stb
2015. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Jehova tanúi egy igazi trash szekta, ezek aztán pofátlanul belenyomulnak a te kis magánéletedbe. Nem mintha a többi szekta nem ezt csinálná, élükön a katolikusokkal, akik már csecsemő korodban rád rakják a maguk kis bélyegét.

Agymosott emberek, akik nem hisznek semmi másban, csak azt hiszik el, hogy hisznek. Nincsenek tekintettel senkire, képesek a saját gyerekeiket a halálba küldeni csak azzal, h ők nem fogadnak el vért.

Egy milliárdosokból álló banda irányítja őket. A szólás szabadsága pedig hadd engedje már meg nekem, hogy kritizáljam őket, te meg ne szólj ebbe bele és inkább gondolkozz te is, ne sajnálj senkit.

2015. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

"Az üldözésünk a bibliai próféciák szerint nem fog megszünni Armageddonig, sőt fokozódni fog:-)

Ezt mindjárt megtapasztalhatod:-)"


kedves zitus


EZ NEM ÜLDÖZÉS, EZ A VÉLEMÉNYNYÍLVÁNÍTÁS SZABADSÁGA.

ha te nem látod a különbséget a között, hogy valakik leírják a zrtről a véleményüket, mag aközött, hogy IRAKBAN, SZÍRIÁBAN VALÓBAN ÜLDÖZIK JÉZUS KÖVETŐIT, KONKRÉTAN MEGÖLIK ŐKET, akkor megérdemled, hogy megmaraddj az álomvilágodban. tudod, azon testvéreinket valóban üldözik, míg téged csak kritizálnk. ÓÓÓÓÓRIÁSI a különbség, zitus ÓÓÓÓÓRIÁSI. de kívánom neked, hogy ennél nagyobb "üldözés" soha ne érjen téged, és családodat, mint ami most van. komolyan, néha azt hiszem, a tanúk direkt tettetik az ostobaságot, hogy nem tudják, mi folyik a világban, hogy azt tekintik üldözésnek, hogy jehovistának szólítják őket, meg kritizálják őket... annyira érdekelne, hogy szíriába irakba hány tanú jár házról házra... hány diplomás gileádot végzettet küldenek oda...

2015. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!