Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol kezdődik a lélek? Egyáltal...

Hol kezdődik a lélek? Egyáltalán mi a lélek?

Figyelt kérdés

A legtöbb vallás alapja a lélek, és sok olyan ateista is van, aki bár isten(ek)ben nem hisz, mégis tartja, hogy van az embernek lelke.

Én meglehetősen állatbarát vagyok, így elég sok időt töltök velük. Az állatok is képesek érezni. Aki mást mond az vagy hazudik, vagy csak nem állnak hozzá közel az állatok.

Szóval ha az embernek van lelke, akkor az állatoknak is van. Legalábbis néhánynak biztosan. Kutyáknak és majmoknak van. De ha nekik van, akkor pl a macskáknak is, madaraknak is stb. És akkor hol kezdődik a lélek? Mondjuk a kétéltűeknek még van, de már a férgeknek nincs?


2010. márc. 7. 15:49
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy részletes elemzés, válaszol a felvetéseidre, olvasd végig, kérlek...!
2010. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
huh, beleolvastam a "részletes elemzésbe". a biblia válasza más. ez az: az állatoknak is van lelke, miként az embernek. a lélek maga az ember. így az állat lelke is maga az állat. jelenleg ugyanaz a vége az embereknek is, mint az állatoknak: halál. de nem volt mindíg így, és főleg nem lesz így a közeljövőben. mivel ádám elvesztette a tökéletességét, nekünk is meg kell halnunk, ámde Jézus váltsága megszabadított minket a bűn alól, így a jövőben örökké élhetünk, betegség és fájdalom nélkül. de vajon az állatok is örökké fognak élni? nem. miért, hisz a kérdésed jogos, sokszor az állatok emberibbek, vagy az emberek állatiasabbak. a válasz: az ember szaad akarattal rendelkező személy, AKI TUD IMÁDATOT BEMUTATNI A TEREMTŐJÉNEK, SZABAD AKARATBÓL, míg az állatok iszonyatosan precíz robotok, sokfajta, tanulható szoftverrel, és ösztönnel. de ezt mondja a biblia: szövetséget kötök velük azon a napon" "nem ölnek, és nem pusztítanak sehol szent hegyemen" azaz: az eljövendő földön az állatok békében élnek egymással is, és az emberekkel is, sőt, valószínű az éveik száma is több lesz. az örökké élő emberek ilyenformán emlékezni fognak arra, hogy az örök élet ajándék, mert a halál látható lesz, hiszen akkor is meg fognak halni az állatok, de akkor majd senki nem bántja őket, és az egész életük szeretetben telik. várom már azt az időt.
2010. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Én is a Biblia tanítását tudom neked elmondani. Ahogyan már többen leírták a lélek nem halhatatlan és nincs testtől független lélek. A Bibliában ezt olvassuk:

1Móz 2,7 "És formálta az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehelt az ő orrába életnek lehelletét. Így lett az ember élő lélekké."

Az állatokról is hasonlót olvashatunk:

"Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak; amint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindegyikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.

Mindegyik ugyanazon egy helyre megy; mindegyik a porból való, és mindegyik porrá lesz.

Vajjon kicsoda vette eszébe az ember lelkét, hogy felmegy-é; és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-é?"

Az oltalan kifejezést ma így mondanánk: tudatlan, tudat nélküli...


Üdv. Péter

2010. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
0%
Engem csak az foglalkoztat, hogy ha felaprítom ezt a tetű Pétert egy lombvágóval, akkor a pokolba kerülök-e, vagy épp hogy dicséretben részesülök, amiért megkíméltem az emberiséget.
2010. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
0%
Miután épp azt bizonygatja, hogy a léleknek nincs olyan része, ami túlélné a testet, aprítsd fel nyugodtan. Nem jutsz pokolra.
2010. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
93%

Lam az inkvizicio maris utolerte szegeny Petert...

Amugy o nem tett mast, csak a Bibliat idezte, mint Luther, es raadasul teljesen igaz amit irt...

Jezus elore megmondta: gyumolcseikrol ismeritek meg oket...

2010. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
10%
Akkor beidézem ide az egész Bibliát, és én leszek a legnagyobb jófej az egész oldalon.
2010. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
most az a bajotok Péterrel,hogy másban hisz?neki ez adja a logikus választ,nekünk meg más..attól még nem kéne egymást utálni!Nekem is más a véleményem,mégsem akarok senkit kinyírni,aki nem osztja a véleményemet,mert lehet,hogy egyedül maradnék a földön!mert senkinek sincs ugyanarról a dologról egyforma véleménye...a lelkek másfajták,ahogy az ember sem lehet hasonlítani egy székhez..szerintem mindennek megvan a lelke,ami anyagi testben létezik!Mindennek van lelke,legfeljebb nem gondolkodó lélek,hanem fejletlen..én nem osztom azt a nézetet,hogy pl ember lelke állatba szállna,vagy fordítva,mert más az összetétele a lelkének,mint egy állat lelkének,de nálluk is megvan a reinkarnáció,ugyanúgy,mint nálunk..legalábbis nekem ez a nézetem,remélem nem akartok miatta lombvágóval kinyírni!!!
2010. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
10%
Engem nem az zavar, hogy másban hisz, hanem hogy mellette nincs saját véleménye. Bemásolja a fél bibliát, ahelyett, hogy saját szavaival összefoglalná a lényeget. Talán nem is érti a szöveget amit bemásolt.
2010. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
szerintem pedig pont te nem erted amit Peter idezett. Irigyek vagytok mert o bolcs, es helyen idezi a Bibliat, nem bemasolgat, ha venned a faratsagot es leellenorizned magad is meggyozodhetnel rola...
2010. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!