Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol kezdődik a lélek? Egyáltal...

Hol kezdődik a lélek? Egyáltalán mi a lélek?

Figyelt kérdés

A legtöbb vallás alapja a lélek, és sok olyan ateista is van, aki bár isten(ek)ben nem hisz, mégis tartja, hogy van az embernek lelke.

Én meglehetősen állatbarát vagyok, így elég sok időt töltök velük. Az állatok is képesek érezni. Aki mást mond az vagy hazudik, vagy csak nem állnak hozzá közel az állatok.

Szóval ha az embernek van lelke, akkor az állatoknak is van. Legalábbis néhánynak biztosan. Kutyáknak és majmoknak van. De ha nekik van, akkor pl a macskáknak is, madaraknak is stb. És akkor hol kezdődik a lélek? Mondjuk a kétéltűeknek még van, de már a férgeknek nincs?


2010. márc. 7. 15:49
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
92%
Én vagyok Péter megvédője,nem irigyek ők,csak képtelenek elfogadni,hogy aki a bibliában hisz,annak a biblia a véleménye!Nincs neki más véleménye!Ennyi!És hálég nem olyan,hogy hat oldalt másol be,vagy ír le kútfőből,hanem csak három sort!van azért különbség!Amúgy Péterrel nem sok mindenben értek egyet,viszont szimpinek tartom nézetei ellenére,mert hogy így is lehet kedvelni valakit,igazából csak elfogadás kérdése..én vagyok a reinkarnációs lány...
2010. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon irigy vagyok Petire, tényleg.


Minden vágyam, hogy ilyen zombi droid legyek, akinek nincs saját véleménye és saját gondolatai, csak valami szöveget tudjak visszaköpni, mint egy diktafon. Álmaim netovábbja.

2010. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

még valami!a biblia szó szerinti idézésétől senki nem lesz bölcs!De ahány tanulmányt lefolytatott Péter,és ahányat még most is,az bölcsességre utal,mindössze annyi,hogy neki a biblia a logikus magyarázat mindenre,ízlések és pofonok..

és ő azt is megtanulta,amiben nem ért egyet,pl az ezotériáról is van lövése,nem csak annyi,hogy istenkáromlók!!!!Ezt kell becsülni benne,nem azt,hogy bemagolja a bibliát,mert arra egy kisgyerek is képes,mégsem lesz tőle bölcs..

2010. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Najó, nem vágom.

Péter azt mondja, hogy nincs testtől független lélek, nem választható el a kettő. Tehát ha a test meghal, akkor a lélek vele pusztul.

Nade akkor ez hogy fér bele, a menny és pokol dologba?

2010. márc. 9. 16:18
 25/47 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


A válasz nagyon egyszerű. A Biblia szerint - és akkor most nem idézek belőle ;-)) - a menny az Isten lakhelye. Akiket Isten részesít az első feltámasztásban azok ide mennek Jézussal és itt lesznek 1000 esztendeig. Ezután Isten feltámassza azokat, akiket nem kíván az örök életben részesíteni szembesíti őket a bűneikkel és megsemmisíti őket. A pokol nem más mint a sír. A Biblia azt írja, hogy ezek után nem lesz szükség a "pokolra" így az is megsemmisül. Röviden ennyi.


Üdv. Péter

2010. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ha a pokol egyenlő a megsemmisüléssel, akkor miért félnek sokan attól hogy "pokolra jutnak"?

2010. márc. 9. 18:23
 27/47 anonim ***** válasza:
A lélek Isten.Minden élőlényben jelen van,még a növényekben is.
2010. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%
kedves péter. habár a lélekkel, és az állatok lelkével kapcsolatban ugyanazt írtad le, mint közvetlenűl előtted én, a menyről és a pokolról, pláne Istenről alkotott képünk nem egyforma. szerintem az az Isten, aki eztt mondja: "amely lélek vétkezik, az hal meg", ill: "a bűn zsoldja a halál" az azt mondja, hogy a bűnért járó büntetés a halál. aki meghal, megkapja ezt a büntetést. Jézus azért halt meg, hogy eltörölje ezeket a bűnöket, nemde? ezekből tehát logikusan következik, hogy amikor Isten valakit feltámaszt, nem fogja ismét a fejére olvasni a bűneit, ÉS UGYANAZON CSELEKEDETEIÉRT MÉGEGYSZER MEGÖLNI. ELŐSSZÖR IS AZÉRT NEM, MERT iSTEN SZERETET. aztán meg tudja, hogy ez igazságtalan még az emberi törvényeknél is. aztán meg ezzel figyelmen kívűl hagyná J
2010. márc. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Jézus váltságáldozatát. sokkal inkább az alábbi fog történni: aki feltámad, mivel a bűnei után már megkapta a büntetést, tiszta lappal fog állni Isten előtt, figyelembevéve Jézus váltságát, hisz az nem az "első halál" bűneit törli el, hisz akkor már most sem halna meg senki. sokkalinkább a feltámadás után, a még mindíg az eredendő bűn "fertőzése" alatt álló bűnt törli el, hogy a feltámadott embereknek egy sátántól, démonoktól megtisztított földön, a gonosztól megszabadítva, "szabadíts meg a gonosztól" tudják élni az életüket, és kísértés nélküli világban tudjanak élni. természetesen sokaknak ez nem fog sikerölni, vagy nem akarják, de ezek nem a pokolba, hanem a "második halálba" azaz a gyehennára kerülnek, ahonnan nincs feltámadás. akkor már nem lesz pokol, hisz mig mostanáig mindenki a pokolba kerül(t) aki meghal(t), köztük Jézus is, mivel a hádesz, seol, pokol az emberiség közös temetője, ezen események után nem lesz olyan, aki a pokolba kerülne, hisz a pokolból, hasonlóképpen a számítógép lomtárához, még van visszaút. azok, akik ezután pusztulnak el, köztük sátán, és a lázadó angyalok is, már a gyehennába kerülnek, ahonnan nincs visszaút.

Péter.

2010. márc. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Péter!

Nagyjából hasonlóan gondoljuk a dolgokat kivéve az ítélet kérdését. Úgy gondolom felesleges dolog vitatnod azt, hogy minden emberenek meg kell állnia az Isten ítélőszéke előtt, hiszen az egész Biblia erről szól! Olvasd csak el az Úr Jézus Krisztus példázatait az ítéletről, és magad is meggyőződhetsz erről nem beszélve Jelenések könyve 20. fejezetének részletes leírásával. Ezek alapján egyértelmű, hogy 2 feltámadás lesz, az első az üdvözülteké a második a nem üdvözülteké...

Üdv. Péter

2010. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!