Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy Isten elküldt...

Lehetséges, hogy Isten elküldte már a másod-, harmadszülött vagy ki tudja hány gyermekét csak az egyház eltüntette?

Figyelt kérdés
Anno a zsidók is elintézték Jézust mert alapjaiban rengette meg a vallásukat az amit mondott és tett. Mi van ha azóta ez többször előfordult csak nem tudunk róla mert a Vatikán eltussolta a dolgot?

2015. aug. 29. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Elküldte. Németh Sándornak hívják, és még a Vatikánnak sem sikerült eltüntetni Őt.:)
2015. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Jézus proféciát teljesített be és ő maga az emberré lett Isten. Jön majd még egyszer, és minden szem meglátja majd.
2015. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Molyember ***** válasza:

Jézusnak az volt a feladata, hogy meghaljon, ez rossz példa.

Gondolod, hogy bármelyik egyház erősebb lehet Istennél?

2015. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a mai világban azért kicsit nehezebb egy isten retye-rutyának érvényesülni a sok csaló között. Az egyház meg nyilván figyeli az ilyen emberkéket és ha gyanús akkor gyorsan eltüntetik. Szóval simán lehet hogy nem is tudunk róla de volt már 1-2.
2015. aug. 29. 17:01
 5/21 anonim ***** válasza:

Még régen láttam egy ilyen filmet, amiben megjelent egy (talán francia vagy olasz) városban egy faszi, aki Jézusnak vallotta magát, teljesen úgy nézett ki és csodákat is tett. A néző nem látta a csodákat, csak azt, hogy valami magas egyházi pozícióban lévő faszi folyamatos híreket kap róla és egy idő után kiadja ellene az elfogató parancsot és elrendeli, hogy vigyék elé.

El is kapják, majd eléhurcolják, leveszik a fejéről a zsákot és tényleg olyan, mint Jézus. Ekkor elkezdenek kettesben beszélgetni és mondja neki az egyházi méltóság, hogy ha csakugyan te vagy Jézus, mi akkor sem engedhetjük meg magunknak, hogy visszatérj, mert akkor feleslegessé válunk és elveszítjük a hatalmunkat, ezért most mindenképpen ki kell téged végezünk.


Eddig láttam, de már nem tudom a címét, mert kicsi voltam még, késő volt, jött a reklám és elaludtam rajta.

2015. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyház meg nyilván figyeli az ilyen emberkéket és ha gyanús akkor gyorsan eltüntetik."


Az egyház nem a CIA.

2015. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Attól függetlenül, hogy egy fikciós filmről van szó, jó nagy butaság.


Az egyház határozottan VÁRJA Krisztus második eljövetelét és folyamatosan erre készül. Ezért szokták mondani, hogy a második advent (=várakozás) korszakában élünk.


Másik tévedés, hogy Krisztus nem úgy fog ismételten eljönni, hogy egy újabb emberként megszületik, hiszen már meg van születve emberként. Meghalt ugyan, de feltámadt, és most Istenként és emberként él a mennyekben.


Ha most valaki előállna azzal, hogy ő Jézus újbóli megtestesülése, az az egyházat marhára nem érdekelné, maximum kiröhögnék.

2015. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7

Jah gondolom mennyire. Nekik ott lenne végük, azt meg nem engedhetik meg maguknak. Túl nagy üzlet ez hogy veszni hagyják.

2015. aug. 29. 18:27
 9/21 anonim ***** válasza:

Addig nem igazán foglalkoznának vele, míg nagy tömegeket maga mögé nem állítana.

Utána viszont már nem csak az egyház üldözné, hanem jó néhány világi hatalom is.

2015. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld kedves kérdező, voltak már többen is a történelem folyamán, akik Jézusnak adták ki magukat.

És mi történt az egyházban? Semmi.

2015. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!