Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kereszténység = rabszolga-filo...

Kereszténység = rabszolga-filozófia?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném , azokkal nincs semmi bajom akiknek valamelyik vallás valami pluszt ad az életéhez és ezért követi (szíve joga) , de emellett nem fanatikus és nem ítél el másokat. Nem ítélem el a vallásos embereket , vannak köztük akikkel kifejezetten jól kijövök. Magának a vallásnak a ideológiájával már egészen másként vagyok...


Na most , tudom , hogy ez a téma már alaposan elvan nyűve , de véleményem szerint elég felháborító , hogy még a 21. században is vallásos dogmákkal tömik az emberek fejét az oktatáson és a médián keresztül , olykor végsőkig fokozva a képmutatást és a parasztvakítást. Elég undorító amikor egy politikus (Orbacsek) Istenre hivatkozik és arról dumál akár külföldi országokban is , hogy „kereszténydemokrata kormányzás kell” meg a többi dilettáns ostobaságot . Véleményem szerint csak arra megy ki a játék , hogy a megvezethető vallásos emberek (tiszt kiv) szavazatát ezzel is megnyerje. De az oktatásról sincs jobb véleményem: [link]

Egyre jobban kezdünk hasonlítani Amerikára , ez a bigott nevelés majd megteszi a kívánt (?) hatását. Nos először is , a kereszténység megtagadja az élet minden élvezetét , kimondja hogy kb mindenért érezd rosszul magad , attól is ha egy ellenkező nemű embernek megnézed valamelyik testrészét ami történetesen nem az arca. Vezekelj a bűneidért , Isten szeret és megbocsát... persze a bizonyítékok száma nulla. Még a saját könyvükben is az ószövetségi részben elég sok gyilkolás szerepel , de azért Isten és annak fia minden embert egyformán szeret hiszen ő megváltó. A vallásosak számára mindez teljesen hihető és kicsit sem nonszensz... közben meg a világban megy az igazságtalanság , egy szűk réteg meggazdagszik a többi meg elszegényedik. Számomra az egész kereszténységnek elég agymosás szaga van, mintha arra menne ki a játék , hogy légy egy lelketlen szolgalelkű robot , aki végrehajtja saját „munkáltatói” és a vallása parancsolatait. Pontosan ez a bajom vele , a hatalom iránti vak engedelmességre sarkall , mivel sok (tehát azért nem mind) vallásos ember természete olyan hogy keresi a „felsőbb hatalmat” hogy behódolhasson neki. Sokakat nem is érdekli , hogy jó vagy rossz irányba tart , hanem az hogy megmondják neki merre menjen. Az ókorban még nem igazán volt tudomány , amit esetleg az akkori „tudósok” tudtak abból nagy eséllyel az átlagember semmit sem értett ,mindemellett babonásak voltak ,mindezt az állam kitudta használni ellenük , létrehoztak egy ilyen kitalált ideológiát (kereszténység) és szépen elterjesztették azt , rákényszerítve mindenkit , hogy behódoljon neki , mert ugye bár a kora középkorban ha egy király felvett egy vallást akkor az onnantól kezdve az egész népre vonatkozott. Magyarok szerencsére nem voltak keresztények , csak aztán István idején kényszerből felvettük ezt a vallást. Ebből a vallásból még az egyediség is teljes mértékben hiányzik , az egész úgy lett összeollózva , összeplagizálva a sumer/egyiptomi/zsidó vallásokból erős kötve mindent a csillagászathoz.

Egyházak... nem nagyon szólnak másról mint csak a lehúzásról , sok tekintetben hasonlít a maffiához , elítélik a tudományt , a homoszexualitást ,a nőket, az ateizmust , az élet élvezeteit , meg kb mindent ami nem összeegyeztethető a beteges dogmáikkal. Sok pap esetében meg is van ennek az életellenes vallásnak a következménye... pl gyerekmolesztálások. Ezeket persze nem hozzák nyilvánosságra , 2012-ben már olyan iszonyatos mértékű volt ez , hogy a Benedek pápát nem sokkal utána le is mondatták.

A médián keresztül is folyamatosan butítják az embereket , térítik erre az ideológiára , közben mint egy „leheletfinoman” próbálják beleprogramozni a tudatlan tévénézőkbe , hogy az ateisták rossz emberek , az evolúció őrültség... közben óriási szamárságokat állítanak: https://www.youtube.com/watch?v=XiP4w2t2SQU

Ez nem a teljes rész , de a lényeg amire gondolok ebben benne van. Itt egy felnőtt (!) férfi próbálja bizonygatni , hogy a evolúció őrültség , az ateisták rossz emberek (ez elég durva általánosítás) , és ha ez nem volna elég extrém bugyuta érvekkel akarná őket megtéríteni.



2015. febr. 12. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Csak a kereszténységről van ilyen lesújtó véleményed?

Vagy esetleg a többi vallásról is?


És a kereszténységről miért van ilyen lesújtó véleményed?

Mert az tisztán látszik hogy egyáltalán nem ismered.

2015. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a kérdés nem a kereszténységről szól, hanem, hogy a kérdező okosabbnak "tisztánlátóbbnak" gondolja magát, mint embertársai egy része. Haragszik a vallásosokra, a fidszesekre, mert olyanokban hisznek amiben ő nem.

A kereszténység nem tanít semmi másra, mint alapvető erkölcsre, és semmi probléma nincs vele, hogy erről szó esik az iskolákban. Semmi olyanról nem esik szó, mint a youtube "ismeretterjesztő" rovatában látsz. Továbbra is része a biológia órának az evolúció elmélete.

A keresztények nem feltétlenül várják a megoldást istentől. Segíts magadon Isten is megsegít. Mondjuk ellentétben a széles lumpenploretár réteggel akik a kormánytól várnak megoldást mindenre.


A szűk gazdag rétegbe kerültek általánosságban közös jellemzője, hogy tanult emberekről van szó. Hát igen, ilyen ez a mocskos világ, hogy amit sokezer mérnök sokmillió munkaórával köréd épített nem kapod meg 8 általánossal ugyan olyan szinten.

2015. febr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első: A tanaikat ismerem , de nyilván nem tartozik minden a kérdéshez , felesleges lenne mindent leírni. Nos a másik két monoteista vallást már tényleg nem igazán ismerem , ezért azokat most hagynám is.


Második: Nos részemről abban hisznek amiben akarnak , mint kérdésem elején írtam ez mindenkinek szíve joga. Azt azért ne felejtsük el , hogy ezek egykoron ateistának vallották magukat , a kis álszent Rózsika is , nagyon valószínűnek tartom , hogy csak képmutatásból vették el a kereszténységet. Mennyire látok tisztán... nézőpont kérdése , a többi pártról sincs jobb véleményem , mi több az egész politikát hazugságnak , látszatintézkedések sorozatának és erős parasztvakításnak találom. Alapvető erkölcs elsajátításhoz nincs szükség kereszténységre , az efféle parancsoktól , hogy "ne ölj , ne lopj" engem nem a vallás tart vissza hanem saját elveim:) Erkölcshöz sorolnám még egy bizonyos szintig az udvariasságot és a tisztelet megadását az embereknek (ebbe beletartozik nálam az is , hogy ne csald meg a párod meg ehhez hasonlók). Nos azzal nincs bajom , hogy az alapvető tanokat tanítják , de ehhez szerintem nem kell külön tantárgy , történelemből meglehetne tanítani. Ha ez nem így lenne , akkor hogyan tudnék dönteni a világnézetemről ? Mert az nem helyes ha valakibe ezt belenevelik , de ugyanígy nem tartom helyesnek az se ha tiltják (volt pár olyan eset , hogy ateista szülők tiltották a vallásokat a gyerekeiknek , de ennek ellentétéből jóval több példát lehet mondani)

" Segíts magadon Isten is megsegít." Placebo hatás 4ever.

Kormány... speciel nem tartom őket semmire , így nem is várok tőlük semmit. Ja és nem vagyok konteó hívő;)

Nos érettségim már megvan ,19 évesen az még elég, pár év és diplomám is lesz , bár mondjuk csak a tesi , biosz és a média érdekel, viszont elég talpraesett vagyok , jól megleszek én dogmák nélkül is.

2015. febr. 13. 02:31
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

nahát azért ebbe a dolgokban ne legyél holtbiztos

a te állításod is ugyan olyan extrém bugyuta mint akiket szidsz

19 évesen azt hiszed mindent tudsz a politikáról meg a médiáról?


mindegy, majd megtanulod, vagy életed végégig szakképzett károgó leszel

2015. febr. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem tudok - tudhatok - mindent ennyi idősen ,a gyakorlat azonban mindig azt igazolta , hogy a politika sosem az emberek érdekeiről szólt hanem a hatalmon levők érdekeit szolgálta (egyébként a politikusokat is ellenőrzik)

Ja az állításom bugyuta , de arról már egy szót se írtál , hogy miért. Aki abban a videóban beszél annak életkora szerintem legalább duplája az enyémnek , ennek ellenére még a kutyákról is hülyeségeket beszél , mivel azokat nem teremtette senki , hanem az ember háziasította az eredetileg szürke farkas fajából. Persze biztos szórakoztatóbb a 7.-es biológia könyv helyett Bibliát olvasni.

2015. febr. 13. 03:01
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Olyan ember foglalkozik az ilyen széles körű b*romságok kielemzésével, akinek nincs igazi szakterülete amiben igazán jó. Felesleges ilyenbe belemenni, mert lazán legyőznek a rutinjukkal, és a "igen ezt akarják elhitetni veled" kártyával. Tudományos körökben abszolút nincs szavuk ezeknek az embereknek. Te nagy leleplező...

Ha írsz nekem egy közgáz szakdolgozatot vagy TDK munkát, na akkor beszélj nekem dilettáns politikai tudásról. Attól, hogy te nem figyelsz oda elég sok mindennek jó oka van.

Ebben az országban mindenki baromi okos csak a fejesek a hülyék hogyne...

2015. febr. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem,kedves kérdező, egyáltalán nem ismered a keresztény tanítást. Ha ismernéd nem írnál ilyen baromságokat:

"Nos először is , a kereszténység megtagadja az élet minden élvezetét".

2015. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Szia


Lényegében részben igazad van


Sajnos a történelmi kereszténység szégyent hozott a Teremtőre, és nem éli úgy a minden napjait, Tisztelet a kivételek ahogy Jézus tanitotta.

Persze azt ne felejtsük el hogy mi is keresztényként követünk el hibákat de ezzel sem szabad vissza élni vagy felhasználni egy rossz dolog megtételére.


Sajnos az első század végén ahogy figyelmezettek is rá bekövetkezett a hite hagyás és kialakultak olyan "keresztény" felekezetek akik először csekély aztán pedig igen lényegesen eltértek mind a Tanitásban mind az életben attól amit keresztény életnek nevezünk a Biblia szerint


Ám az igaz keresztény ember ismeri az irásokat és igyekszik úgy élni ahogy irva van, ennél fogva nem része a világnak amibe a politika a korrupt kereskedelem, és a vallások beletartoznak de nem Jézus tanitása életútja szerint.


Az igaz keresztény nem hiszékenységből vgy mások hatására keresztény hanem saját meggyőződésből önként és tettekkel is bizonyit,

2015. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit írok, hogy semmi újdonságot nem mondasz. Ez szinte egy az egyben Nietzsche, egy kis politizálással megfüszerezve: a kereszténység a rabszolgamorál megtestesítõje, ezzel szemben áll az übermensch. De Nietzsche is rájött, hogy tévedett.
2015. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

*6 Hát eddig egyik se tudott legyőzni ,bár egyszer volt arra példa , hogy megfenyegettek a valláskárosultak , hogy az ilyen pogányok mind én megdöglenek a pokolban:'D Egy mosolynál többet nem tudott kicsalni belőlem , inkább otthagytam a "vitapartnert".

" Tudományos körökben abszolút nincs szavuk ezeknek az embereknek"


Még szerencse.


Nem vagyok közgazdaság szakos , így nem fogok írni én ilyesmit , viszont ahhoz nem kell szakértőnek lenni , hogy lássa valaki , hogy a politikusi pálya jórészt abból áll , hogy tudjanak folyékonyan hazudni , minél több pénzt kicsalni a tömegekből , hogy abból az állam gazdálkodjon és a politikus családja szupergazdag legyen. Azt pedig egy szóval sem mondtam , hogy a vezetők hülyék , jól szervezett rablási tevékenységük fenntartásához kell ész , bár a pénz sokkal fontosabb hozzá. Sajnos.


Ui: te komolyan kicsillagoztad a "baromságokat" ?


*7: [link]

[link]


" Az égbekiáltó bűnök[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A katolikus hittanításban a Szentírás alapján emlékeztetnek arra is, hogy vannak úgynevezett „égbekiáltó bűnök” is. Ezek a szándékos emberölés (Ter 4,10), a homoszexualitás (Ter 18,20; 19,13), a népelnyomás (Kiv 3,7-10), az özvegyek és árvák sanyargatása (Kiv 22,20-22), illetve a munkás megszolgált bérének megtagadása (MTörv 24,14-15; Jak 5,4).[14] "


Sajnálom , hogy a "szeretet vallása" annyira primitív , hogy egy kalap alá veszi az emberölést és a homoszexualitást.


*9 Pedig mostanában nem olvastam semmit Nietzsche-től , most mondjuk kicsit utána néztem , azt nem találtam meg hogy tévedett volna.


Talán még annyit , hogy Isten létét nem feltétlenül tagadom , de az ezt meglovagló vallásokat viszont abszolút.

2015. febr. 13. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!