Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Próbálta már valaki a biblia...

Próbálta már valaki a biblia alapján (indirekt mód) bebizonyítani hogy isten csak a társadalom halálfélelem miatti kitalációja?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat szoktam gondolkozni rajta, és valahogy belülről érzem, legbelül sejtem, hogy a biblia és sok évszázadra visszamenőleg az eddig felállított (és működő) társadalmi modellek segítségével, ill. talán még ezekkel együtt emberi sorsok összevetésével tisztán lehetne bizonyítani isten nemlétezését.


Sokszor az is a megérzésem, h. a világegyetem alaptörvényeinek felírásai sokat lendítenének az utóbbi javára...


De amint próbálkozok a megérzéseim összefoglalásával, túl bonyolultnak tűnik az egész, egyszerűen nem vagyok elég okos hozzá : Olyan ez, mintha nem lenne különösebb affinitásom a matekhoz, és úgy próbálnám az egyik legnagyobb és legösszetettebb matematikai tételt bebizonyítani.


Azt érzem, h. lehetséges bebizonyítani, h. a keresztény vallás az emberiség történetében egy jótékonynak szánt kitaláció volt, de ehhez egy kiemelkedően okos, nagyon komplex gondolkodásra képes ember kéne.


...én azért remélem, hogy egyszer valaki ezeket képes lesz pontosan leírni...


2015. aug. 29. 16:40
1 2 3 4
 21/34 Ákos13 ***** válasza:
A kereszténységről van itt elsősorban szó, ezért szeretnék ajánlani még egy cikket, mely az előzőhöz hasonló igényességgel, objektíven próbál a hit mellett állást foglalni. Ha lesz időd, szerintem olvasd el, veszíteni nem veszítesz vele semmit. [link]
2015. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Jack Wilshere ***** válasza:

"Az örökkévalóságról csak annyit, hogy azt senki sem kérdőjelezi meg, hogy az energia és az anyag nem veszhet el, csak átalakul, tehát mindig létezni fog. Akkor miértbne létezhetne egy végtelen életű entitás, aki mondjuk ki tudja küszöbölni a változásokat?"


Az anyag és energia örök, akkor miért ne létezhetne örök életű mókus, ami nem változik valami miatt?


Remélem látod mi a logikai bibi ezzel a gondolkodással. Ráadásul az energia megmaradás sem tuti biztos.

2015. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Érdekes és megindtó(nak hat), de még mindig erős logikai hibákat látok benne.

(Ezek közül pl. egy, hogy állítják, hogy az őrség nem aludhatott el, éber volt : Akkor hogyhogy nem vették észre folyamatában azt, amikor a kő el lett görgetve ??)


Tervezem, hogy majd írok az illetőnek a kapcsolatfelvételi oldalon, mert érdekel, hogy pár dologra hogyan válaszolna.

2015. szept. 1. 15:53
 24/34 A kérdező kommentje:

Jack Wilshere:

Nem Ákos13-at akarom védeni, nem is a hitet, mert nekem továbbra is, mondjuk úgy, hitem az ateizmus.


De az, amire Ő gondolt, hogy létezhet-e olyan tudatos entitás, ami az anyag-energia átmenetet elviseli.

Én inkább ezt úgy fogalmaznám, hogy létezhet-e olyan tudat, ami csak energia. Mivel, az alap az energia, az anyag az én tudásom szerint ennek másodlagos formája.


De nem, tudtommal nem létezhet.

Én is olvastam nagyszájú, maguktól és az elméletüktől nagyon eltelt tudósokról ill. firkászokról (egyben mind a kettő), akik szerint a tudat és a tiszta életérzés 20 Watt energia, lényegében mert csak. És ezek is a tipikusan ilyeneket befogadó portálokra írtak mind.


Minden élethez kell (sajnos) egyaránt anyag és az anyagnak nagyon jól szervezett és szigorú struktúráltsága is az energia mellé.


A világegyetem egésze pedig előbb-utóbb, jópár évmilliárd múlva, de teljes egészében le fog bomlani energiára. Anyag nem marad.

Legalábbis, ami a legfrisebb tudásom a világegyetem fizikai "apokalipszis"éről.

2015. szept. 1. 16:06
 25/34 Jack Wilshere ***** válasza:

"létezhet-e olyan tudatos entitás, ami az anyag-energia átmenetet elviseli."


Egy természetfeletti lény létezésének szempontjából (istent általában ilyen kategóriába definiálják) mindegy. Az energia fizikai tulajdonság. Ha próbálnád egy szuper nagyítóval megnézni az engem alkotó legelemibb részecskéket elképzelhető, hogy csak kvantum fluktuációkat látnál vagy még azt sem. Az ismerőseim mégsem tartanak természetfelettinek. És pláne nem alkottam meg az univerzumot, és kértem a zsidókat, hogy a péniszük egy darabját vágják le.

2015. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

"és kértem a zsidókat, hogy a péniszük egy darabját vágják le"


;) hehe, ott a pont

2015. szept. 1. 17:51
 27/34 A kérdező kommentje:
Amúgy nem lehet, h. azt az araboktól vették át, akik meg tisztán higiéniai (megfontolt) okokból találták ezt ki?
2015. szept. 1. 17:54
 28/34 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Kis kiegészítés!


Az alap, információ-energia-anyag. Tehát nem az energia az alap, hanem információ, ami, mint energia, majd anyag manifesztálódik. A fizikai létezés alapja nem anyagi minőség.

2015. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

INFORMÁCIÓ MINT ALAP?!!


Az információ nem pont az anyagban (esetleg energia) bekövetkező állapotváltozások sora? Az anyag struktúrálódása?

A valós fizikai világban információ, mint alapelem hol mutatható ki?


Nem mondom, hogy hülyeség, lehet én vagyok sötét, és szívesen utánaolvasok, ha adsz linket, de arról, hogy az anyag és energia információra vezethető vissza, ilyenről nem halottam, pont az ellenkezőjéről. :O

2015. szept. 1. 22:53
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a beszélgetést, így ha írtak már effélét, akkor elnézést, de van egy apró gondolatom, amit megosztok:

HA létezik Isten, akkor minden belőle fakad és ő a teremtő. Azt ismertet meg, amit akar és azzal, akivel akarja. A logikai út járható Isten elfogadásához, de ez kábé annyit ér, hogy te logikusan kikövetkezteted, hogy én létezem, mert írok, de ezzel együtt nem ismersz meg, márpedig Istent nem elfogadni, hanem megismerni kell.

Én makacsul ragaszkodom hozzá, hogy az én ismeretem akár róla, akár egy másik emberről nem egyforma a tiéddel és tagadni Istent, mert te nem ismered egyenlő azzal a logikával, hogy tagadod anyámat, mert csak én ismerem, te pedig nem. Ez nem logikus.

Sokan, nagyon sokan állítjuk, hogy ismerjük (ez nem egyenlő azzal, hogy ismeretet szereztél róla, mert ahogy előbb is írtam, csak azért, mert már tudsz a létezésemről, még nem ismersz), így a hiány, ami ahhoz a logikai folyamathoz kell, nálad lépett fel, nem nálunk. Jelenleg Isten ismeret híján a te logikád pillanatnyilag hiányos, így nem egész, tehát nem releváns.

2015. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!