Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Próbálta már valaki a biblia...

Próbálta már valaki a biblia alapján (indirekt mód) bebizonyítani hogy isten csak a társadalom halálfélelem miatti kitalációja?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat szoktam gondolkozni rajta, és valahogy belülről érzem, legbelül sejtem, hogy a biblia és sok évszázadra visszamenőleg az eddig felállított (és működő) társadalmi modellek segítségével, ill. talán még ezekkel együtt emberi sorsok összevetésével tisztán lehetne bizonyítani isten nemlétezését.


Sokszor az is a megérzésem, h. a világegyetem alaptörvényeinek felírásai sokat lendítenének az utóbbi javára...


De amint próbálkozok a megérzéseim összefoglalásával, túl bonyolultnak tűnik az egész, egyszerűen nem vagyok elég okos hozzá : Olyan ez, mintha nem lenne különösebb affinitásom a matekhoz, és úgy próbálnám az egyik legnagyobb és legösszetettebb matematikai tételt bebizonyítani.


Azt érzem, h. lehetséges bebizonyítani, h. a keresztény vallás az emberiség történetében egy jótékonynak szánt kitaláció volt, de ehhez egy kiemelkedően okos, nagyon komplex gondolkodásra képes ember kéne.


...én azért remélem, hogy egyszer valaki ezeket képes lesz pontosan leírni...


2015. aug. 29. 16:40
1 2 3 4
 31/34 Ákos13 ***** válasza:
Kérdezőnek: "egy, hogy állítják, hogy az őrség nem aludhatott el, éber volt : Akkor hogyhogy nem vették észre folyamatában azt, amikor a kő el lett görgetve ?" Az tény, hogy az őrség nem aludhatott el, mert római katonák voltak. Az ilyen katonák kemény kiképzésük során egyrészt hozzászoktak az éjszakázáshoz, másrészt tudták, hogy kivégzik őket, ha ilyen hibát vétenek. Krisztus pedig nyilván nem úgy görgette el a követ, ahogy egy ember tenné, hiszen isteni ereje volt. Egy mozdulattal is ellökhette, és intézhette úgy, a katonák ne vegyék észre. Abban viszont minden szkeptikusnak igaza van, hogy ez józan ésszel nem felfogható, hit kell az elfogadáshoz. Viszont az logikusan levezethető, hogy a feltámadás a leglehetségesebb, ami történhetett. Erre tesz kísérletet ez a cikk.
2015. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 ceri ***** válasza:

"A valós fizikai világban információ, mint alapelem hol mutatható ki? "


A tervben. Minden tudatosan létrehozott dolognál első a gondolat, a terv. Ez információ tartalmú. Így készül 1 ház, minden tárgy, minden műalkotás, stb. Csak a materializmus és csak a világmindenség esetében állítja a véletlen vagyis oktalan keletkezést. Onnantól fogva persze minden kauzális. Csak mit ad isten pont a keletkezésnek nincs oka. Elég értelmetlen feltételezés.

2015. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ha nem gond nem linkelek, mert nem mások gondolatát szeretném veled megosztani, hanem veled "beszélni" erről.


Rendeződhet-e az energia szervezett anyagá a nélkül, hogy nem tartalmazza a rendezettséget, illetve a rendezettséghez szükséges információt? Az anyag-energia magának "szüli" a rendező elveket vagy magát annak "alávetve" rendeződik?

2015. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Egy "vallásfilozófia" és egy "materialista világszemlélet" kategória létrehozása megoldaná végre ezeket a nehezen áthidalható nézetkülönbségeket...
2015. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!