Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek ha eszméletlenül...

Mit tegyek ha eszméletlenül zavar a sok és nagyon hangos harangozás a közelünkben lévő templomból?

Figyelt kérdés
Minden reggel 6-kor 5 percig minimum kongatják a harangot de valami elképesztően hangosan.Ezután fél 7-kor,7-kor majd utána már nem tudom nem figyelem annyira ideges vagyok de talán csak 8-kor :) Ezenkívül ami még rettenetesen felbosszantott a minap és tegnap, hogy nem elég hogy fél 10 kor is sokáig harangoznak de még 10-kor fél 11-kor és nem vicc 10:40-kor is kongatták egy jó 3 percig...ma pedig negyed 4-kor 5 percig úgy,hogy előtte 3-kor is nagyon sokáig.Nem bírom elviselni.Most költöztünk ide,jó környéknek tűnt és az említett templom 2-3 utcára van.De mintha mellettem harangoznának olyan elviselhetetlen.Minden kib**zott nap reggel 6-kor a harangozásra ébredek.Nem lehet valamit tenni ez ellen?Lehetséges "lehalkítani" a harangokat,hogy ne legyen ilyen brutál hangos?
2015. aug. 31. 15:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%
Latod-latod? Ha a nyaron elmentel volna harangozonak a templomba, akkor most mar siket lennel es nem zavarna a harangszo :)
2015. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a felettébb "értelmes" választ :)
2015. aug. 31. 16:13
 3/34 anonim ***** válasza:
57%

A templom elobb volt ott, mint te odakoltoztel volna. Igy jar, aki nem tajekozodik elore.


Amugy majd megszokod, mint ahogy a falu tobbi lakoja is megszokta. Ha mar nagyon unjatok, lehet menni a jegyzohoz panaszt tenni, ha eleg sokszor teszitek es eleg sokan, lehet hogy kicsit visszafogjak magukat.

2015. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Először is nem falu ahol lakok, hanem egy nagyobb város.Másodszor meg hogyan tájékozódjunk előre?Eddig is kb ennyire laktunk a templomtól,max egy picivel messzebb mégsem hallottam soha...de itt mint valami kretének,úgy verik a harangot naphosszat.Nincs tőle egy perc nyugtom és pláne hétvégén már idegbetegen,szinte sírógörccsel ébredek mikor végre kipihenhetném magam de szól a harang reggel 6-tól.És mintha nem lenne semmi rendszer a harangozásban,mint mondtam negyedkor 5 percig(lemértem az időt), óra 40-kor meg kitudja még mikor.Nem lehet pihenni semmit...

Hozzáteszem volt olyan is,hogy reggel 6-kor nem harangoztak.Örültem neki oké...de a többi napon miért kell és akkor miért nem kellett?

2015. aug. 31. 17:43
 5/34 anonim ***** válasza:
27%
Az nem rossz, hogy sokat harangoznak, végülis azért találták ki a harangot, hogy szóljon. :) A reggeli, déli és esti harang az imádságra figyelmeztet, a napközbeni harang pedig hívogat a szertartásokra. Szóval ha meghallod a harangot, akkor mérgelődés helyett vagy imádkozz vagy menj el templomba. De egyébként meg fogod szokni. Egy ismerősöm mesélte, hogy egyházi kollégiumba került, s a szobájuk légvonalban kb 10 méterre volt a templomtoronytól, amelyben negyedóránként ütött az óra. Kezdetben őket is zavarta, de kis idő múlva annyira megszokták, hogy pl ha az óraütésre akartak mérni időt (mondjuk hogy 1 órát tanulnak), már észre sem vették, annyira megszokta a fülük.
2015. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Imádkozok én...hogy ledőljön a templom:)

Megszokni biztos hogy nem fogom max idegbajt kapok és mégnagyobb idegroncs leszek.Nem normális fanatikus idióták komolyan....inkább csak ne hívogassanak sehova

2015. aug. 31. 19:04
 7/34 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem még azt nem bírom felfogni, hogy más templomok negyedkor harangoznak egyet,félkor 2-t,háromnegyedkor 3-at.Itt meg összevissza.Na meg reggel 6-kor ima van vagy mi a tököm?Minden nap?Legyen oké, de tartsák meg maguknak...
2015. aug. 31. 19:07
 8/34 anonim ***** válasza:
47%

Amit te mondasz, hogy negyedkor 1, félkor 2 stb, az nem harangozás, hanem óraütés, olyankor csak egy kalapács üt a harang oldalához. :)

Csakhogy tisztában legyél a harangozással: 6:00, 12:00, 19:00 (vagy 20:00), ez a 3 harangozás szinte minden katolikus templomban megvan, ilyenkor az Úrangyala kezdetű imádságra szólít a harang.

Misekezdés előtt harangoznak egy órával, fél vagy negyed órával, ez templomonként változó, emellett temetések alkalmával is harangoznak ugyanígy előtte, kezdetkor, illetve mikor a halottat kiviszik. Emellett ha meghal valaki, akkor is meghúzzák naponta 1-szer, 2-szer avgy 3-szor attól függően, hogy a hozzátartozók hogy kérik.

De ne idegeskedj, hidd el, meg fogod szokni hamarosan, néhány hét múlva már észre se fogod venni.

2015. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%
Ha majd megépül a szomszédodban az új mecset, akkor hogy fogsz anyázni!
2015. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igen értem én hogy ez így van és oké ám legyen...de negyedkor miéért kell 5 percig? :( Lemértem telefonnal és se több se kevesebb, 5 perc volt...

Nekem még az ébresztőm is rezgőre van csak állítva és arra is egyből felkelek,ahogy megrezzen szóval nem hiszem hogy valaha meg fogom szokni és nem ébredek fel rá.Meg mint mondtam tényleg brutál hangos.Életemben ilyen hangos templomot nem hallottam még.

2015. aug. 31. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!