Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tulajdonságai adottak...

Isten tulajdonságai adottak voltak, vagy maga alkotta meg?

Figyelt kérdés
És ha Isten csak olyat tesz, amit tenni akar, akkor miét olyan nagy baj, hogy önfejűnek mondjuk?
2015. szept. 12. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem adottak voltak, oliver clémet szerint, ezekből kell kiindulni, sőt a mindenhatóságának és a szeretetének a csúcsa, hogy többek között az embereknek is, adott választási lehetőséget és öntuadatot, amibe nem szólt és szól bele, ezzel megosztja a saját istenségét ("jogi" szinten) másokkal
2015. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi köze a szeretetnek ahhoz, hogy adott választási lehetőséget? És mit jelent az, hogy megosztotta az istenségét? Tudomásom szerint én nem vagyok mindenható.
2015. szept. 13. 12:07
 3/8 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


"Mi köze a szeretetnek ahhoz, hogy adott választási lehetőséget? És mit jelent az, hogy megosztotta az istenségét? Tudomásom szerint én nem vagyok mindenható."


A valasztasi lehetoseg azt jelenti hogy minim ket vagy tobb lehetoseged van, jelen esetben a szeretet ellenerteke a gyulolet vagy a nem szeretni jelzo. Ha nincs valasztasi lehetoseges nincs honnan tudd hogy az amit tapasztalsz az jo vagy rossz szamodra, egyben kijelentheto hogy robot modon elsz, igy hat amit kapsz az van, de nem tudod felulertekelni hogy az neked jo-e vagy sem. Leven hogy valasztasi lehetoseged van igy mar atertekelheted hogy az amit tapasztalsz milyen hatassal van rad.

Megosztotta "Istenseget" iras szerint hasonmasok es a tudas fajabol ettunk tehat hasonlo (csak hasonlo)tudassal es kepesseggel is rendelkezunk (illetve rendelkezhetunk- ez tollunk fugg - szellemi fejlodeshez viszonyitva). El kell fejeteni az "Isteni" megnevezest ez egy teves felfogas es nezet es ez olyan utra viszi a hivoket ami zsak utca. Teremtorol kellene beszelni es egyben mi is azok vagyunk, csak amig a mi alkotonk hatalmas tudassal rendelkezik addig mi napkozis tudasunkal paranyi alakotasokat viszunk vegbe, de mi is Teremtunk valos dolgokat.Amikor mi is elerjuk majd azt a szintet hogy konnyeden uralni tudunk minden ami korulottunk van legyen az elo vagy elettelen akkor elmondhatjuk hogy mindenhato Teremtok vagyunk.

2015. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha valakit tényleg érdekelnek a válaszok, ezeket olvasgassátok:

[link]

2015. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre igazából nem lehet válaszolni. A "tulajdonságok" ugyanis az emberi értelem által alkotott kategóriák. Isten viszont transzcendens, az emberi értelem által fel nem fogható. A régi atyák ebből kiindulva vezették le az ún. apofatikus teológiát. Ennek lényege az, hogy Isten pozitív állításokkal nem írható le, csak negatív állításokkal (tagadásokkal) írható körül: Isten megközelíthetetlen, határtalan, felfoghatatlan, teremtetlen stb...


Viszont ha úgy közelítjük meg a kérdést, hogy a tulajdonságok a lények lényegéből fakadnak, akkor a teremtetlen isteni lényegnek a tulajdonságai is teremtetlenek.

2015. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Leven hogy valasztasi lehetoseged van igy mar atertekelheted hogy az amit tapasztalsz milyen hatassal van rad."

És ettől miért szeret? Miért lenne olyan nagy baj, ha nem lenne választási lehetőségem?


"Viszont ha úgy közelítjük meg a kérdést, hogy a tulajdonságok a lények lényegéből fakadnak, akkor a teremtetlen isteni lényegnek a tulajdonságai is teremtetlenek."

Ez érthető.


Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 15. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseknek mi köze van az élethez? Isten Bibliában adott kijelentése életközpontú, és a mi javunkra szolgál. De az ilyen intellektuális fejtegetéseknek semmi értelme nincs. Mi változna az életedben, ha valamilyen választ kapnál a kérdésedre?


A Biblia úgy írja le Istent, mint feltétel nélkül szerető Atyát, gondoskodó anyát, jó pásztort, aki életét adja a juhokért, hűséges férjet, erős harcost, akinek van ereje bárkit megmenteni.


Azon kívül sok csodálatos tulajdonsága van Istennek, amelyeket az emberek irányába mutat (Dr. Linda Mintle: Letting Go of Worry c. könyvéből idézve:)

1. Semmi sem választhat el engem a szeretetétől (Rómaiak 8:35-39)

2. Hordozni fog életem minden napján (5 Mózes 1:31; Ézsaiás 46:3-4)

3. Dédelget és megbecsül engem (Ézsaiás 43:4)

4. Gyönyörködik bennem (Zsoltárok 149:4)

5. Elhalmoz a kegyelmével (Efezusiak 1:7-8)

6. Nem emlékszik a bűneimre és gonoszságomra (Zsidók 8:12)

7. Megbízható (Zsoltárok 9:10; 33:20-22)

8. Megtartja minden ígéretét nekem (Józsué 21:43-45)

9. Csak a legnagyobb jót akarja nekem (Zsoltárok 31:19)

10. Sosem fog hazudni nekem (Titusz 1:2)


A szüleink talán nem mindenben voltak ilyenek, és hajlamosak vagyunk Istenre is úgy nézni, mint a szüleinkre, de a fenti felsorolásból megtudhatjuk, hogy Isten sokkal jobb, mint a szüleink vagy a főnökeink voltak.

2015. szept. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Az ilyen kérdéseknek mi köze van az élethez? Isten Bibliában adott kijelentése életközpontú, és a mi javunkra szolgál."


Miben szolgálja a javunkat? Mennyivel lenne neked rosszabb, ha nem léteznél?


"De az ilyen intellektuális fejtegetéseknek semmi értelme nincs. Mi változna az életedben, ha valamilyen választ kapnál a kérdésedre?"


Szerintem neked kéne azt megmondanod, hogy min változtatna az, hogy megtudod az igazságot. Mert te magad is vallod, hogy nem érdekel az igazság.

2015. szept. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!