Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Sátán nem csak kitaláció...

Ha a Sátán nem csak kitaláció amit felhasznál az egyház, hogy lehet az, hogy Isten nem kötötte meg a kezét már a kezdeteknél?

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 10:53
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

...ha Isten megkötné a Sátán kezét, akkor nem létezhetne mozgás, nem létezhetne világ, tehát nem létezhetne a természet.

...

Miért is kötné meg Isten önmaga kezét?


A kultuszok titkos tárgya mindig is az elrejtezett és titokzatos volt - nem pedig a profán, a megnyilvánult.


Súr

2015. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Tauber György válasza:
Hát ugye az a helyzet, hogy mi térben és időben gondolkodunk, az Uristen meg éppen nincs térben és időben. Ezért a mi logikánk és az ő logikája más.
2015. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:

A kérdés lényege, amit már nekem is sokan feltettek, hogy van-e szabad akarat, vagy ha nincs akkor Isten miért hoz olyan helyzetbe, hogy eleve elbukjam. ( A Sátánt most zárjuk, ki, mert a Sátán csak Isten ellentettje. Nem Isten tagadása. Aki a Sátánt hiszi, hiszi Istent is. Aki a Sátánt nem hiszi, az attól Istent még hiheti.)

A kérdés eleve rossz.

Mi között választhatok? Jó és rossz között, vagy jó és nem jó között? Aki a jó és rossz között választ az azt választja, hogy két, egymással antagonista ellenmondásban levő dolog között választ, melyek egymást kizárják. Vagyis ebben az esetben ha a jót választom, akkor a rosszat eleve nem választottam, és viszont.

Ha viszont a választásom olyan, hogy a skála egyik végén van a jó, a másik végén van a rossz, és köztük akárhány fokozat létezhet a kevésbé jó és a majdnem rossz között, akkor igenis létezik a szabad akarat. És nincs az a hittudós, aki nekem bebizonyítja, hogy ha nem a legjobbat választottam, akkor Isten megbüntet. Nem, Isten csak figyelmeztet, és lehetőséget ad a javításra.

No ennyit a szabad akaratról.

2015. szept. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:

Meg kellene győződnöd arról, hogy a Biblia igaz: ugyanis a második felében egy sor előre leírt dolog megtörtént. Sátán már le van győzve mert az Úr Isten azért küldte Fiát emberként a világba: már a Paradicsomkertben megígérte, hogy le fogja győzni DE még türelemmel van!

Az Isten igazságtétele nem fog elmaradni: ezt is elolvashatod a Jelenések könyvében. Aki pedig az egyháziak közül nem áll a "helyzet magaslatán" azt nem kell irigyelni az utolsó ítéleten (ez is benne van a Bibliában).

2015. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Az A.) megoldás az, ami a Bibliában elhangzik, hogy engedelmes rabszolgákat akar, akik mindenkor az ő akarata szerint cselekednek. Ehhez NEM kell szabad akarat, a szabad akarat ebből a szempontból önmagában ellentétes Isten akaratával, semmi olyan nem sülhet ki belőle, ami Istennek jó. "


Olyan jól leleplezitek a bűnös kívánságaitokat. Szóval az a szabad, aki bűnt követ el... Nektek az a szabad akarat, kedves ateisták, ha bűnözhettek. Akkor ki is a felelős a sok bűnért a földön, ha Ti a bűnben való létet élvezitek?

Isten jelleme tökéletesen jó, efelé sodor minket minden pillanatban, mi pedig szabad akarattal ellentmondtahunk ennek a motivációnak. Ezért a bűn Isten hiánya. Nekem is szabad akaratom van, és most figyeljetek ateisták: szabad akarattal szeretnék Istennek élni, csak a jót tenni. Ha bűnt cselekszem, szolgának érzem magam. Ha Isten szerint élek, szabadnak érzem magam.

Szóval ha valaki olyan beteg,hogy a szabad akaratot arra szeretné használni, hogy bűnt kövessen el, szíve joga, de szerencsére az örökkévalóságot távol Istentől és tőlünk, sötétségben fogja eltölteni, ahol már csak bűn fog létezni. Össze lesztek zárva és kedvetekre bűnözhettek egymással, szabad akarattal. Mi pedig szintén szabad akarattal Istennel és Jézussal és egymással fogunk élni az új Földön, világosságban, melegben, áldásokban a csodálatos természettel. Bűn nélkül. Én most kijelentem és bizonyságot teszek, hogy szabad akarattal és szeretetből választottam Jézust, mert szeret engem és tetszik az Ő szeretete és igazsága.

2015. szept. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Tak ***** válasza:

Tegyük tisztába az alap fogalmakat:


nem létezik világosság sötétség nélkül,

nem létezik jó rossz nélkül,

nem létezik...


Az egyensúly minden esetben tökéletesen kiegyenlíti egymást,másként is fogalmazhaték,mégpedig:

amennyi jó történik a világban,annyi rossz is.


Tehát:a jó ereje pont akkora,mint a gonoszé.

2015. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!