Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban jóságos a keresztény...

Valóban jóságos a keresztény Isten?

Figyelt kérdés

Amennyire én tudom, a Bibliában két lehetséges kimenetele van az életnek. Vagy Mennyország, vagy Pokol.


Ezzel ellentétben a történet egy olyan Istent jelenít meg előttünk, aki úgy szereti az összes gyermekét, mint a legjobb szülő, és szereti őket akkor is, amikor azok bűnt követnek el, vagy éppen őt magát, mint atyát elutasítják.


Most akinek van gyereke az gondoljon bele: Ha a kamasz fia/lánya meg akarná őt tagadni, hagyná, hogy csak úgy lelépjen és az utca "pokla" feleméssze? Egy egészséges szülő nem hagyná ezt, akárhogy sérti meg őt a saját gyermeke aki még éretlen. Lehet, hogy a gyerek utána napokig nem áll szóba a szüleivel, mégsem "kárhozik el". Akkor sem, ha sosem kér bocsánatot.


Elvileg az Istentagadás önmagában is elég bűn, nem kell mellé mást is elkövetni, hogy a pokolra kerüljön az ember. A példa kedvéért tegyük fel, hogy én felnőttként szakítom meg a szüleimmel a kapcsolatot és nem valami kamaszos ostobaságból, ebben az esetben jogos, hogy ha a szüleim megsértődnek, és nem kívánnak többet fogadni a szülői ház "mennyországában" Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy ebben a példában én teljesen tisztában lehetek azzal, hogy kik a szüleim, és nem egy könyv alapján tanította meg nekem egy mosolygós bácsi. Azért lényeges különbség!


És ha már könyvek: Számtalan könyv hívatott választ adni arra a kérdésre, hogy ki az én mennyei atyám. Ám ha a sok közül rossz könyvnek hiszek, akkor az igazi atyát megtagadtam és a következmény elkerülhetetlen. Olyan ez, mint egy lottó. Van vagy 100-féle vallás a világban, de csak egy jó megoldás létezik. Azt hiszem ez rosszabb, mint az orosz rulett. Jóságos az az Isten, aki ilyen játékot játszik velünk?


És így a végén hadd térjek ki magára a Mennyországra. Kikkel találkozhatunk a Mennyországban? Tegyük fel, hogy egy ateista családból egyvalaki megtér, ám bárhogy imádkozik, a család többi tagja nem követi ezen az úton. Bármilyen tökéletes is maga a Mennyország, lehet boldog valaki egy örökkévalóságon keresztül a családja nélkül?


2015. okt. 22. 23:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Valóban nem az.
2015. okt. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Hogyne lenne jóságos. Te meg túl sokat spekulálsz hülyeségeken. Legyél jó ember, aztán kész.
2015. okt. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Keresztény Isten"?


micsoda megosztó tanítást csinálnak némelyek.

Isten nem keresztény, az emberek lehetnek keresztény élettel rendelkezők, ami azt jelenti, hogy Jézus példájára élik az életüket, és mutatnak imádatot be neki.

2015. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Elég csak szétnézni a világban, hogy az ember lássa, hogy mennyire jóságos is a mi nagyszerű Istenünk.

Sajnos a keresztyéneknek nem igazán van szemük, hogy lássák a dolgokat.

2015. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Istentől azt kapod, amit megérdemelsz. Hogy szerinted ez másképp van, az egy dolog. Tetszik, nem tetszik, nem te vagy a nyeregben, és ha ezt nem akarod felfogni, akkor csak szívatni fog. :)
2015. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

#5


Gondolom a minden évben százezrével legyilkolt vagy éhhalált haló gyerekek is mocskos kis férgek, akik megérdemlik a sorsukat szerte a világon.


És még ti nevezitek magatokat a jó oldalnak?

2015. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Aha, mi.
2015. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

# 7


Ekkora cinizmust! Ez aztán a jézusi hozzáállás! Kösz, de inkább nem kérek a „jó oldalból”, ha ilyen fafejű madárijesztők tartoznak oda, mint te meg a hozzád hasonlók.

2015. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen, ez Isten oldala.

Nem véletlenül állok a másik térfélen.

2015. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

a Teremtőnek nem kellene magyarázkodni, ennek ellenére elmondja mi miért történik,

ha valaki ezt nem tudja megérteni, akkor annak hiába a szó cséplése....

2015. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!