Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban jóságos a keresztény...

Valóban jóságos a keresztény Isten?

Figyelt kérdés

Amennyire én tudom, a Bibliában két lehetséges kimenetele van az életnek. Vagy Mennyország, vagy Pokol.


Ezzel ellentétben a történet egy olyan Istent jelenít meg előttünk, aki úgy szereti az összes gyermekét, mint a legjobb szülő, és szereti őket akkor is, amikor azok bűnt követnek el, vagy éppen őt magát, mint atyát elutasítják.


Most akinek van gyereke az gondoljon bele: Ha a kamasz fia/lánya meg akarná őt tagadni, hagyná, hogy csak úgy lelépjen és az utca "pokla" feleméssze? Egy egészséges szülő nem hagyná ezt, akárhogy sérti meg őt a saját gyermeke aki még éretlen. Lehet, hogy a gyerek utána napokig nem áll szóba a szüleivel, mégsem "kárhozik el". Akkor sem, ha sosem kér bocsánatot.


Elvileg az Istentagadás önmagában is elég bűn, nem kell mellé mást is elkövetni, hogy a pokolra kerüljön az ember. A példa kedvéért tegyük fel, hogy én felnőttként szakítom meg a szüleimmel a kapcsolatot és nem valami kamaszos ostobaságból, ebben az esetben jogos, hogy ha a szüleim megsértődnek, és nem kívánnak többet fogadni a szülői ház "mennyországában" Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy ebben a példában én teljesen tisztában lehetek azzal, hogy kik a szüleim, és nem egy könyv alapján tanította meg nekem egy mosolygós bácsi. Azért lényeges különbség!


És ha már könyvek: Számtalan könyv hívatott választ adni arra a kérdésre, hogy ki az én mennyei atyám. Ám ha a sok közül rossz könyvnek hiszek, akkor az igazi atyát megtagadtam és a következmény elkerülhetetlen. Olyan ez, mint egy lottó. Van vagy 100-féle vallás a világban, de csak egy jó megoldás létezik. Azt hiszem ez rosszabb, mint az orosz rulett. Jóságos az az Isten, aki ilyen játékot játszik velünk?


És így a végén hadd térjek ki magára a Mennyországra. Kikkel találkozhatunk a Mennyországban? Tegyük fel, hogy egy ateista családból egyvalaki megtér, ám bárhogy imádkozik, a család többi tagja nem követi ezen az úton. Bármilyen tökéletes is maga a Mennyország, lehet boldog valaki egy örökkévalóságon keresztül a családja nélkül?


2015. okt. 22. 23:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

„Hát igen, ez Isten oldala.”


Nem, ez nem Isten oldala. Ez a hipokriták oldala. Azoké, akik el akarják hitetni magukkal és a világgal, hogy Isten oldalán állnak. Ők csak a lelkiismeretüket próbálják megnyugtatni azzal, hogy néha szóval illetik a kételkedőket.


-----


Kérdező!


Azt nem tudom, hogy Isten milyen tulajdonságokkal rendelkezik, és hogy egyáltalán létezik-e, de kételkedés nélkül ki merem jelenteni, hogy nem ő játszik velünk „ilyen játékot”, hanem az emberi fantázia.

2015. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt hogy érted?
2015. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

A Biblia egy emberek által alkotott bálvány, egy eszköz, amivel uralkodhatnak a tudatlan tömegeken. Honnan veszem ezt? Hát onnan, hogy évszázadokon keresztül ezt tették a Biblia megalkotása után. A szeretet Istenének nevében (tényeleg Jehova lenne a szeretet Istene? Nem hinném...)öltek, kínoztak, nyomorgattak milliókat, a Bibliát lebegtetve ürügykén, mivel az Isten szava és ez Isten akarata. Mi bizonyítja ezt? Hát le van írva a Bibliában, hogy az Isten szava. Logikus nem? :) Ezek tények, ez történelem. Bár máshogy lett volna.


Azért nyomokban fellelhető hasznos anyag is a Bibliában, pl: Jézus példabeszédei, de a többi tóra maszlag az mind kuka. Egy hamis erőszakos "isten" értelmetlen bálványozása, mely félelmen és alárendeltségen alapul. Ennek köze sincs az igazi Istenhez, a szeretet Istenéhez.


Szabad akaratot kaptál ebben a világban, a lelked örökkévaló, nincs olyan, hogy egy ilyen, vagy olyan bűn miatt az örök pokolra jutsz. Akkor inkább le sem születnének a lelkek földi emberek testébe, hiszen tudatlanságunkban bármi olyasmit elkövethetnénk, amiért a "szeretet istene", aki szabad akarattal "áldott" meg minket, az örökkévaló szenvedésre kárhoztatna minket. Nem logikus, hazudik, aki azt állítja, hogy így lenne.


Istent ne a világban keresd, vallásokban, könyvekben, papok, gyülekezetek tanításaiban. "Bennetek lakozik", magadban kell keresni, kövesd a szeretetet és meg fogod találni.


Sok sikert!

2015. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

„Utolsó, ezt hogy érted?”


Úgy, ahogy írtam. A hozzád hasonló hipokritáknak semmi közük nincs Istenhez, tehát nem mondhatjuk róluk azt, hogy az „isteni oldalt” képviselik.


Az olyanokat, mint te, nem érdekli sem a keresztényi elv, sem mások tragédiája, csak azért állnak ki a „mennybéli” mellett, hogy megnyugtassák a lelküket, és védve érezzék magukat a sorscsapásokkal (vagy az istencsapásokkal) szemben.

2015. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az Isten jó.
2016. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!