Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten velünk, ki lehet...

Ha Isten velünk, ki lehet ellenünk?

Figyelt kérdés
Ezt mindkét fél kérdezheti!Mindkettő istentisztelő,-félő,-hívő!Melyik oldalra áll Isten?
2010. márc. 18. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez a mondás eredetileg a Bibliában szerepel Pál levelei között. A római gyülekezetnek írt levél 8.fejezetében a 31.versben található.

Ugyan árthat-e nekünk valaki, ha Isten velünk van?

Nem azt kell eldönteni, hogy kinek az oldalára áll, mert ha valaki mellett Ő áll (kölcsönös szeretetről lévén szó), ott nincs potenciális "ellenfél".

Ha két hívőre vonatkoztatva tetted föl a kérdésed, ott nem lehet szó arról, hogy valakinek az oldlára áll a másik rovására. Ez a bibliavers nem erről szól.

2010. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a hangsúly a "ha"-n van.
2010. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Azt hiszem értem mire akarsz kilyukadni.

Mert miért is ne fordulhatna elő, hogy két hívő összeakasztja a bajúszát... kinek fog Isten igazat adni?

Valószínű egyiknek se.

Hanem mindkettőt alázatra és szelídségre inti, míg mindkettő enged a maga igazából és így jutnak békességre.

2010. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól értem a kérdést te arra gondolsz jehova tanui magukat tartják az igaz hit képviselőjének, a katolikusok megint magukat, HIT gyüli megint magát, az iszlám szintén, és akkor most kivel van az Isten. Nos ezt itt nem tudjuk eldönteni, mert én azt mondom azokkal van akik Jézus váltsághalálát elfogadták, és ezért Isten lelke (szelleme) újjá szülte őket. De a te szempontodbol csak egy vélemény a sok közül. De az biztos, akivel Isten van, annak senki sem árthat. Ez nem azt jelenti, nem lehet megölni, megalázni, vagy bármi egyéb, ez azt jelenti, akivel az Isten van, annak ezek a dolgok sem áértanak. Például Jézus. Hiába feszítették keresztre, alázták és gyílkolták meg, Isten feltámasztotta a halottak közül, ma is él, és minden hatalom nálla van, és azoknak, akik megölték, megalázták, stb, majd meg kell álljhanak elötte. Én személy szerint nem lennék Kajafás főpap helyében, mikor felismeri, az élő Istent, akit neki szolgálnia kellet volna, keresztre feszíttette, ráadásul teljesen tisztességtelen módon. Mert a Mózesi törvények sokaságát kellet áthágnia ahhoz, hogy ezt megtehesse.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha Isten mindenkit egyformán szeret, hogy állhat egyik vagy másik oldalra??!


Akkor mégse szeret mindenkit? Vagy hogy van ez?

2010. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!14.05,bár csak így történne mindig!
2010. márc. 18. 14:37
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
kedves kérdező/kommentelők ha Isten velünk van, akkor 100%, hogy sátán, és az ő világa ellenünk van, csakúgy a démonok is. képesek elérni, hogy emiatt az emberek is ellenünk legyenek. egyeseknek még a családjuk is ellene fordul. erre figyelmeztetett Jézus minket.
2010. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

16:16-os


Van igazság abban amit mondasz, ezért pontosítanám a kérdésben lévő igét, egy másik igével:

Zsid 13,6 - Ezért bizalommal mondhatjuk: Az Úr oltalmaz engem, nem félek. Ember mit árthat énnekem?


Nyilván minden ami gonosz ellene van a jónak, de ártani árthat-e neki?! ...

2010. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy Isten bármelyik oldalra is áll.

Illetve a kommunizmusban volt ez használatos jelszó, a rendszerellenesek kiszűrésére (pl a vallásosok), Aki nem velünk, az ellenünk. De a kommunizmus elmúlt rég. És ennek a jelszónak sincs sok értelme ma már,hogy cimkézzünk ki velünk, ki ellenünk. Persze sok szekta nem tud szabadulni és ezt harsogja, nyakra főre. De szerintem Isten és Jézus sem cimkézi az embereket: ki velünk, ki ellenünk.

2010. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Ahogyan az első válaszadó írta ez idézet Pál apostol Rómabeliekhez írt levele 8. fejezetéből. Ahhoz, hogy korrektül értsük mit jelent pontosan ismerünk kell a szövegkörnyezetet is. A korábbi reklamálók miatt most nem idézem be csupán linket teszek: [link]

Ezt elolvasva egyértelmű, hogy ez a mondat az üdvösségért folytatott küzdelemről szól, vagyis arról, hogy Isten megvédi az Ő gyermekeit Sátán minden támadásától, legyen az lelki, vagy akár testi (lásd üldöztetés, mártíromság), Isten nem hagyja, hogy bárki kiessen az üdvösségből, aki Őt válaztotta.


Üdv: Péter

2010. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!