Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne az emberiséggel,...

Mi történne az emberiséggel, ha megdönthetetlen bizonyíték születne arra, hogy az egyik vallás istene létezik, él, van?

Figyelt kérdés
Hogyan hatna a többi vallás jövőjére?
2010. márc. 22. 12:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Hidegen hagyna a hír, legfeljebb megnézném a naptárt, hogy nem április 1. van-e ;-)

Azért egy kedves idézetemet még hagy tegyem be ide, azzal kapcsolatosan, hogy Isten beszédét hogyan igazolja az, hogy egyetlen esetben sem találkozunk meghiúsult jövendöléssel. Isten egyik fontos tulajdonsága ugyanis, hogy előre ismer, teljes biztonsággal, a jövőre vonatkozó kijelentései pedig tökéletesek és biztosak. Blaise Pascal, a XVII. századi francia természettudós és keresztény gondolkodó felismerte ennek a bizonyságnak a jelentőségét. Így ír: "Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert azt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról... Ha soha, semmi módon nem hallottam volna beszélni a Messiásról, a világ sorának ily csodálatos és nagyszámú beteljesült megjövendölése után mégis megérteném, hogy Istentől való dolog ez." (Blaise Pascal: Gondolatok, a 639. és 734. töredék)


Üdv. Péter

2010. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
pál nemesebblelkűeknek nevezte a bereaiakat, mivel "gondosan viszgálták, hogy vajon úgy vannak-e azok a dolgok" habakukkot sem fedte meg Isten a kérdéseiért, és Jónást sem fedte meg haragból, amiért lázongott. bizony, nekünk is lehetnek kétségeink, és az a legveszélyesebb, ha ezekre nem kapunk választ.
2010. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Péter!

Ha azt írná az újság, hogy a keresztények/zsidók Istene létezik, azt úgy elhinnéd, mint a sicc, de ha Manitu lenne, akkor már néznéd, nem járatják-e bolondot veled? Hát hol itt a más vallását tiszteletben tartom elv?

Az meg, aki azt írta, minden vallás ugyanazt az istent követi, elgondolkodhatna egy kicsit! Politeizmus, hahó! Nem csak teremtő istenek vannak. Igen, azt mondom, vannak! Én ugyanis tiszteletben tartom az ókori görög, viking, kelta, indián és egyéb vallások követőit is.

2010. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

Kedves utolsó!


A más vallását tiszteletben tartom elv nem azt jelenti, hogy feltétel nélkül elhiszem, hogy léteznek a görög, római és indián istenek. Úgy gondolom ezt nem is várja el senki. Ennek az elvnek a gyakorlati megvalósítását Jézus Krisztus nevezetes mondatával tudom legjobban érzékeltetni:

"Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal" (Mt 7,12) vagy

"Amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal." (Lk 6,31)


Üdv. Péter

2010. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 Isten van és 1 Jézus Krisztus, csak ezt az egyet könyveli el mindenki a sajátjának. Tehát ha kiderül van Isten, akkor az pont úgy a Jehovák, katolikusok és stb vallások Istene, mivel ezek a vallások a Biblián alapszanak. És abban 1 Isten szerepel. Sőt szerintem a muzulmánok Istene is ugyanaz az Isten.

Buddha és Gandhi meg legjobb tudomásom szerint nem istenek voltak.


Úgyhogy igazán semmi nem történik, mert ha kiderül, hogy ő Isten úgyis lesznek akik elismerik és lesznek akik nem.

Gondolj arra mi történt Jézussal. Szerintem a zsidók még azt sem ismerik el, hogy zsidó volt egyáltalán, nemhogy a többit.

2010. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%

Egyesek örülnének, a többség kétségbe esne.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, ha nem a keresztények/zsidók/muzulmámok istene lenne az.
2010. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Rendben van, játszok veled! Ha kiderűlne, az az Isten akiben én hiszek nem létezik, és a Biblia csak egy könyv, én teljesen kétségbe esnék. Mert egy remény nélküli világban kellene egy teljesen értelmetlen életet élnem. Sőt, az nem is lenne élet, csak létezés ideig óráig, és várnám a semmit, ami majd eljön.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Énis abban hiszek, hogy mindegy hány vallás van, Isten ugyanaz és nem számít, hogy milyen módon jutunk el hozzá.

Viszont egy előnye lenne ennek: a fanatikusok kétségbe esnének és tömegével öngyilkosságot követnének el, tehát legalább megtisztulna olyanoktól a világ, akik a leginkább szűklátókörűek és a legtávolabb járnak Istentől. Továbbá enyhítene a Föld túlnépesedési problémáin is...

De biztosan lennének olyanok is, akik a saját vallásukat fanatizálnák továbbra is, és "naugye megmondtam, hogy ez azt jelenti, hogy..." típusú mondatokkal letudnák az egészet...

2010. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ha a jóistenke nélkül értelmetlen neked az élet akkor nagyon tudlak sajnálni....
2010. márc. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!