Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény értékrendet vallók...

Keresztény értékrendet vallók miért tartjátok ördögtől valónak a jóslást, álomfejtést és az asztrológiát?

Figyelt kérdés

#tiltás #babonaság #hivatkozási alap
2015. dec. 21. 00:02
1 2 3
 11/26 gorogeto válasza:
Ez mind sátán müve.Eltériteni istentől az embereket.Valaki szélhámoságból,pénzszerzés céljábol.Valaki pedig ténleg ért hozzá mely sátáni,démoni.Ez veszéjes.Még jóslás céljábol is.Kerülni kell.Istennek semmi köze a mai álomfetéjhez.A multban viszont volt.Ma hittel és cselekvésel kell élnünk.Egyértemü bizonyitékok vannak a biblia igazára és alkotójára.Keresétek az egyedüli igaz istent,kinek neve van.Melyet most nem iriok ide le.
2015. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Tőlem ilyet nem hallhattál. Amúgy szerintem nem mind csaló. Aki pénzért csinálja az gyanús. Volt egy jós a seuso ügyben, egész jól elmondott dolgokat, de a végén megölték. Ezért nem szeretik az igazi jósokat, álomfejtőket, mert tudás van náluk, és akkor kiderülnek dolgok. Az igazi jósok bújkálnak, nem kérkednek ezzel. (Nekem is bújkálnom kell, mert mindent tudok, és félek, hogy megölnek. Amúgy nem.)

Persze jöhetnek nekem, hogy az nem Istentől van, de erre azt mondom: lónak a f...ülét! Szerintem minden embernek képesnek kéne lenni arra, hogy meghallja Isten hangját bármikor, kérdezz-felelek módon. A bűnügyeknél miért látókhoz megy a rendőrség, és miért nem keresztényekhez?

Azért, mert a vallás kiírtotta az emberekből az Istenismeretet. Nagyjából ilyesmi. A tévedés jogát fenntartom, és különben is, a te anyádat. :-)


[link]

2015. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Stewie Griffin(real) ***** válasza:

A válsz igen egyszerű: egyik keresztény sem tartja ördögtől valónak, pusztán a régi korokban elterjedt vallások háborújának részeként a "sötét középkor"-ban tartották annak. (nem a nap hiánya miatt volt sötét) Amúgy nem létező igen erős átverés szagot árasztó fogalmakat nem szabadna csak semminek tartani.


Nem mellesleg ezeknek a marhaságoknak (főleg az sztrológiának) az egyik központi pillére volt a geocentrikus világkép. Ezt már Galilei megcáfolta 1610-ben , amikor felfedezett a Jupiter holdjai közül 4-et. Na semmi baj, 1-2 évszázad múlva (amikor már nem csak feltételezés, hanem szilárd tény lett a heliocentrikus világkép) szépen hozzá igazították az asztrológiát és a jóslás "tudományát" a tényekhez <-- na bravo :-) . Ezt nem ördögtől valónak, inkább csak simán baromságnak nevezném.

2015. dec. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Stewie Griffin(real) ***** válasza:

Na jó... Én kérek elnézést. Olvasva a 13-as hozzá szólást a "sötét középkor" helyenként még tart. Gondolom Te azt is elhiszed 13-as, hogy Jézus Krisztus december 24-én este született... Akkor véletlenül sem amiatt tartják ezt az ünnepet 24-én, mert akkor van az egyik legnagyobb pogány ünnep a "Legyőzhetetlen Nap" ünnepe ugye?


Na mindegy. Elnézést az OFF-ért, de hülyeség ezen fokát már nehéz válasz nélkül hagyni.

2015. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Stewie Griffin(real) ***** válasza:
Bocsi, tévedni emberi dolog. a 11-es hozzá szólásra gondoltam.
2015. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Egyes keresztények elfogadják az asztrológiát, más keresztények nem. A kérdésedben van egy hamis állítás, vagyis csapda reá válaszolni.

És a nem keresztények, sőt ateisták között is vannak, akik hisznek ezekben és olyanok is, akik nem hisznek.

Az asztrológiáról egyértelműen bebizonyosodott, hogy hamis, téves elmélet. Mert ha annyira kifinomult és precíz elmélet lett volna, nem csillagászoknak kellett volna az Uránuszt és a Neptunuszt felfedezni, hanem az asztrológusoknak a horoszkóp szabályszerű rendszeres hibái alapján. Az álomfejtés viszont tudományosan megalapozott, de nem az álmoskönyvek adják az alapot, hanem nagyon mély és alapos pszichiátriai vizsgálatok. A jóslás fogalma énszerintem nagyon homályos. Pl. jóslás-e, ha azt mondom, hogy a kezemben tartott kődarab le fog esni, ha elengedem?

2015. dec. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%
Mindent ördögtől valónak tartanak,amit nem ők tanítanak! Szerencsére a keresztények ma már nem élet-halál urai,mert sokan végeznénk a kínzókamráikban,vagy a máglyáikon!
2015. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17


„Mindent ördögtől valónak tartanak,amit nem ők tanítanak! Szerencsére a keresztények ma már nem élet-halál urai,mert sokan végeznénk a kínzókamráikban,vagy a máglyáikon!”


Az ateisták mindent fejlődésellenesnek ítélnek, amit nem Marx talált ki! Szerencsére az ateisták ma már nem élet-halál urai (biztos?), mert sokan végeznénk a gulag táboraikban, vagy kínzópincéikben!


Remélem mindenki érti a hasonlatot.

(bírom az ilyen féliskolázottak okoskodását)

2015. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Tevion12 válasza:
A különböző vallások és egyházak sokmindent tiltanak amire nem adnak, vagy érthetetlen módon válaszolnak csak. Ahhoz viszont nem kell még vallásosnak sem lenni, hogy az ember megértse, hogy amit pénzért kapsz, azt nem kapod, hanem veszed. A boldogság, szeretet és ehhez hasonló dolgokat nem lehet venni. Ha valaki még is ezt árulja, az bizony hamis.... A hamis ember pedig bánt, és nem akar jót, csak pénzt. Ha az ember magába néz, akkor tisztán látja, mi az ami helyes, és mi ami nem. Persze sokan látják, de másképp könnyebb. A vallások megpróbálják megóvni a híveiket a hamis élettől, csak sokszor nem egyértelmű az ok, de többnyire mindig van.
2015. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha olyan iskolázott vagy,akkor azt is tudnod kellene,hogy előbb gyilkoltak Isten nevében,mint amire hivatkozol,és még csak megbecsülni sem lehet az áldozatok számát! A II.világháborúban a keresztények hány embert öltek a tábori lelkészek által megáldott fegyverekkel,akinek más volt a vallása,hogy ne csak a keresztes hadjáratokról beszéljünk. Tanult ember lévén azt is tudhatod,hogy az 56-os megtorlásokat is hívők,főként zsidók végezték,és nem kell a múltba menni ahhoz hogy lássuk, hogy mire képesek a hívők ha hatalomra kerülnek,mert látjuk mi történik Szíriában. Nálunk is pap került a kormányba,és kötelező lett a hittan vagy az egyházi erkölcstan oktatása.
2015. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!