Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hozzáértők! Saját magam...

Hosszúhajú kérdése:

Hozzáértők! Saját magam kezdtem el tanulni az asztrológiát már régen, de van egy dolog, amit nem tudok megfejteni. Ha ikerek születnek kb csak egy perc különbséggel - akkor sok esetben miért teljesen más az életútjuk? és a haláluk időpontja is.

Figyelt kérdés

nyilván nem az az egy perc számít, én sem tudom pont percre pontosan csak kb a születésem, de nyilván nem lesz valami egész más belőle, ha esetleg egy percet tévedek.

Most lehet azzal jönni, hogy a horoszkóp csak hajlandóságokat, lehetőségeket jelez, de miért van hogy egyiknek semmi tehetsége a matekhoz, és semmi lehetősége, a másik meg matek zseni tele lehetőségekkel?

Ugyanaz a horoszkóp hogy mutathatja egyszerre a nagy tehetséget, meg a nullát és a sok lehetőséget, meg a semmit egyszerre? ez paradox, nem?



2014. ápr. 14. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A saját részed leszűröd belőle vagy hagyod a fenébe. Van benne igazság is de nem is pontos teljesen.
2014. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak egy példa az akárhány közül arra, hogy miért butaság az asztrológia. Szó szerint bármit rá lehet húzni bárkire, ha az ember hisz benne.
2014. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
nem tartom butaságnak a személyre szabott és pontos horoszkópokat, mert ha például nem ikertestvérek esetén nézem, hanem egyke embereket - pl saját magam, akkor nagyon jól fedik a valóságot, valóban ahhoz van érzékem, amit a horoszkóp jelez, valóban ahhoz vagy tök hülye, amit jelez. És ahogy visszanézem az eddigi életemet, tényleg akkor voltam beteg, amikorra azt datálta, és akkor jött kiugrási lehetőség is, amikorra jelezte - és azt utólag állapítottam meg, nem előre szuggeráltam be.
2014. ápr. 14. 17:10
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
3-as, te is a Forer-hatás és a cold reading áldozatául estél. Csak ezt sajnos nem tudhatod, mivel áldozatául estél. Szerintem nézz utána az általam említett dolgoknak.
2014. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
tudom mit jelent a Forer hatás. Csak az nem visszafele utal, amikor egy hatás már bizonyíthatóan bekövetkezett. Ha én megmondom mikor voltál beteg, hány éves voltál mikor tesód született... - az nem Forer hatás. Az tény.
2014. ápr. 14. 23:06
 6/25 anonim válasza:

Hát szerintem a horoszkóp egy nagy hülyeség (magánvélemény) . 3 ikrem van egypetéjűek vagyunk, szóval ikres példának itt vagyunk mi . Nagyon hasonlítunk, szinte mindenki kever minket . Az első ikrem 12:03 kor , én 12:04 kor, a3. 12:06-kor , a 4. 12:13. kor született. De a perceknek semmi értelme. A 12:03-as nagyon hasonlít rám, ugyanazokban vagyunk jók, a 12:06-ost és a 12:13-ast inkább a művészetek érdeklik. DE viszont a természetünk nagyon hasonlít.


A horoszkópról annyit , amit az egyik előző is mondott: elolvassa az ember , kezd kutatni a saját tulajdonságai között, és simán magára formálja a hallottakat. És el is hitte. Így van megcsinálva. Higgyen benne a sok befolyásolható ember...

2014. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

szia 6-os, de örülök neked, végre egy autentikus vélemény. van egy kérdésem: az életutatok mennyire volt eddig hasonló? pl: egyforma suli, egyforma szakpárral, nagy betegség vagy baleset egyszerre, nagy szakítás, vagy összejövés, ugyanaz az oklevél...

nagyon felkeltette a hozzászólásod az érdeklődésemet.

2014. ápr. 15. 16:36
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

>végre egy autentikus vélemény


Ez rossz hozzáállás. Egyes emberek példái alapján a lehető legrosszabb következtetéseket lehet levonni. Ez, az anekdotikus bizonyítás az egyik alappillére az ezotériának.

Ne értsetek félre, jókat mond a hatos, de nem jó az oka: nem azért kéne hülyeségnek tartania a horoszkópot, mert nekik pont "nem jött be", mert az csak egyetlen szem adat, amiből nem lehet levonni következtetést.

Mindig a lehető legnagyobb csoportokon kell vizsgálni az ilyesmit. És biztosíthatlak, hogy semmi kimutatható horoszkóp-hatás nem létezik, ha korrekt módon vizsgálod.

2014. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
ez nem paradox hanem a kognitív disszonancia
2014. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
annyira imádom, hogy jöttök mind a nagy latin kifejezésekkel, amiket nagyon is értek, mert évekig tanultam a fősulin pszichológiát, csak épp a kérdés legeslegelső magyar szavát nem tudjátok agyilag felfogni: HOZZÁÉRTŐK!
2014. ápr. 15. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!