Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia szerint Isten...

Ha a Biblia szerint Isten utálja a képmásokat, bálványokat akkor katolikusok miért használják őket?

Figyelt kérdés

Olvastam aBibliát elég egyértelműen leìrja...szinte minden könyvben elhangzik.


Nem kötekedni akarok csak érdekel .



2016. jan. 24. 16:44
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
78%

"Itt a parancsolat két részből áll.Tehát ha magától a bálványimádástól eltekintünk,akkor sem szabadna eleve még csak készíteni sem ilyeneket.A Katolikus tízparancsolatból ez a rész hiányzik.

Na most akkor mi van? egyszerűen kihagyták,mert úgy tartotta érdekük?"


Akkor vedd a fáradtságot légyszíves és nyiss fel egy katolikus Bibliát, vagy keress rá az interneten és nézd meg szépen, hogy ez a rész nincs kihagyva a katolikus fordításokból, hanem ugyanúgy benne van. És ne terjessz légyszíves valótlanságokat.

2016. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 szp72 ***** válasza:
84%

A történelem folyamán volt olyan keresztény üldözés, hogy csak azt hagyták életben, aki leköpött egy feszületet vagy megtaposott egy Jézus képet. Aki erre nem volt hajlandó arra keresztrefeszítés várt.

Gondolom az itt kommentelők többsége vígan leköpte volna. Mert ugye minden kép szükségszerűen bálvány ha szimbolikus cselekményre használjuk.


Jó volna ha kritikusok felfognák végre, hogy a katolikusok nem a képeket imádják, hanem azt akit ábrázol (már ha Krisztusól van szó). A kép pusztán csak egy jelképes-játékos emlékeztető. Ha megcsókolok egy feszületet az nem a faragványnak szól, hanem annak akit ábrázol, ha pedig leköpöm a képét az sem a papírnak szól, hanem akit ábrázol. Ha letérdelek egy feszület előtt nem a feszületet imádom, hanem akit ábrázol, akit keresztre feszítettek értem. A feszület pusztán csak emlékeztető, tényeket felidéző és tudatosító eszköz.


Senki nem gondolja, hogy a feszület maga az Isten. Aki mégis ezt állítja rólunk az hazudik és hazugságot terjeszt, ami viszont tényleg bűn.

2016. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 szp72 ***** válasza:
Ott van a rézkígyó esete. Aki felnézett rá megmenekült. Imádták Mózesék a rézkígyót? Nem, hanem eme jelképes cselekedet által ismerték be bűneiket. Ha netalán térden állva néztek a rézkígyóra az már bálványimádás? Nem, ha a térdenállásuk nem a rézkígyónak szólt hanem az Istennek. Térden állni nem bűn, részkígyóra nézni nem bűn, akkor mitől bűn ha térdenállva imádkozok egy feszületre nézve.
2016. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Egy másik történet is eszembe jutott:


2 Mózes 32


'Ez a te istened, Izráel, aki kihozott Egyiptom földjéről - nem új istent készítettek, hanem a régit személyesítették meg



'majd kihirdette Áron, hogy holnap az ÚR ünnepe lesz. '

Még mindig az ÚRat ünnepelték, semmi rosszat nem találtak benne, hiszen nem a szobrot imádták, hanem akit megszemélyesítettek vele


NA ez az 'apró' félreértés akkor 3000 ember életébe került.

2016. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 homo ludensz ***** válasza:
Némelyik hozzászóló idecitálja a fél Bibliát hogy bizonygassa az igazát pro vagy kontra. Többet érne ha a saját gondolatait írná le és igyekezne meggyőzni a másik felet. Voltam a Meteórákon lévő kolostorban és láttam több száz éves ikonokat amit nagy becsben tartottak még (vakuzni sem lehetett). Nem vagyok paroszláv hívő de tiszteltem az ikont és azt is akit ábrázolt. Semmi bálványimádást én nem éreztem pedig zsúfolásig telítve volt a kolostor. Azt viszont visszásnak tartom hogy boldog boldogtalan csókolgatja,nyalogatja sorban s szakadatlanul a kegytárgyakat. Feszületet vagy a papi méltóságot jelképező gyűrűt akár a pápa kezén is.
2016. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Sanyji ***** válasza:

Tisztelt homo ludensz!


A Biblia igaz, hisz Isten szava, ezért csakis ehhez tudunk viszonyítani az igazság fényében. Persze gyakran kiforgatják az emberek, rosszul értelmezik, a saját nézőpontjuknak megfelelően.

Mózes2. könyve 20,4:Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

20,5:Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


Ha Isten ezt mondja, én neki hiszek. Isten Igaz. De igazak-e az emberek saját gondolatai, képzelgései az egyetlen valósággal kapcsolatban?

2016. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne úgy nézzenek ki a templomaik, mint a fehérre meszelt sírok.
2016. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

"Akkor vedd a fáradtságot légyszíves és nyiss fel egy katolikus Bibliát, vagy keress rá az interneten és nézd meg szépen, hogy ez a rész nincs kihagyva a katolikus fordításokból, hanem ugyanúgy benne van. És ne terjessz légyszíves valótlanságokat."


Ezek szerint nem értetted meg amiről írtam.Ezért,hogy ne terjesszek valótlanságokat,szerinted ami itt szerepel a héber,ortodox,protestáns fordításokban,az mind hibás fordítás,és a katolikus a helyes?


[link]

2016. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Én elismerem, illetve nekem is úgy tűnik, hogy vannak meglehetősen gyerekes és felesleges katolikus népszokások, de ami gyerekes és a felesleges az még nem feltétlenül bűnös."


Nem mondtam,hogy bűnös,vagy rossz amit tesztek,igazából csak megmosolyogtató.Én csak azt mondtam,hogy akiben valóban benne van Isten,az tudja,hogy "gyerekes és felesleges",hogy a te szavaiddal éljek.

2016. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
Bassza meg a vallás talán isten segít mikor éhező gyerekek háborúban rekedtek család nélkül , vagy árván nősz fel? és valaki mindig beléd rúg? há milyen isten ez , megmondom isten nincs csak olyan emberek akik gonoszak vagy jók és azt minden ember el dönti melyik lesz , én sose hitem benne , hiába imádkoztam mikor agyba főbe vertek az árvaházban mégsem jött senki,
2016. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!