Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia szerint Isten...

Ha a Biblia szerint Isten utálja a képmásokat, bálványokat akkor katolikusok miért használják őket?

Figyelt kérdés

Olvastam aBibliát elég egyértelműen leìrja...szinte minden könyvben elhangzik.


Nem kötekedni akarok csak érdekel .



2016. jan. 24. 16:44
1 2 3 4 5
 21/45 szp72 ***** válasza:
37%

A Biblia illetve Isten egyáltalán nem tiltja a szobrok készítését, hanem épp ellenkezőleg még a frigyládára és a szentélybe is engedi. Csak el kéne olvasni legalább egyszer a Bibliát.


Az Ószövetség a bálványimádást tiltja, vagyis a szobrok istenként való imádását. Ez természetesen most is tilos.


A szobrok simogatása csókolgatása önmagában még egyáltalán nem bálványimádás, ugyanis minden kisgyerek ezt teszi a macijával. Ezt hívják "Csináljunk úgy, mint ha" nevű játéknak. Csináljunk úgy, mintha itt lenne Jézus, Mária stb. játék. Térdeljünk le Jézus keresztje előtt, mintha ez volna az igazi.

2016. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 Clark Kent.. ***** válasza:
56%

12:28-as:


Igen, a Biblia csak egy könyv. Talán neked nem tanították, de a keresztény hit lényege nem egy könyvben van, - aminek a szövegét sokszor és sokféleképpen megváltoztatták annyira, hogy nincs két egyforma másolat - hanem egy személyben, Jézus Krisztusban.


Csak a protestánsok tették a kereszténység könyv-vallássá a zsidóhoz és az iszlámhoz hasonlóan, de eredetileg nem volt az. A korai keresztények nem olvastak a nap 24 órájában Bibliát, mivel nem is lett volna rájuk lehetőségük. A keresztények Jézus Krisztust prédikálták, nem pedig a Bibliát, csak időnként hivatkoztak rá, mint a hagyomány részére. A mai keresztények viszont a Bibliát prédikálják, és Krisztust teljesen másodlagossá teszik.

2016. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Sanyji ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!


Igazad van, egyértelműen leírja. Bárhogy csűrik-csavarják itt egyesek a dolgokat, bálványimádás, ami súlyos bűn. Ezenkívűl is tele van teljesen istentelen dolgokkal az egész katolikus egyház.

A Biblia Isten szava, az örök élet van benne.

2016. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

szp72


Ha valakiben benne van az igazi,nincs szüksége "csináljunk úgy,mint ha..." játékokra.

2016. jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 ceri ***** válasza:
61%

Először is leszögezem, hogy a zsidó bibliában ábrázolt Istent -mint bármit amit ők állítanak- minimum kétségekkel fogadom.

Ettől függetlenül, én még egyetlen 1 katolikussal sem találkoztam aki a képmásokat, képzőművészeti ábrázolásokat bálványként értelmezné és azokat imádná. Szerintem ilyen nincs is, legfeljebb 1-2 elmebeteg, aki minden nagyobb csoportban előfordulhat.

Ezen kívül, betegesen eltorzult vallási alakulatoknál -JHVH hívőknél,stb, mint vád- lehet ilyesmiről hallani, hogy ezek az ábrázolások nem helyén valók, meg, hogy őket imádja valaki. Ez egy hazug belemagyarázás a mások hitébe.

És most akkor nem akarok olyan dolgokba belemenni, hogy a zsidó vallás mikor és hogyan lett összemosva a kereszténységgel. Hogy ennek a 2 vallásnak valójában lényegében semmi köze egymáshoz, hacsak annyi nem, hogy egyik a másiknak a reakciója, ellentéte.

Ettől függetlenül talán érdemes lenne megkérdezni néhány katolikust, hogy ő imádja-e azokat a képeket, stb, és elfogadni a válaszát, nem pedig kívülről beléjük magyarázni, hogy ők mit gondolnak.

Igen kedves kérdező, ez ilyen pofon egyszerű lenne!-ha nem kötekedni vagy rágalmazni akarnál. Elvégre mégis csak ők az illetékesek saját hitükben és nem mindenféle ide firkálgató hülyegyerek.

2016. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
37%

Tisztelt Clark Kent!


"Másrészt a keresztény hit alapja soha nem a Biblia volt - ezt csak a fundik terjesztik. A Biblia az ókorban az apostoli hagyomány része volt, és nem hivatkozási alap."


Máté Evangéliuma:4:4 Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, amely Istennek szájából származik.


Máté Evangéliuma:4:6 És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.


Máté Evangéliuma:4:7 Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet.


Máté Evangéliuma:4:10 Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.


Máté Evangéliuma:11:10 Mert ő az, akiről meg van írva: Ímé én elküldöm az én követemet a te orcád előtt, aki meg készíti előtted a te útadat.


Máté Evangéliuma:21:13 És monda nékik: Meg van írva: Az én házam imádság házának mondatik. Ti pedig azt latroknak barlangjává tettétek.


Máté Evangéliuma:26:24 Az embernek Fia jóllehet el meg yen, amint meg van írva felőle, de jaj annak az embernek, aki az embernek Fiát elárulja; jobb volna annak az embernek, ha nem született volna.


Máté Evangéliuma:26:31 Akkor monda nékik Jézus: Mindnyájan ezen az éjszakán meg botránkoztok én bennem. Mert meg van írva: Megverem a pásztort, és elszélednek a nyájnak juhai.


Márk Evangéliuma:1:2 Amint meg van írva a prófétáknál: Ímé én elküldöm az én követemet a te orcád előtt, aki meg készíti a te útadat előtted;


Márk Evangéliuma:7:6 Ő pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, amint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem.


Márk Evangéliuma:9:13 De mondom néktek, hogy Illés is eljött, és azt cselekedték vele, amit akartak, amint meg van írva ő felőle.


Márk Evangéliuma:14:21 Az embernek Fia jóllehet el meg y, amint meg van írva felőle; de jaj annak az embernek, aki az embernek Fiát elárulja; jobb lenne annak az embernek, ha nem született volna.


Márk Evangéliuma:14:27 És monda nékik Jézus: Ezen az éjszakán mindnyájan meg botránkoztok bennem; mert meg van írva: Megverem a pásztort, és elszélednek a juhok.


Lukács Evangéliuma:3:4 Amint meg van írva Ésaiás próféta beszédeinek könyvében, ki ezt mondja: Kiáltónak szava a pusztában: Készítsétek meg az Úrnak útját, egyengessétek az ő ösvényeit.


Lukács Evangéliuma:4:4 Jézus pedig felele néki, mondván: Meg van írva, hogy nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Istennek minden ígéjével.


Lukács Evangéliuma:4:8 Felelvén pedig Jézus, monda néki: Távozz tőlem, Sátán; mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.


Lukács Evangéliuma:4:10 Mert meg van írva: Az ő angyalinak parancsol te felőled, hogy meg őrizzenek téged;


Lukács Evangéliuma:7:27 Ez az, aki felől meg van írva: Ímé én elküldöm az én követemet a te orcád előtt, ki elkészíti előtted a te útadat.


Lukács Evangéliuma:19:46 Mondván nékik: Meg van írva: Az én házam imádságnak háza; ti pedig azt latroknak barlangjává tettétek.


Lukács Evangéliuma:20:17 Ő pedig reájok tekintvén, monda: Mi az tehát, ami meg van írva: amely követ az építők meg vetettek, az lett a szegelet fejévé?


János Evangéliuma:2:17 Megemlékezének pedig az ő tanítványai, hogy meg van írva: A te házadhoz való féltő szeretet emészt engem.


János Evangéliuma:6:31 A mi atyáink a mannát ették a pusztában; amint meg van írva: Mennyei kenyeret adott vala enniök.


János Evangéliuma:6:45 Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.


János Evangéliuma:8:17 A ti törvényetekben is meg van pedig írva, hogy két ember bizonyságtétele igaz.


János Evangéliuma:12:14 Találván pedig Jézus egy szamarat, felüle arra, amint meg van írva:


Apostolok Cselekedetei:1:20 Mert meg van írva a Zsoltárok könyvében: Legyen az ő lakóhelye puszta, és ne legyen lakó abban. És: Az ő püspökségét más vegye el.


Apostolok Cselekedetei:7:42 Az Isten pedig elfordula, és adá őket, hogy szolgáljanak az ég seregének; amint meg van írva a próféták könyvében: Vajjon áldozati barmokat és áldozatokat hoztatok-é nékem negyven esztendeig a pusztában, Izráelnek háza?


Apostolok Cselekedetei:13:33 Mint a második zsoltárban is meg van írva: Én Fiam vagy te; ma nemzettelek én téged.


Apostolok Cselekedetei:15:15 És ezzel egyeznek a próféták mondásai, mint meg van írva:


Apostolok Cselekedetei:23:5 Pál pedig monda: Nem tudtam, atyámfiai, hogy főpap. Mert meg van írva: A te néped fejedelmét ne átkozd!


Apostolok Cselekedetei:24:14 Erről pedig vallást teszek néked, hogy én aszerint az út szerint, melyet felekezetnek mondanak, úgy szolgálok az én atyáim Istenének, mint aki hiszek mindazokban, amik a törvényben és a prófétákban meg van nak írva.


Róma levél:1:17 Mert az Istennek igazsága jelentetik ki abban hitből hitbe, miképpen meg van írva: Az igaz ember pedig hitből él.


Róma levél:2:15 Mint akik meg mutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)


Róma levél:2:24 Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között, amint meg van írva.


Róma levél:3:4 Távol legyen. Sőt inkább az Isten legyen igaz, minden ember pedig hazug, amint meg van írva: Hogy igaznak ítéltessél a te beszédeidben, és győzedelmes légy, mikor vádolnak téged.


Róma levél:3:10 Amint meg van írva, hogy nincsen csak egy igaz is;


Róma levél:4:17 (Amint meg van írva, hogy sok nép atyjává tettelek téged) az előtt, az Isten előtt, akiben hitt, aki a holtakat meg eleveníti, és azokat, amelyek nincsenek, előszólítja mint meg levőket.



Róma levél:8:36 Amint meg van írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.


Róma levél:9:13 Miképpen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.


Róma levél:9:33 Amint meg van írva: Ímé beleütközés kövét és meg botránkozás szikláját teszem Sionba; és aki hisz benne, nem szégyenül meg .


Róma levél:10:15 Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? amiképpen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, akik jókat hirdetnek!


Róma levél:11:8 Amint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.


Róma levél:11:26 És így az egész Izráel meg tartatik, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:


Róma levél:12:19 Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én meg fizetek, ezt mondja az Úr.


Róma levél:14:11 Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.


Róma levél:15:3 Mert Krisztus sem önmagának kedveskedett, hanem amint meg van írva: A te gyalázóidnak gyalázásai hullottak reám.


Róma levél:15:9 A pogányok pedig irgalmasságáért dicsőítik Istent, amint meg van írva: Annakokáért vallást teszek rólad a pogányok között, és dícséretet éneklek a te nevednek.


Róma levél:15:21 Hanem amint meg van írva: Akiknek nem hirdettetett ő felőle, azok meg látják; és akik nem hallották, meg értik.


I. Korintus levél:1:19 Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcseségét és az értelmeseknek értelmét elvetem.


I. Korintus levél:1:31 Hogy, amint meg van írva: Aki dicsekedik, az Úrban dicsekedjék.


És még bőven lehetne tovább sorolni...


"A Biblia csak a mai, erősen fanatikus hívőknek a mániája. A korai keresztények nem bibliáztak, hanem csinálták a dolgukat."


És mi honnan tudjuk, mit csináltak, ha nem a Bibliából? Ja vagy abba ez nincsen benne?? Akkor meg mégis mi van benne az Újszövetségben?


"Igen, a Biblia csak egy könyv. Talán neked nem tanították, de a keresztény hit lényege nem egy könyvben van, - aminek a szövegét sokszor és sokféleképpen megváltoztatták annyira, hogy nincs két egyforma másolat"


Tökéletesen egyforma valószínűleg nincs, de azért nagyjából megegyeznek. A lényeg pedig mindegyikben ott van. Nincsenek azért annyira megmásítva a szövegek, mint ahogy jó néhány ateista gondolja.


"A korai keresztények nem olvastak a nap 24 órájában Bibliát, mivel nem is lett volna rájuk lehetőségük. A keresztények Jézus Krisztust prédikálták, nem pedig a Bibliát, csak időnként hivatkoztak rá, mint a hagyomány részére."


Azóta viszont a Biblia is bővült, mégpedig éppen a korai keresztények életével, tanításaival és munkásságukkal, s ez tökéletes hivatkozási alap kell legyen minden keresztény számára.

2016. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
51%
Aki azt mondja, hogy a katolikusok bálványimádók azoktól szeretném megkérdezni, hogy van e esetleg fényképük az anyukájukról, barátjukról, szerelmükről mert azok bálványimádók az ő gondolkodásuk szerint. Ugyanis a Biblia azt mondja ne faragj magadnak szobrot ne készíts képet ami a mennyben a FÖLDÖN vagy a vízben van tehát a földön lévő dolgokról készült kép bálványimádás? NEM! mert van utána egy mondat, hogy ne imádd azokat, a katolikusok nem imádják a képeket szobrokat csak Istent imádják, remélem világosan írtam le mert nagyon sokszor el lett mondva ezen az oldalon hogy mi a bálványimádás: élettelen tárgy felruházása isteni hatalommal. Ha egy katolikus imádkozik nem a szoborhoz, nem a képhez hanem Istenhez. Gyónásról annyit hogy Jézus mondta az apostoloknak: Akiknek TI megbocsájtjátok bűneit annak meg lesz bocsájtva akinek TI nem bocsátjátok meg annak nem lesz megbocsájtva. Hányszor bocsássunk meg 7 szer 77 szer? Jézus: talán 7szer 77szer világos hogy az apostoloknak megadatott a bűnbocsánat. De mindenkinek joga van a szabad vallás gyakorlásához én nem akarok senkit megbánta, de ne hozzunk fel a katolikusok ellen olyan vádakat amik nem igazak, és sokszor el lett mondva, hogy miért, hanem éljünk szeretetben békességben ahogy Krisztus tanította.
2016. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Clark Kent.. ***** válasza:
47%

István35:


Aha. Szerintem egy baromság volt, amit leírtál. Viszont jehovistákkal nem nyitok vitát.


Pá.

2016. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Aha, hát a szerintem az nem ér, ennyivel sajnos nem tudod megvédeni a baromságaidat. Ez van.
2016. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 szp72 ***** válasza:
73%

@ #24: Ha valakiben benne van az igazi,nincs szüksége "csináljunk úgy,mint ha..." játékokra.


Én egyáltalán nem állítottam, hogy a szobrok vagy képek simogatása és csókolgatása szükséges, hanem hogy önmagában még nem bálványimádás. Ami nem szükséges az még egyáltalán nem jelenti, hogy tilos vagy bűnös lenne.

Aki Jézus szobrokat csókolgat az a Jézus iránti szeretetét akarja valahogy kifejezni vagy megélni. Én sem szoktam ilyet csinálni, mert nekem speciel nincs rá igényem, de bármikor kész vagyok megtenni, mert tudom, hogy ez nem bálványimádás, hanem egyfajta játék, szimbolikus cselekményű imádság.


Ha az igazi Jézus simogatása és csókolgatása nem bálványimádás akkor a képének a simogatása és csókolgatása mitől volna az? Miért bűn a játék? Miért bűn a szimbólikus gesztus? Vajon a gyermekek "imádják" a játék babájukat, amikor simogatják, puszilgatják, öltöztetik vagy beszélnek hozzá?


Én elismerem, illetve nekem is úgy tűnik, hogy vannak meglehetősen gyerekes és felesleges katolikus népszokások, de ami gyerekes és a felesleges az még nem feltétlenül bűnös.

2016. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!