Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennél, ha a keresztény...

Mit tennél, ha a keresztény Isten létezne, és megdönthetetlen bizonyítékot kapnál rá? (pl. égő csipkebokor formájában megjelenne, vagy elküldené egy angyalát hozzád, stb. )

Figyelt kérdés

+ rádöbbennél arra is, hogy apokalipsziskor meghalsz, pokolba kerülsz - más felfogásban egyszerűen "csak elalszol és soha többé nem ébredsz fel".

Követni kezdenéd a Biblia iránymutatását és szabályait? Buzgón imádnád az Istent, eljárnál templomba -más felfogásban prédikálni-téríteni-, böjtölnél, stb? Vagy élnél úgy, ahogy eddig, de nem hinnéd, hanem tudnád, hogy létezik egy feljebbvaló, de nem követnéd az emberre kiszabott szabályokat - mert kényelmetlenné tenné az életed?


2010. márc. 29. 13:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ez csak arra volna bizonyíték, hogy Isten létezik, arra nem, hogy a katolikus egyház által meghozott szabályok valóban "mindenhatóak".
2010. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Hát én kiállnék az ablakba és elélveznék XD
2010. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg megdönthetetlen bizonyítékot mutatnának fel, akkor elismerném, hogy isten létezik, viszont minden erőmmel lázadnék ellene. Az a tény, hogy egy ilyen mértékben gonosz lénynek kelljen behódolnom, elfogadhatatlan. És nem járnék templomba, csak azért h a mennybe kerüljek. Vállalom h a pokolra kerülök, de legalább a saját elvárásaimnak eleget tettem. És csak ez számít.
2010. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mit csináltál, mikor nem tudtad, hogy a "tűzbe ne nyúlj, mert megégeted magad" igaz? Nem tapasztalatot szereztél a jelzés ellenére? Mitt tettél, mikor megtudtál (valamit/bármit)? Nem alkalmaztad / alkalmazkodtál annak megfelelően?


Jöhet az angyalka, meg a csipkebokor.

2010. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Mindent elkövetnék, hogy beszélhessek vele. Mert vannak dolgok amiket nem értek. Csak egy a sok közül: Istenem, magyarázd meg nekem, miért van az, hogy jó embereket fiatalon magadhoz parancsolod, de a gonoszokat, nem? Hagyod nekik, hogy hosszú kort megéljenek. Röviden ezt kérdezném meg tőle. Ja, és szerintem egyáltalán nem olyan mint amilyennek az okosok leírják!
2010. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

1. Rádöbbensz, hogy pokolra kerülsz: ezt eddig is megszokhattad: itt sem vagy ura az életednek, írányítanak behatárolnak, legfeljebb, ha 'sok' a pénzed, 1-2 kiváltsággal többet élvezel. Ha felsőbb hatalom odaát is van, nincs mit rágódni a poklon, úgysem tudsz pl. örökké élni, hogy elkerüld.


2. Elalszol: na, ebben mi a rossz? Mi az, amit magadnak csinálsz ebben a létben, korlátok nélkül (a határ mondjuk a másik ember tulajdona, biztonsága és élete, a klasszikus élni-élni hagyni)? Gazdálkodj okosan játék, de csupa fizetős mezőn jársz.


3. Követni a bibliát? Istent kéne követni, ha már megkeresne, biztos okkal tenné.


4. Imádás: ha 1. fenyeget, akkor ez nem imádás, hanem szolgaság.


5. Térítés: "vezess, kövess vagy állj félre" : azaz példamutatás. Hinni próbáló, bukdácsoló embereket láttam csak. miért akarnék egy lenni közöttük?


6. Az emberek szabályait követni pont azért ostobaság, hacsak nem egy másik embernek való ártást küszöböl ki, mert nem feljebbvalók, hanem egyenlőek. Csak ez még mindig nem esett le az emberiség alant lévő, kiszolgáló tömegének.

2010. ápr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

tudnám, hogy terve van velem, és nekem nem kell kövessek semmiféle vallást, mert már kikövetkeztettem előre mi a helyes út, és csak utólag lettem figyelmes arra, hogy a biblia is erre akar rámutatni...

vágy = ragaszkodás = önzés, irigység = rossz tulajdonság

akkor most mi van?! tényleg a vágyainkat kell kövessük?

üdv

25/F

2010. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

egő csipkebokor formájában megjelenne, vagy elküldené egy angyalát hozzád- ez neked bizonyitek.


Veszek egy gyufat meg lepedot aztan kapsz tolem egy istent... Ne hulyitsel mar...


Ha megjelenne elottem isten, be bizonyitana, hogy o teremtette a foldet, hogy egyedul van, ha megallitana a mehek gyors evolucios folyamatat melyet meg lehet figyelni akkor elhinnem. Addig meg... hat igen maradok sajnos a fizikanal...

2010. ápr. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Keresnék egy poroltót..... Amúgy nem nagyon tudna meghatni az Öreg, még ha személyesen is tenné tiszteletét...
2010. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!