Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valláskritika irodalom?

Valláskritika irodalom?

Figyelt kérdés

Szerintetek mik azok a művek,szerzők (ismertek,kevésbé ismertek,),melyeket érdemes elolvasni egy tárgyilagos,tényszerű,objektív szemlélet kialakításához.Filozófiától az alkalmazott tudományokig bármi érdekel.Ha nincs link,elég akár a címszó is,ami által keresni lehet.Tudom rengeteg szatíra van,de az is jöhet.:)

Csakis a nép (és saját magam) okulására...



2016. febr. 4. 21:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem egészen értem, hogy egy "tárgyilagos, tényszerű, objektív" szemléletnek mi köze van a valláskritikához. Nem az összehasonlító vallástudományra gondoltál?
2016. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

""tárgyilagos, tényszerű, objektív" szemléletnek mi köze van a valláskritikához".

Szerintem sok köze van hozzá,nem véletlen került a kérdés ebbe a kategóriába.

2016. febr. 4. 21:56
 3/19 anonim ***** válasza:

Azt készséggel elhiszem, hogy szerinted van köze hozzá, de én nem látok összefüggést. Elmagyaráznád?


Tudom, hogy én vagyok a hülye, de sajnos nem tudom értelmezni a kérdésedet, pedig szívesen válaszolnék. :)

2016. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp ajánlom, Az öt világvallást. H. von Glasenapp

[link]

2016. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor tekints el ettől a három szótól amin fennakadtál és válaszolj nyugodtan.:)
2016. febr. 4. 22:11
 6/19 A kérdező kommentje:
Végre valaki.Ment a zöld.:)
2016. febr. 4. 22:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kérdeztem, hogy nem az összehasonlító vallástudományra gondoltál-e. Mert hogy a Glasenapp az pontosan az. Nem valláskritika.


De ebben a műfajban Mircea Eliade: Vallási hiedelmek és eszmék története c. művét ajánlanám inkább.

Egyrészt átfogóbb képet ad és részletesebb, másrészt pedig Glasenappnál van egy-két tárgyi tévedés is, amibe nem jó beleszaladni, ha az embernek nincsenek előzetes ismeretei.

2016. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Valláskritika lenne például Nietzsche filozófiája vagy Lenin ideológiája, de tárgyilagosnak, vagy objektívnek egyiket sem lehet nevezni, még a legnagyobb jóindulattal sem.
2016. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
valláskritika minden szent ágoston után akvínói szent tomcsi és a többiek
2016. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
de én csernus könyveket olvasok azóta van olyan sok élő barátom
2016. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!