Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valláskritika irodalom?

Valláskritika irodalom?

Figyelt kérdés

Szerintetek mik azok a művek,szerzők (ismertek,kevésbé ismertek,),melyeket érdemes elolvasni egy tárgyilagos,tényszerű,objektív szemlélet kialakításához.Filozófiától az alkalmazott tudományokig bármi érdekel.Ha nincs link,elég akár a címszó is,ami által keresni lehet.Tudom rengeteg szatíra van,de az is jöhet.:)

Csakis a nép (és saját magam) okulására...



2016. febr. 4. 21:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Tárgyilagos szemléletet úgy tudsz kialakítani, ha vallás és vallástalan műveket olvasol. Ebbe a Biblia is beletartozik, de ha nekiülsz elolvasni A-tól Z-ig, biztosan nem fogod érteni, tehát nem azzal kezdeném. Illetve lehet kapni olyan Bibliát amiben minden pár vers után van magyarázó jegyzet, ami rendkívül sokat segít a megértésben, tekintve hogy az ókori héber és görög nyelvet és logikát nem ismerem...


Egy ilyen témába belemerülni nem kevés idő, de szerintem rendkívül érdekes ez a téma...

2016. febr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

re#7 Eliade nagyon jó, és Glasenapp is. Azért érdemes azzal kezdeni, hogy megismerem, amit majd kritizálni szeretnék..

Ha a kezdőkörökön túl vagy, ajánlom a nagyon magas szellemi szintet képviselő, kitűnő művet F. Schuontól [link]

2016. febr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Brain Storming ***** válasza:
100%

Ez egy konkrét könyvajánlat lista:

[link]


Itt pedig van mindenféle olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg:


Robert Wright - Isten Evolúciója


[link]


Bevezető olvasmány róla:

[link]


Eltűnt istenek nyomában (A vallásosság jövője) - Don Cupitt


[link]


Bevezető:

[link]


Meg esetleg:


[link]


Nem igazán valláskritika de részletesen rávilágít a tudomány(természettudomány) és a vallás(kereszténység) ütközési pontjaira. Szerintem ez is hasznos lehet.

2016. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 12


"Eliade nagyon jó, és Glasenapp is."


Eliade valóban nagyon jó, de Glasenapp sajnos több helyen is tárgyszerűen téved. Egész egyszerűen butaságokat írt helyenként. (Például az állítja, hogy a hindu vallás nem térítő vallás. Mikor pedig az Indonéz szigetvilág jelentős részét is megtérítették. De még a kereszténységgel kapcsolatban is vannak téves állításai.) Szóval Glasenappal csak óvatosan :)


Frithjof Schuonnak másik művét ismerem csak, de a kereszténységgel kapcsolatban ő sincs teljesen képben.


Egyrészt túlértékeli a hellenista filozófia szerepét, másfelől pedig Palamasz Szent Gergely teológiai munkásságát is túlértékeli. (Gergely semmi újat nem fogalmazott meg, csak az ezer évvel korábban élt egyházatyák teológiáját foglalta össze.)


Ezek Schuonnak nem a személyes hibái, sajnos sok 20. századi nyugati gondolkodó pontosan ugyanezekbe a hibákba esik bele. Valaki egyszer kitalálta ezeket, azóta pedig közhelyszerűen átveszi mindenki, anélkül, hogy alaposabban utánajárna :)

2016. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ezeket átnézem.Köszi mindenkinek,ment a zöld!:)
2016. febr. 5. 13:49
 17/19 anonim ***** válasza:
Richard Dawkins: Isteni Téveszme
2016. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért nem valláskritikai ,de humorosan módon mutatja be a zsidóságot/zsidó vallást ,azaz a jiddisekájtot:


Aviv Ben Ze'ev - Miért nem bírjuk az izraelieket?


(Szerintem nagyon jó könyv)


Üdv!

2016. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-as vagyok


Azért néha úgymond szatirikusan is ,de van ,hogy elég komoly.

Szerintem érdemes elolvasni ,-már akit érdekel ,vagy érint a téma-.


Üdv megint!

2016. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!