Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Helytelen-e a Biblia tanításai...

Helytelen-e a Biblia tanításaira felhívni az emberek figyelmét?

Figyelt kérdés
Érdeklik még egyáltalán az embereket, mit is tanít valójában a Biblia?
2008. szept. 18. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A Biblia tanításai elég ellentmondásosak. És persze megvan az előzményük is (más művek, és az emberiség régebbi tudása). Ezen kívül szerintem fölösleges ezeket a tanításokat (amelyekre szerintem gondolsz) egy vallás súlyos ballasztjával még megfejelni.

Úgyhogy helyes, ha tanítod ezeket - de a vallástól mentesen.

2008. szept. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Felhívni a figyelmet rájuk magában nem helytelen, amennyiben el tudod fogadni azt, ha mások nem értenek egyet velük, vagy eltérő vallást, elveket, filozófiát követnek.


Például ha én felhívom valaki figyelmét arra, hogy Manci nénikém szerint a spenót a hosszú élet forrása, ezért minden másnap azt kell enni, az rendben van. De ha az illető azt mondja, hogy nem érdekli a nénikém véleménye és nem szereti a spenótot se, én pedig mégis tovább erőltetem rá, akkor az már helytelen.

2008. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Miért lenne az? Ha hiszel abban ami benne van és érdemesnek tartod arra , hogy más is így éljen, akkor persze.

Az embereket nem szabad tudatlanságban hagyni..ha te így élsz akkor így , mindig belecsempészheted a mondataidba a bibliára való utalást, aki érti és érdeklődik az rendben van, aki nem az meg kiengedi a másik fülén.

Természetesen vannak eltérő vélemények, pl ezt én baráti körön belül tudnám elképzelni, mert a kialakult hitemm ami igazán egy kis ilyen-olyan vallás az nekem van és kész, de utálom amikor kopognak az ajtómon és egy idegen győzköd arról amit felállítottak tényeket..Én pl nem így hiszek..van amit a Mohamedánok tudnak, van amit a Zsidók gondolnak jól stb, de egyik vallás sem jön be az elejétől a végéig.

Tehát hirdesd nyugodt szívvel, csak erőltetni nem kell!

2008. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen nagyon egyetértek az elsö hozzászólóval.


maga biblia tanítása helyes. ha minden ember tudna így élni akkor nem lennének az emberek gonoszok egymással, béke szeretet lenne (persze ennek megvalósítása lehetelne).

de maga az egyház eléggé kiforgatja a bibliai tanítást, mindig is a pénz volt az egyház fö szempontja. Ezért a mai modern ember csalódott benne, és nem szeretne egy egyházhoz tartozni, de azért maga a biblia tanítását tovább kell adni, ha nem is az egyház envében, csak a te gondolatodban.

2008. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem helytelen, máté 28:19-20 AZT IRJA TEGYÜNK TANITVÁNYOKAT. ezért mindenképp hirdetni kell, csak tapintatosan szeretettel,nem erőltetve.
2008. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne helytelen? A Biblia tanításának (illetve Jézusénak, mert az Ő tanítása a Biblia-Újszövetség lényege) a a mondanivalója, hogy mindenkit szeretni kell, jobban mint magunkat, és meg kell tenni mindent, hogy más boldog legyen, hogy ne féljünk odaadni magunkat másokért. Még azokért se, akik nem szeretnek minket...


Más kérdés, hogy érdekli-e az embereket, hogy mit tanít, VAGY, hogy szüksége van-e erre a tanításra az embereknek. Szerintem szükségük van rá. Ha körülnézünk a világban, majd kiszúrja a szemünket, hogy mennyire nem szeretik egymást az emberek, mennyire dúl az önzés, az elmagányosodás..


És persze vitatkoznék pár hozzászólóval is:

-nyilván az Egyházról is lehet rosszat-jót mondani, de mint tipikus emberek alkotta szervezet, magán viseli ennek a jó és rossz tulajdonságait, ide is beférkőzik sok hiba. Gondoljunk csak egy éhező afrikai gyerekeknek gyűjtő szervezetre, amiről kiderül, hogy minden segélypénzt eltesz magának... az ember a hiba forrása.

-az viszont nonszensz szerintem, hogy nem érdemes egyházhoz tartozni, és a bibilii tanítást "csak a te gondolatodban kell továbbadni": épp az a bibliai tanítás, hogy szeress, a szeretet megélésének módja pedig a közösség. Hogyan élheti meg valaki mások jelenléte, közössége ( ~ egyház) nélkül, gondolatban a szeretetet? Erősen arra gondol, hogy szeret másokat? Sokra megy vele...meg a többieknek is sokat segít...

2008. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felhívni a figyelmet nem helytelen. Rájuk erőltetni helytelen. Ha nem érdekli, úgyis közli.
2008. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Ószövetségi rész rengeteg dolgot leír, amivel már akkor is küzdöttek az emberek. A legkedvesebb számomra : Ha egyszer igazat adsz egy nőnek(feleségnek), akkor utána kötelező.
2010. márc. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!