Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves tanúk! Ha egy tanú...

Kedves tanúk! Ha egy tanú kilép a szervezetetekből, akkor azt hitetlennek tekintitek?

Figyelt kérdés

Vannak például vének akik más hitnézetre váltottak. De Istenben és Krisztusban teljes szívükkel hisznek.

Akkor az ilyen a ti szemetekben hitetlen?



2016. febr. 16. 18:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

igen, mindenki aki kilép a jehova tanúi közül azt úgynevezett "hitehagyottnak" kell tekinteni, az ilyenekkel szóba sem állhatnak, szó szerint, mintha nem létezne, sőt egészen radikálisan fogják fel ,hogy "minthan em létezne" elvben pl ha egy gyerek kilép az anyja nem főzhet neki, persze gyakorlatban ez nem mindig valósul meg


állításuk szerint a sok rossz hír ami manapság róluk terjed, az a hitehagyottak szándékos hazugsága/rágalma

2016. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%

Úgy van, ahogy az első leírta.


Embertelen egy banda.

2016. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Démonfajúak.
2016. febr. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Igen,én is az vagyok a tesómmal együtt.A szüleimmel csak titokban találkozhattam(az utóbbi időben az apukám se jár a gyülekezetbe,anyukámat sajna még nem sikerült meggyőzni).Az idősebbek messzire elkerülnek,a fiatalokkal titokban tartom a kapcsolatot,néhányan meg is látogattak amikor a kislányom megszületett.Egy kis faluban élek most,ide nem jönnek prédikálni :-)
2016. febr. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Szegénykém :( Isten áldását kívánom nektek.
2016. febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sok emberről olvastam, akik a szervezetből való kilépés után is teljes szívvel hisznek az Úrban és követik Őt. A tanúk mégis úgy vélekednek róluk, mintha ateistáká váltak volna.

Ez a "hitehagyot" jelző legalább is azt hangsúlyozza, mintha már az illető nem hinne Istenben. Pedig ez többnyire nem így van, csupán a szervezetben nem hisz már.

2016. febr. 17. 07:48
 7/22 anonim ***** válasza:

#6


Hát de ha csak az az Isten létezik, amiben ők hisznek és nincs más Isten, így végülis nyilvánvaló, hogy ateisták lettek. :D

2016. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

"igen, mindenki aki kilép a jehova tanúi közül azt úgynevezett "hitehagyottnak" kell tekinteni, az ilyenekkel szóba sem állhatnak,"


Nem vetted észre, hogy kitől kérdeztek? Miért válaszolsz azok helyett, akiket kérdeztek? A lejáratási kampányodat majd Isten jutalmazni fogja? Nem hinném!


Én ismerem pl. Szabados Györgyöt, valamikor még J.t. ausztriai magyar nyelvű kongresszusán is nyilvános szónok, előadó volt. Egy darabig tartottam vele a kapcsolatot. Olvastam a kilépő nyilatkozatát. Azt írta benne, hogy a gyülekezet csupán egy mankó, amire ő nem tart igényt. Azóta sem tagja egyetlen keresztény felekezetnek sem.


Vajon ez a krisztusi minta, hogy egyetlen felekezetbe se tartozzunk? Vagy legyünk tagjai egy pár emberből álló bibliakörnek?


A Biblia szerint egy világméretű tanúskodó munkát kell elvégezni Krisztus ítéletnapja előtt, amire csak egy világszervezet képes, pár ember valahol eldugottan a világtól nem.


"és Isten Királyságának ezt az evangéliumát (örömhírét) hírnökök fogják hirdetni az egész lakott földkerekségen tanúbizonyságul minden nemzetnek és akkor jön el a vég." (Mt 24:14)


Nos, az illető a szememben nem hitetlen, de amit most csinál, az az én meggyőződésem szerint a hitehagyás egy formája.


AZ Isten akarata ha meglesz a földön, nem létezhetnek olyan emberek, akik elszigetelődnek a maguk tetszésére, mert nekik a gyülekezet csak egy mankó.


A keresztény közösség nem mankó, hanem azon emberek kedves társasága, akikkel közösen imádjuk Istent, és akikkel jó együtt lenni, még ha tökéletlen emberekből is áll.


Én próbáltam hatni rá, hogy visszajöjjön, de lepereg róla minden.


Hogy ezen a fórumon annyi de annyi Jehova tanúi elleni támadás nyilvánul meg, ez csak arra jó, hogy minden megszólaló magáról tegyen bizonyságot, hogy kihez tartozik.


Hogy Maga Isten mit mond a tanúk tevékenységére, az a fontos és az a döntő!


Akik más felekezetbe mennek, visszatérnek a Jézus imádásához, pedig Jézus meghalt értünk, miközben Isten halhatatlan, abszolút és minden időre érvényesen!


Aki pedig magát meg tudja üresíteni és emberként meg tud halni, az nem Isten, legfeljebb isteni tulajdonságokkal és hatalommal felruházott, ilyen Jézus Krisztus.


Az Atyát imádjuk a Jézus Krisztus által. Ez az igaz imádat, Jehova tanúi ezt teszik. Aki rosszul teszi, majd Isten elbírálja. De Jézust jól imádni ennél sokkal rosszabb, mert az bálványimádás! Isten egyetlen személyben létezik, de az nem a Jézus Krisztus!


Ha tehát egy vén ezzel ellenkező hitre tér, az szellemileg megromlott állapotban van, ami miatt kerülni kell, mert másokat is megfertőz.


Egyetlen volt J.t-val sincs szellemi kapcsolatom, de ha bemegyek pl. egy boltba, és ott eladó vagy pénztáros az illető, nyilván köszönök neki, mint embernek. De a társaságát nem keresem egyiknek sem!

2016. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%

„A szüleimmel csak titokban találkozhattam(az utóbbi időben az apukám se jár a gyülekezetbe,anyukámat sajna még nem sikerült meggyőzni) „


Nem értem ezt az illetőt. Jehova t-nál egy kiközösítés sem szünteti meg a családi kapcsolatokat, hanem csupán a bibliai témájú beszélgetések vannak felfüggesztve azzal, akik kiközösítenek. Aminek pedig bibliai alapja kell hogy legyen. Hogy valaki titokban találkozhat a szüleivel, ez nonszensz, ilyen tiltás nincsen a tanúknál!!!


Ez az írás csak arra jó, hogy feleslegesen táplálja az ellenszenvet J. t. ellen. Hol van az leírva, hogy valaki nyíltan nem találkozhat a szüleivel, csak mert valamelyik ki van közösítve, melyik J. t. kiadványban? Ha meg nincsenek tisztában a szervezeti elrendezéssel, akkor azt jobban meg kellene ismerni a komoly félreértések elkerülése végett.

2016. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Legalább ne hazudj előttem válaszoló!Az édesanyámat még azért is becitálták a kisterembe,hogy én vittem el autóval a gyülekezetbe.Nagyon jól tudjátok mi a szitu,legalább akkor irnátok az igazat és ne terhelnétek a lelkiismereteteket még hazugsággal is.A szülők nem mehetnek el látogatóba a kiközösitett gyerekekhez.Nem ismerős ez?
2016. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!